kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева






















Головна > Блоґи > Мадж 

На це тако ж уваги не звертаємо.

Українці, діставайте гаманці! Платіть за світло і за газ, заплатіть і за сміття

До квартплати увійде "платіжка" за непотріб

Сміття є, але його ніби й немає. Про проблему ми згадуємо тільки тоді, коли відходи показують по телевізору, як це було зі славним містом Львовом. За подорожами і пригодами сміттєвих пакетів Садового стежила вся країна. І така ж доля може спіткати будь-яке місто в Україні.

Вся справа в тому, що як тільки держава хоче започаткувати вирішення проблеми утилізації сміття, в гру включаються його виробники – глобальні корпорації, які випускають упаковку і товари в неї загорнуті або розлиті. Пиво, шоколад, чіпси, сигарети, газовані напої – усе це потім звозиться на звалища й гниє роками в українській землі. При цьому за тривалий час глобальні корпорації не спромоглися взяти участь у вирішенні проблеми сміття в Україні. Хоча в Європі вже багато років працюють за правильними схемами.

Будь-які сторонні ініціативи в даному напрямку розбиваються об стіну протидії корпорацій. На вістрі атаки – формально незалежні громадські організації та самі працівники корпорацій. Наприклад, Анна Таранцова, що займає позицію фахівця зі зв'язків із держорганами в найбільшому виробнику упаковки Tetra Pak. В її обов'язки входить саме лобіювання інтересів корпорацій.

За останній місяць Таранцова написала кілька об'ємних блогів на топових новинних сайтах, організувала прес-конференцію і відвідала кілька ефірів на національних телеканалах.

Що ж пропонують українцям глобальні корпорації?

Отримайте-розпишіться

Глобальні гравці використовують актуальні теми, наприклад, криза зі львівським сміттям на свою користь, і планують змусити українців платити за утилізацію відходів. Вони поступово підштовхують наших громадян до того, що незабаром до їхньої квартплати буде введена додаткова плата в розмірі приблизно 150-203 гривень. З кожної квартири. Чи готові отримати платіжку за "сміття"?

Тому муніципальна влада рано чи пізно змушена буде йти на непопулярні кроки: піднімати тарифи на вивіз сміття, викроювати фінансування зі статей на ремонт будинків і дотацій на транспорт.

Іноземні компанії користуються ситуацією, що склалася, і намагаються нав'язати українцям своє сміття. Тому що законів і контролю за їх виконанням немає, а проблема сміття є. Ну як тут знову не залізти до кишені маленького працьовитого українця? Європейські правила поведінки можна не виконувати, а значить, "під шумок" слід зобов'язати українців платити за утилізацію сміття, яке, фактично, виробляють самі корпорації.

Глобальні компанії-виробники вкладають у голови українців ідею, що за сортування та утилізацію сміття в першу чергу платять самі споживачі. Мовляв, в ЄС платять набагато більше, ніж зараз в Україні. Переконують, що споживачі зобов'язані сортувати сміття самостійно, і що це їх відповідальність. Стверджують, що виробники теж несуть відповідальність, але тільки за свою тару і упаковку. І в межах до 30% від виробленого сміття. Що означає (за їх логікою) – остаточні 70% оплатять українці. А це коштуватиме жителям великих міст додаткових 200 гривень на місяць, а маленьких міст – близько 150 гривень із кожної квартири. Так, ви все правильно зрозуміли. З вашої ж кишені нахабно витягнуть гроші, немов це в порядку речей. І нікого не цікавить – чи користуєтеся ви послугами тієї або іншої компанії, що забруднює середовище. Закон один – бери і плати. 203 гривні. Пусте?

Чому ж самі глобальні гравці не бажають оплачувати утилізацію свого сміття? Вони напирають на те, що держава корумпована, і все одно всі гроші вкрадуть, тому податок на утилізацію корпорації платити не хочуть. Глобальні гравці перекручують факти і маніпулюють європейським досвідом переходу на модель розширеної відповідальності за утилізацію. Вони стверджують, що готові брати участь в утилізації, але через певний проміжок часу, років так через 5-10. Також вони хочуть самі вирішити, хто збиратиме і сортуватиме сміття. Бажають, щоб їх навантаження збільшувалося поступово.

Ось тільки в Європі побудували сміттєпереробні заводи ще 30 років тому. Швеція, наприклад, виробляє зі сміття електроенергію, в Канаді за халатне ставлення до утилізації серйозно штрафують, Японія створює з переробних заводів справжні палаци, а в Сінгапурі й зовсім побудовано повноцінний острів із вторсировини, на якому вже ростуть дерева і квіти. У Німеччині всі відходи жорстко упорядковано, а виробники продуктів і товарів в упаковці опікуються їх утилізацією. У всьому цивілізованому світі зі сміттям поводяться, як із цінним ресурсом, вичавлюючи зі вторинних продуктів діяльності людини максимальну користь для корпорацій, країни, громадян.

А корпорації уже зараз хочуть створити підконтрольні собі організації, які утилізуватимуть сміття за рахунок фінансування з місцевих бюджетів. Тобто платять українці, а контролюють процес корпорації. Прекрасний і нетривіальний хід, гідний самого Остапа Бендера.

Європі це добре. Але чому ця модель там успішно працює? Все просто. Наприклад, подібна реформа в Німеччині відбувалася з точністю навпаки. Спочатку зобов'язали оплачувати утилізацію глобальні корпорації, а потім поступово мотивували жителів сортувати сміття. Це було кілька десятків років тому. І в той же час міжнародні корпорації зайшли в Україну, де таких умов не було, і можна безкарно засмічувати навколишнє середовище, чим усі радісно й користуються до сьогодні. Майже 30 років вони нічого не платять і нічого не роблять зі своїми відходами.

Винуватці "торжества"

За допомогою підконтрольних депутатів й активістів корпорації гальмують прийняття законів не на їхню користь. На вулицях з'явилася соціальна реклама, що закликає правильно відноситися до сміття, а читачам в інтернеті розповідають про арт-проекти європейських художників, які присвячують їх споживачам і їхній відповідальності за сортування сміття.

Головна організація, яка лобіює інтереси глобальних корпорацій – це Українська асоціація виробників тари й упаковки. Ключова компанія асоціації – Tetra Pak. Не проти залізти в кишеню українцям і глобальні виробники напоїв, сигарет і солодощів (такі як «Кока-Кола», «Пепсі», Modelez, Carlsberg, «Нестле», БАТ, «Філіп Морріс» і десятки інших).

Є у них і свої депутати. Наприклад, активно допомагає глобальним гравцям депутат від "Самопомочі" Олена Бабак. Так, у минулому році, представляючи законопроект №4028 "Про упаковку і відходи", який лобіюють виробники, вона зазначила: "Ми говоримо про те, що бізнесу потрібно продати свою продукцію кінцевому споживачеві, відповідно він шукатиме найоптимальніші та дешеві шляхи забезпечення утилізації відходів упаковки. Це світова практика, яка себе виправдала за більш ніж двадцять років". Цей законопроект був внесений групою з 26 депутатів і повністю відповідає всім побажанням виробників. Тобто, щоб за все платили громадяни, а корпорації це контролювали. Колеги Бабак по фракції не поділяють її переконань, але вона почала лобіювати інтереси корпорацій ще багато років тому, ще задовго до депутатства. Тому сходити з вигідної і второваної дороги не має наміру.

Також корпорації вирішили підстрахуватися за допомогою "Європейської Бізнес Асоціації", яка об'єднує компанії з іноземним капіталом в Україні.

Ну а за роботу з громадською думкою відповідає кишенькова ГО "Україна без сміття". З одного боку, ця організація закликає роздавати людям урни для сортування, а з іншого – виступає прихованим голосом глобальних корпорацій і заговорює всі корисні реформи в цій галузі. Організація існує на гроші глобальних виробників та навіть не особливо це приховує. Наприклад, їхню нову сортувальну станцію повністю профінансував Carlsberg.

Ось така команда мрії.

Що далі?

Якщо ж лобістські потуги глобальних корпорацій не принесуть успіху, вони перейдуть до прямого шантажу, як це вже бувало раніше. Або наші закони, або жодних не буде. Податок ми платити не маємо наміру. Заплатять українці. Ми великі платники податків. Ви ж не хочете нас втратити? У нас є зв'язки в посольствах.

І тут президенту, Кабінету Міністрів і парламенту необхідно робити непростий вибір. Або вчергове піти на поводу у глобального бізнесу, який розглядає Україну лише як наступний ринок збуту і місце безкарного захоронення відходів, або ж стати на сторону громадян України, які хочуть жити в чистій країні за європейськими правилами, де той, хто виробляє сміття, той і сплачує за прибирання.

Автор матеріалу: 

Мадж

20 липня 2017, 11:27

Теги статті:
ціни  оплата  комунальні послуги  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 2

Сторінка коментарів: 1
volcitca

25 липня 2017, 08:12

IP: 176.67.16.xxx
Рейтинг: 0

loveone22, В довічному бані.

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:
1



Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв

Клининговая компания: уборка квартиры после ремонта

Уборка квартиры после ремонта: шаг за шагом

Клінінгові послуги: що це таке і чому вони стають все популярнішими?

Сила нації – в її захисниках!

Захисти тих, кого любиш!

Як сонячні панелі рятують лікарню від відключень: досвід Шептицького

Економія грошей та енергонезалежність: дві громади отримали сонячні електростанції для лікарень

Містична Черкащина

Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

slavikf
А що, вже перемогли?
У Канівській громаді показали, який вигляд може мати Алея Героїв [1]

Serhiy
[link]
Захисти тих, кого любиш! [1]

vlada
Хороший магазин, величезний вибір і компетентний консультант.
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

Nikamrita
1. Хром Біотин Баланс з корицею: Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь]
Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]

Vlad999
Священника згідно закону до суду за невиконання рішень органів влади!
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [2]

vlada
А чому комісія ходить без виконавчої служби? Навіщо у нас виконавча служба? Щоб виконувати рішення усіх судів, а тим більше - Верховного суду України, а не тільки стягувати кошти з боржників.
Священик упц (мп) відмовився виконати рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі державі [2]

Dariuuff
@Geometry Dash Виглядає чудово
Душові кабіни [1]

Dariuuff
Досить далеко від мого району
СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]

WayBe
ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів: Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь]
стихотворение о судьбе отечества [3]

Анті-гоблін
Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами? Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки. Анекдот. Зах.. [весь]
Влада людей з особливими потребами [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Квітень
НдПнВтСрЧтПтСб
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2025 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"