Канівський автоперевізник перебрав на себе функції нацбанку. третя серія
“Канівський автоперевізник поступово перебирає на себе функції Кабміну” — під таким заголовком у вересні 2012 року газета ВІКА №39 повідомляла про “фокуси” міського автоперевізника, пов’язані з тим, що кондуктори на свій розсуд визначали, які гроші вони можуть брати у пасажирів за перевезення, а які — ні (https://www.kaniv.net/news.php?p=19479). До цього теж була в нашій газеті подібна публікація (ВІКА №36 того ж року — стаття “Говорили-балакали...”). Після тих публікацій керівник підприємства-перевізника на прес-конференції у міського голови 3 вересня зокрема заявив: “Наведіть мені факти, коли це було, який був рейс і хто з кондукторів це вимагав. Якщо такі факти будуть, ми кондуктора звільнимо”... З того часу промайнуло вже 8 років і продовження цього “серіалу” знову випливло на поверхню.
Тепер уже кондуктори в міському транспорті відмовляються брати в пасажирів за проїзд жовті одногривневі монети. Мотивують свої дії тим, що “з 1 жовтня такі гроші вже не ходять”, при цьому показуючи на оголошення в салоні автобуса, де написано, що з 1 жовтня 2020 року вилучаються з обігу монети 25 копійок і гривневі банкноти до 2003 року випуску.
Жаль, що керівник автопідприємства не роз’яснює своїм працівникам, що таке “монета”, а що таке “банкнота”. Із-за відсутності на підприємстві таких “банківських уроків” страждають пасажири, які змушені вступати в словесну перепалку з кондукторами стосовно того, перебувають в обігу ще “золотисті” одногривневі монети чи ні.
З’явилась інформація, що й в деяких магазинах міста спостерігається така ж історія...
Щоб не бути голослівними, наведемо декілька роз’яснень з цього приводу, опублікованих на офіційному сайті Національного банку України: «Банкноти номіналами 1 і 2 гривні зразків 2003 – 2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору) залишаються дійсним платіжним засобом. Ними можна продовжувати розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати. Водночас, потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в готівковий обіг, а вилучатимуться банками та передаватимуться до Національного банку (для утилізації). Поступово в готівковому обігу їх ставатиме дедалі менше, а їх місце займуть відповідні "сріблясті" обігові монети номіналом 1 та 2 гривні зразка 2018 року випуску».
Той же офіційний сайт Нацбанку повідомив наглядно, про які саме гроші йде мова (монета 25 копійок та банкноти):
А це від редакції для тих, хто не знає що таке “монета” і що таке “банкнота”:
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]