Ця розмова з міським головою Ігорем Ренькасом відбулась у середу, 20 липня. Обговорювались проблемні питання, про які писала газета ВІКА в цьому році.
— Уже середина літа, а на головній міській автомагістралі — вулиці Енергетиків (Леніна) — жодної пішохідної “зебри”, жодного “лежачого поліцейського”. А там — нескінченний потік автотранспорту і багато пішоходів... — Це вулиця не місцевого значення, не міського підпорядкування. Це Облавтодор, — говорить Ігор Олександрович. — А відповідає за неї місцеве районне управління доріг. Ця дорога на міському балансі не стоїть. Я не маю права використовувати міські бюджетні кошти на нанесення розміток на цій дорозі, оскільки це буде нецільове використання коштів. Ми написали в Облавтодор. Там саме проводився тендер на нанесення розміток. Зараз тендер закінчився, визначився переможець цих робіт. Тижнів два тому Облавтодор дав нам відповідь на наше звернення, в якій запевнив нас, що у них уже визначився виконавець цих робіт і невдовзі цей виконавець нанесе в Каневі на згаданій вулиці пішохідні розмітки. Що стосується “лежачих поліцейських”, то їх встановлення на такій категорії доріг заборонено. Коли востаннє ми їх встановили на цій вулиці, в мене було багато неприємностей з Облавтодором. Особисто мене, як міського голову, ця дорога дуже хвилює, адже вона проходить у місті, біля неї багато підприємств, житлові квартали... Я ще не знаю, як можна припинити такий великий потік автотранспорту, особливо вантажного, цією дорогою... Щодо нанесення знаків — я завтра буду на нараді в Черкасах і буду вимагати негайного виконання цих робіт.
— Тепер питання стосовно небезпечної для життя людей автобусної зупинки поблизу Магніту. Коли її, нарешті, відремонтують?
— Коли почали розбиратися з цією зупинкою, з’ясувалось, що вона стоїть на балансі заводу Магніт. Знаючи становище Магніту, думаю, він не буде її ремонтувати. Тому доведеться нам нею зайнятися. Поки не знаю як, але якось правдами-неправдами поставимо її на міський баланс і займемося ремонтом. В цьому році ми її відремонтуємо.
— Тепер по набережній. Так звана “стометрівка” від катера — питань немає: чагарники вирубані, викошується трава. А далі, до 14-поверхового будинку?
— До кінця набережної, до 14-поверхівки, ми запланували найближчим часом зробити освітлення, встановити лавки в сторону Дніпра.
Щодо чагарників після “стометрівки” — не вистачає зараз робочих рук, всі задіяні на подібних міських роботах. Але ці роботи по чагарниках в згаданій частині набережної у нас заплановані і в цьому році обов’язково впораємося з цією проблемою. Плануємо навіть найняти двірника на набережну, який буде підтримувати там чистоту.
До речі, на останній сесії депутат запропонував провести круглий стіл за участю керівників підприємств, депутатів, журналістів, мешканців Канева та обговорити шляхи вирішення всіх питань, пов’язаних з набережною. Ми обов’язково зберемо такий “круглий стіл” і обговоримо всі питання, щоб нарешті завершити там всі роботи і зробити набережну дійсно зоною міського відпочинку.
— Як вирішуватиметься проблема з водоростями у Дніпрі, про яку писала ВІКА?
— За вирішення цієї проблеми і братися неможливо. Це потрібно все дно чистити земснарядом. Там на дні кругом мул, звідти й росте та рослинність, хоча років 15-20 тому, коли було пароплавство, щовесни цей канал вичищався земснарядом. Тепер цього немає.
— Чому не можна зв’язатись з київською фірмою, про яку ВІКА писала? Ця фірма виконує такі роботи. Якщо чистити воду від рослинності від самого шлюза нереально, то зробити чистим від рослинності русло хоча б на тому відрізку в 200 метрів, де люди сьогодні відпочивають в районі 14-поверхівки, можна. Зв’язатися зі згаданою фірмою, взнати, скільки це коштуватиме, які вони дають гарантії після виконання робіт — рік чи 5 років залишатиметься чистим русло після їх робіт, це ж зробити можна.
— У мене є задум привести в порядок Лимарку і зробити там міський пляж (озеро біля бані, - авт.). Там вода чистіша, чим у Дніпрі, оскільки вона там дренажна. Хочу там вичистити дно, вирубати чагарники, завезти пісок, встановити “грибочки” і зробити там зону літнього відпочинку.
— Більшість людей все одно тягнутиметься до Дніпра і влітку відпочиватиме біля Дніпра. А отже, з тим відрізком Дніпра навпроти 14-поверхівки все одно доведеться щось робити...
Ігор Олександрович пообіцяв зв’язатися з київською фірмою (про яку писала ВІКА №25), яка займається очищенням водоймищ, і з’ясувати всі питання стосовно цих робіт. Він також пообіцяв поцікавитись у міських організаціях, які, можливо, змогли б виконати цю роботу.
Валерій РЕВА, газета ВІКА №30, липень 2016 |