Віктор Ніколенко: «Я на цій посаді не для того, щоб комусь щось довести, а для того, щоб підняти місто з колін»
11 листопада ц.р. команда чинного мера м.Канів Віктора Ніколенка відзначала два роки перебування у владі. З якими думками починається третій рік для керівника міста?
- Вікторе Володимировичу, Ви досягли чималих успіхів, працюючи в аграрному секторі, директором Канівського маслосирзаводу... Як почуваєте себе на посаді міського голови і яку оцінку можете собі дати за два роки роботи?
- За старання - усій команді можу дати високу оцінку, а за результат... Тут важко бути об'єктивним. На попередніх посадах я працював, так би мовити, у "своїй стихії". Колективи вірили мені. До того ж, було багато інвесторів. Зізнаюся, сідаючи у крісло міського голови, я мав більш оптимістичні погляди щодо розбудови міста. Однак зіткнувся із такими перепонами як зміна законодавства, недостатнє фінансування і, що найприкріше, байдужість самих канівчан.
- У чому це проявляється?
- Значна частина моїх ідей і планів має супротив. Ніби ж хочу зробити все для рідного міста, для канівців - відремонтувати дорогу, збудувати площу, відкрити музей військової техніки... А таке відчуття, що нікому нічого не потрібно. Наприклад, навесні 2011 року жителям міста було запропоновано зробити вулицю О.Кошового пішохідною. Думаю, що в кожному місті підтримали б таку ідею, а в нас - ні. Самі мешканці будинків, що розташовані на цій вулиці, принесли список із підписами людей, які виступали проти цього. Тобто, канівці обрали шум, шкідливі викиди від машин замість місця, де діти могли б спокійно кататися на роликах, а дорослі - прогулюватися. Окрім того, є люди, які не виступають відкрито, а під різними псевдонімами в інтернеті критикують та осуджують кожен наш крок. Однак мені дуже хочеться, щоб канів-чани підтримували наші починання.
- Вікторе Володимировичу, нещодавно відбулася заміна першого заступника Канівського міського голови М.Кулєшова на І.Ренькаса. Які ще ротації можливі у Вашій команді?
- Своїми кадрами я задоволений. У нас добре підібрана команда. Зауважу, що зберігається й гендерна рівність. У заступниках міського голови працюють дві жінки - Валентина Чиж та Тетяна Болсунова й два чоловіки - Ігор Ренькас та Анатолій Леонтьєв. Я не прихильник радикальних змін, ніколи не рубав із плеча, але й те, що зміни можливі, не виключаю. Щодо М.Кулєшова, який змінив посаду першого заступника Канівського міського голови на посаду головного інженера КП "Управління ВКГ", то справа в тому, що він взявся за впровадження одразу багатьох різних програм і просто не впорався. Зрозумівши це, Михайло Юрійович вирішив, що візьме одну справу, але доведе її до кінця й зробить це досконало. Зараз він саме це й робить із директором КП "Управління ВКГ" Володимиром Цюкалом - проводить реорганізацію водоканалізаційного господарства міста.
- Два роки тому у своїй передвиборчій програмі Ви оприлюднили чимало гарних планів...
- Планів багато і всі вони були спрямовані на реальне покращення життя канівців. Деякі пункти ми виконали, але є й такі, що, як з'ясувалося, реалізувати неможливо. Наприклад, невирішеним залишилося питання утеплення багатоповерхівок міста та встановлення автономного опалення. Реалізація цього плану була цілком реальною за рахунок так званих кіотських коштів. Однак повноваження міського голови обмежені. Рішення мали підтримати депутати міської ради, які не знайшли між собою порозуміння. Три місяці вони зволікали, вивчаючи питання і, в результаті, законодавство змінилося - кіотські кошти для Канева було втрачено, а це - 1 млрд. 200 млн. грн.
Також ми хотіли побудувати на березі Дніпра в Каневі два пляжі. Та наштовхнулися на перепону - законодавством у місцях поблизу ГЕС, де коливається рівень води, будувати пляжні зони заборонено. Зараз розробляємо план дій, як вийти з цієї ситуації і таки створити канівцям гарне місце для відпочинку. Вибрали місце для пляжу за межами території, що належить ГЕС. Уже є схема розташування інфраструктури, залишається тільки розчистити та укріпити берег. Місце дуже гарне. Якщо все вдасться, то окрім пляжного відпочинку, там можна буде організовувати різні фестивалі, концерти, інші святкові заходи.
- А яка Ваша думка щодо "пивних наметів", розташованих на березі Дніпра?
- Моя особиста думка, що прибережні зони відпочинку мають бути. Але без алкогольних напоїв. Подібні заклади потрібно ставити подалі від води. Щодо таких закладів як кафе "Чернігівське" та "Десант", то в цьому році в них закінчується термін договору, що був укладений на два роки. Будемо спілкуватися й вирішувати, як співпрацюватимемо далі.
- У своїй передвиборчій програмі Ви обіцяли забезпечити молодь Канева молодіжними центрами...
- Повірте, хочемо будувати - не знаємо, що саме. Відвідуючи навчальні заклади міста - Канівське училище культури і мистецтв, Канівське вище професійне училище, школи, спортивні заклади - я неодноразово запитував, що саме по-трібно канівській молоді, адже саме вона має підказати, що слід створювати та відкривати. Чи це мають бути спортивні секції чи гуртки з рукоділля чи, можливо, боулінг? Але досі не отримав конструктивної пропозиції. Проте приміщення в центрі міста досі тримаю про запас і хоч сьогодні можу надати людям, які готові створити для молоді гарний заклад.
Багато критики на адресу влади було за те, що ми не змогли зберегти будівлю старого автовокзалу, в якому до речі, збиралися відкрити один із молодіжних центрів. Скажу чесно, варіант збереження приміщення був за умови, якщо ми відремонтуємо його й зробимо в одному стилі із новим автовокзалом. Для цього необхідно було знайти 4,5 млн. грн. Їх, на жаль, не знайшлося.
Та від поставлених завдань ніхто не відмовляється. Робота ведеться. Можливо, не такими швидкими темпами, як би цього хотілося, але вона йде. Чого тільки вартує будівництво нового терміналу "Авто-Ріка" та Ярмаркової площі, відкриття Музею військової техніки, будівництво каплиці в центрі міста, відкриття дитячого майданчика по вулиці Героїв Дніпра. Добрих справ зроблено чимало.
Я впевнений, що наша програма є дороговказом, що виведе місто на вірний, благодатний шлях. Сподіваюся, що цим передвиборчим планом користуватимуться й мої наступники. В такому разі ми обов'язково доможемося особливого статусу для міста. Я вірю, що це не мрії, а цілковита реальність.
- Якими питаннями переймаєтеся сьогодні?
- Життя диктує свої умови. Час від часу з'являються проблеми, які потребують термінового втручання. Та якщо не займатися дрібними питаннями, то не зробиш і глобальних речей. Саме із маленьких справ і закладається фундамент добробуту містян у цілому. Держава не фінансує в повному обсязі освітні заклади, ті в свою чергу не мають змоги оплатити енергоносії. Станом на 1 листопада ц.р. борг закладів освіти за теплопостачання сягає 202,9 тис. грн. І маємо результат - 15 листопада ц.р. одну котельню, що забезпечує теплом Канівське училище культури і мистецтв та дитсадок "Зайчик", було вимкнено. Ми вже взяли безвідсотковий кредит у банку в сумі 8 млн. грн., щоб виплатити освітянам зарплату й оплатити енергоносії.
Займаємося й підготовкою до зими. Зокрема, мова йде про розчищення доріг під час ожеледиці. Посипною сумішшю ми забезпечені. Проблема в іншому - вийшли з ладу машини для посипання. Одну з них ми в змозі відремонтувати, а ремонт другої занадто дорогий - ліпше вже нову купити. Коштує вона близько 400 тис. грн. Ремонт старої машини вартуватиме приблизно стільки ж. До того ж, нам вдалося знайти машину за 350 тис.грн. Тому вирішили взяти нову техніку. Депутати на сесії мене підтримали. Наразі ми вносимо перший внесок у сумі 100 тис.грн., і, сподіваємося, що машина невдовзі буде в нас.
Також переймаємося питанням благоустрою міста. Прикро, що наші схили та яри майорять целофаном та іншим сміттям. І це ж не міський голова його туди вивозить, а канівці, які живуть поруч. Скільки зверталися, просили поприбирати - результату не було. А чіткого механізму покарання в нас, на жаль, немає. Тому нещодавно в Каневі було створено службу з контролю за благоустроєм міста та якістю надання послуг комунальними підприємствами. Очолить її старший інспектор В. Зорін. Він матиме змогу накладати штрафи на порушників. Я маю великі сподівання на цю службу і вірю, що в Каневі таки стане чисто.
- Як вирішується питання покращення доріг у місті. Що вдалося зробити за поточний рік?
- У 2012 р. в Каневі було відремонтовано дороги на вулицях Київській, Леніна, Героїв Дніпра, Шевченка, Калініна, Героїв Бронепоїзда, Воровського, Маршала Рибалки, на Соборній площі. Також проведено капітальний ремонт на відрізках доріг по вулицях 206-ї дивізії, Героїв Дніпра, Саммера, Дорошенка, Парковій, Вишневій та інших. Це все заслуга директора ПП "Канів-Граніт" Абова Авеяна та його працівників. Пишаюся, що в Каневі є такі люди як А.Авеян. Це - справжній патріот нашого міста. Важливо й те, що він завжди йде назустріч місцевій владі й часто виконує роботи в кредит.
- Вікторе Володимировичу, у Вас досить напружений графік. Що допомагає, підтримує Вас у роботі?
- У моєму житті є багато цінностей: це віра в Бога (до речі, охрестився лише чотири роки тому), моя сім'я - вона завжди з розумінням ставиться до моєї роботи, підтримує. Без родини не було б заради кого працювати, жити. А головне, підтримує віра у свої сили, у те, що я можу змінити ситуцію в нашому місті на краще. Я на цій посаді не для того, щоб комусь щось довести, а щоб насправді підняти місто з колін.
В романе “Гекльберри Финн” есть такой эпизод: толпа попыталась линчевать человека, пришла к нему на двор, а человек вышел навстречу толпе с двустволкой, и толпа растаяла.
На прощание человек дал толпе совет: вы не настоящие люди, вы межеумки, вы не с севера, и не с юга, вы - ни то, ни се. И твердых намерений у вас нет. Если вы в следующий раз решите кого-то линчевать – то приходите ночью с факелами, и пусть вас ведет мужчина, а не то подобие мужчины, которое у вас сегодня за лидера.
Цитирую по памяти, поправьте, если у вас Марк Твен под рукой.
Ровно это и произошло с так называемым протестным движением в России. Оно сдулось по той же причине – не было мужчины во главе, и не было никаких твердых намерений.
Вообще никаких намерений не было.
Сначала этим бравировали: программы у нас нет, но потом приложится. Сначала хотели объединить всех протестующих: и тех, кто за капитализм, и тех, кто за социализм, и тех, кто за анархию – и посмотреть, какой из этого протест выйдет.
Никакого не вышло.
Ленинское положение “размежеваться, прежде чем объединиться” никто не вспомнил.
Но Ленин был мужчина, он революции делать умел. Послушать мужчину не мешает.
Когда в следующий раз соберетесь делать революцию, то учтите, что существуют простые обязательные правила:
1) Все революции осуществляют ради справедливости и равенства. Это главное.
2) Только ради солидарности угнетенных делаются революции – а ради несолидарности богатых с нищими революций не делают.
Затеять революцию ради неравенства и начать дебаты с того, что неуспешную часть общества назвать “чернью” – это не только некрасиво, это провально с точки зрения протестного движения.
Революция во имя неравенства – обречена. Протест, основанный на идее неравенства, – глуп.
3) Решите сразу: вы за капитализм или за социализм. И не стесняйтесь это сказать. Слово “демократия” технический термин, не описывает распределения в обществе. А суть общественных движений в установлении справедливости. Вы за социализм или за капитализм? Не стесняйтесь вопроса. Это простая дефиниция, для определения социальных лозунгов необходимая. В свое время экономисты гайдаровского помета писали “нельзя быть немножко беременной”, имея в виду, что уж если рушим социализм, что до кирпичика. Решите теперь – вам нравится капитализм и власть корпораций? Если нравится – никакой протест в принципе не нужен; корпорации нами и так управляют. Если вы за еще более беспрекословное подчинение интересам рынка, в том числе и государственное подчинение рынку – то это не революция, а холуйство. Холуйство на площадях не выигрывает, холуйство осуществляют ласкательно, в альковной обстановке. Капитализма с человеческим лицом не бывает – как не бывает и социализма с человеческим лицом. Приходится делать выбор.
4) Вот когда решите: за капитализм или за социализм? За равенство или за неравенство? За социальную справедливость или за рынок? – тогда и поймете: революция у вас или корпоративная вечеринка. Тогда придется делегировать на трибуну мужчину – а не пустобреха.
5) Промежуточные результаты достигнуты: концерты в богатых домах даны, билеты распроданы, в стране не изменилось ничего. Для продолжения представления требуется стать мужчинами."
Коли Коломієць провів першу і єдину зустріч з виборцями перед виборами міського голови. Він сказав. Хто не стане мером, але "Авто-ріка" в наступному році буде побудована.А зараз все це приписує до своїх заслуг Ніколенко.
В итальянской провинции Ломбардия в деревне Торлино Вимеркати появился идеальный мэр.
Здесь всего 450 жителей и глава местного муниципалитета Джузеппе Фигони – дабы сэкономить деньги и решить проблему кризиса неплатежей – почти все подрядные работы решил выполнять сам. В итоге общая экономия деревенского бюджета составляет примерно 50 тысяч евро в год, а жители деревни платят самые низкие местные налоги.
Джузеппе Фигони, мэр деревни Торлино Вимеркати, Италия:
“Мои односельчане гордятся мной. Я всегда к их услугам. Они видят, как каждый день я иду чистить канализацию, дорогу, сточные канавы”.
Говорят жители деревни Торлино Вимеркати:
“Он на самом деле все делает сам. Он полностью посвятил свою жизнь нашей деревне”.
“Он очень умный. Всем бы иметь такого мэра. Тогда бы мы спасли Италию”.
Помимо выполнения обязанностей садовника, мусорщика и разнорабочего у мэра Фигони остается еще и время на прием граждан по личным вопросам.
Ніколенко в своєму заголовку написав, що хоче підняти Канів з колін....
Тому й логічне запитання до нього:
-А хто по вашому поставив Канів на коліна?
Коломієць-Фролов-Пантелішин-Бузницький-Жарко-Тараненко....
І друге запитання. Кожен мер знає "кухню" цієї галузі ( тобто бути на чолі міста).Але жоден з нинішніх живих мерів (голів міськвиконкому) не висловив жодного хорошого слова у ваш адрес?Чому? Можливо ви дійсно міркуєте "космічними" ідеями, які жителі не можуть зрозуміти..
І останнє. Ви пишете ( чи більш за все вам підготували запитання), що вас не можуть зрозуміти жителі . Що ви хотіли зробити вулицю пішоходною (Кошового), а жителі -"проти".
Тому я б вам порекомендував би вивчити досвід США, де вас не взявши до складу офіційної делегації, ви "на-прикладних"все ж дістались до такої омріяної ( і в демократичному плані) країни. Так там, після будівництва житлового масиву, не прокладають трутуарну плитку, до того часу поки не побачать яку "тропінку" зроблять мешканці масиву. І потім по їхніх "слідах" прокладають пішоходні доріжки. Можливо ви за "бурхливим" перебуванням в США не звернули на це увагу, не перейнялись цими питаннями...
Тому й ви вважаєте, що жителі масивів повинні підстроюватись під вашу думку..
А хто проти, той ворог народу...
Моя оцінка діяльності нинішньої влади-"НЕЗАДОВІЛЬНО"
450 жителей - это даже не мэр, а председатель колхоза.
А вот мэр Торонто:
Мэра Торонто Роба Форда уличили в чтении документа за рулем автомобиля на скорости 70 километров в час. Полиция, не имея возможности наказать главу города, поскольку местные законы запрещают пользоваться за рулем исключительно электронными устройствами, попросила его нанять себе водителя.
------------------
1. не в мерсе s500 с броней и в новом кузове за 10 млн.
2. без мигалки
3. без эскорта милиции
4. без тонировки
5. без водителя.
Короче получилось что он пятикратный лошара по украинским меркам
Тараненко...,мог проходя во дворе(дворы были что улей) мог подать мяч,поиграть с нами, пацанами в шахматы.Кстати Коломиец тоже заводной,но сама гнилая система провоцирует на стяжательства.
Почему все считают что местная власть плохо работает. Судите сами. Николеко имеет джип ( ин е один). Кулешов имеет. Великий Олежка приобрел. Дубенец уже не может представить себя без этой "скромной малолитражки". Теперь нам (громадой) надо поднажаться что б и ВАлентинка с Татьянкой (почти инертной..)не отставали. Что б было гендерное равновесие, как пишет мер в отчете..
Не витримавши чуток про свою відставку, Сергій Тулуб вирішив їх прокоментувати:
«Чутки про мою відставку занадто перебільшені – мій робочий графік не змінився. І тільки Президент України може вирішувати де мої знання, мій досвід роботи більше потрібен на даний час», – зазначає Сергій Тулуб.
http://procherk.info/news/7-cherkassy/11252-ne-vitrimavshi-chutok-pro-svoju-vidstavku-sergij-tulub-virishiv-yih-prokomentuvati#comment-51700
І навіщо він платив такі "бабки" тим членам , які готували його передвиборчу програму. Адже учень першого класу знає на якій відстані від ГЕСу заборонено функціонування пляжів. А для агранома це новина.Хотя по великому рахунку, все рівно цього пляжу та відповідно елементарних умов там би не було як і немає гелевих теплиць, комунального готелю поблизу Співочого поля, "Аквапарку" та духового оркестру на Лимарці, де він обіцяв влітку там мати, як ічотирьох парків. До речі на передвиборчих зустрічах ПАН мер говорив, що Отець Георгій передав йому земельну ділянку в нас у Костянці, для будівництва парку памяті Шкатюка. Але сам Отець про це вперше чує....
Скажіть мені, чим саме заслужив Шкатюк те що йому в Каневі збираються присвятит цілий парк? В мене про нього склалося таке враження: про мертвого або хороше, або нічого. Я про нього промовчу.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]