Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради за період з 01.01.2016 по 28.02.2019 виявили фінансових порушень на суму 4 761,6 тис. грн. Читати...
Роз'яснення щодо результатів ревізії фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Канівської міської ради
Останнім часом містом почали розповсюджуватись чутки про фінансові порушення, що їх виявила державна фінансова інспекція в період діяльності міськвиконкому з 01.04.2012р. по 29.02.2016р.
Із метою встановлення істини депутати міськради заслухали звіт і роз'яснення начальника відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету на черговій сесії 18.08.2016р.
Перш за все слід відзначити, що в період, який перевірявся, міськими головами та особами, що виконували їх обов'язки, були: Віктор Ніколенко, Олег Калніболоцький, Олександр Скорина та Ігор Ренькас.
Жодне з так званих порушень не завдало громаді міста фінансових збитків. І це головне. Читати...
Ревізори КРУ у Черкаській області встановили порушень на суму понад 400 тис грн. в роботі Філії «Канівська ГЕС» ВАТ «Укргідроенерго» в частині витрат на оплату праці за період з 01.01.2009 по 31.12.2010.
Зокрема, окремим працівникам Філії нараховувалась та виплачувалась матеріальна допомога на оздоровлення при звільнені, а не до щорічної відпустки як це передбачено Колективним договором. Крім того, така допомога виплачувалася і фізичним особам, які не є працівниками Канівської ГЕС, а надають свої послуги по договору підряду. Від таких «благодійних дій» Філії завдано матеріальної шкоди на суму майже 7 тис гривень.
Знайшли ревізори і порушення при виплаті доплат та надбавок працівникам установи. Так, окремим працівникам Філії додатково нараховувалась та виплачувалась доплата за виконання обов’язків, які передбачені посадовою інструкцією. Усього внаслідок незаконного нарахування доплат, Філії завдано матеріальної шкоди на суму понад 140 тис гривень. Читати...
У 2010 році державна контрольно-ревізійна служба забезпечила належний рівень виконання завдань, визначених Урядом щодо здійснення державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна.
Так, протягом минулого року працівники Канівського КРВ перевірили 21 суб'єкт господарювання. На 18 підприємствах, установах і організаціях було виявлено фінансових порушень на загальну суму 2,96 млн.грн., у тому числі таких, що спричинили втрати фінансових та матеріальних ресурсів (недоотримано фінансових ресурсів, нецільові, незаконні витрати ресурсів), - на суму 841,55 тис.грн. Читати...
Фінансових порушень на загальну суму 5 млн. 663 тис.грн. встановлено фахівцями КРУ у Черкаській області в ході проведення ревізій фінансово-господарської діяльності 24-х закладів професійно-технічної освіти, що фінансуються з державного бюджету. Читати...
Протягом 2009 року ревізори контрольно-ревізійного відділу в м. Каневі та Канівському районі провели ревізії у 24 підприємствах, установах та організаціях міста Канева та Канівського району, у кожному з яких виявлено фінансові порушення. Читати...
Ще пам?ятають черкасці відоме за радянських часів потужне промислове підприємство Черкаський консервний комбінат, створений з метою виробництва консервів та іншої високоякісної продукції для забезпечення потреб населення України. Нині комбінат переживає не найкращі часи. За результатами діяльності у 2004, 2006, 2007 роках Комбінат отримав збитки, відповідно 825 тис.грн., 87 тис.грн., 599 тис.грн. З прибутком підприємство спрацювало лише 2005 року і той склав трохи більше 5 тисяч. Аналіз діяльності за основними коефіцієнтами характеризує підприємство як неплатоспроможне. Види діяльності, які ним здійснюються, не відповідають меті створення та завданням визначеним у статуті. Що стало причиною такої неприглядної ситуації з’ясовували фахівці КРУ у Черкаській області під час аудиту фінансово-господарської діяльності ДП «Черкаський консервний комбінат». Читати...
Зважаючи на те, що місцеві бюджети є важливим елементом бюджетної системи країни, зростає значення їх контролю. Адже від того, наскільки ефективно вони виконуються залежить економічний і соціальний розвиток будь-якого регіону. Нещодавно аудиторами КРУ у Черкаській області проаналізовано виконання бюджету м.Канева за 2005-2007 роки. Результати проведеного дослідження засвідчили, що на ефективність виконання бюджету м.Канева негативний вплив мали ряд факторів, що призвели до втрат чи недоотримання доходів.
Зокрема, неналагоджена належним чином робота щодо використання резервів поповнення доходів бюджету міста створює умови для використання фінансових ресурсів поза бюджетом. Свідченням цього є те, що у Каневі не в повному обсязі використовуються земельні ресурси, а це, в свою чергу, призводить до недоотримання коштів до бюджету. Скажімо, передача земель у власність або постійне користування не у повному обсязі призвело до втрати бюджетом протягом 2005-2007 років більше 25 тис.грн.
Неналежний контроль з боку профільних відділів міськвиконкому за сплатою коштів до фонду соціально-економічного розвитку міста призводить до несвоєчасного надходження коштів до міської казни. Так, протягом першого півріччя 2007 року сесією міськради було прийнято 35 рішень, якими передбачалась сплата орендарями понад 520 тис.грн. до фонду соціально-економічного розвитку міста. Проте до квітня 2008 року значна частина коштів ( 340 тис.грн.) до фонду так і не надійшла.
Крім цього, у грудні 2005 року сесією міськради затверджені низькі ставки орендної плати за земельні ділянки, через що бюджетом міста втрачено у 2006-2007 роках 44 тис.грн.
Негативно впливало на надходження до бюджету і надані сесією пільги зі сплати орендної плати. Наприклад, у 2006 році відповідно до звернення Канівської філії Східноєвропейського університету економіки та менеджменту і приватних підприємців, які утримують автомобільні стоянки, рішенням сесії зменшено орендну плату за земельну ділянку та встановлено 2% (замість 3%) для університету та 1,5% (замість 2%) для підприємців.
До цього всього сесіями скасовувалися борги по орендній платі та пеня за несвоєчасну сплату орендної плати. Наприклад, КП „Комбінат громадського харчування" скасовано 3,46 тис.грн. такого боргу.
Не переймається канівська влада і наповненням місцевої казни за рахунок продажу земельних ділянок. Як виявилося, продаж земельних ділянок тут проводився за експертною ціною, яка була в кілька разів нижчою від нормативної грошової оцінки. Всього протягом досліджуваного періоду було продано 17 земельних ділянок загальною площею 8,5 га, сума продажу яких склала 2,6 млн.грн. Це при тому, що їх нормативна грошова оцінка складала близько 10 млн.грн.
В той же час місцева влада не враховує, що окремі земельні ділянки вигідніше здавати в оренду, ніж продавати. Скажімо, в червні 2006 року одному із приватних підприємців продано 0,1528 га землі за експертною ціною 45,9 тис.грн. До цього часу за оренду цієї земельної ділянки він сплачував 0,78 тис.грн. орендної плати в місяць (9,3 тис.грн. в рік). Тож, оренда менше ніж за 5 років додала б до бюджету суму коштів рівну ціні продажу. А враховуючи збільшення з 2008 року ставок орендної плати за земельні ділянки, протягом 3-х років бюджет додатково отримав би близько 15 тис.грн.
Неефективно використовується у Каневі і комунальне майно. Зокрема, рішенням сесії відділу комунального майна м.Канева було доручено укласти з Канівським міським районним судом договори оренди на індивідуально визначене майно та автомобіль ВАЗ - 2104, що залишилися після ліквідації міського фонду „Законність". Не зважаючи на те, що за розрахунками відділу комунального майна, орендна плата повинна становити 282 грн. в місяць, рішенням сесії майно та автомобіль передано в оренду з орендною ставкою 1 грн. в рік (всього 2 грн.).
Прес-служба КРУ у Черкаській області Читати...
Протягом І кварталу 2008 року працівниками контрольно-ревізійного
управління області перевірено 163 суб׳єкти господарювання. На 156 підприємствах, установах і
організаціях виявлено фінансових
порушень на суму 48,9 мільйонів гривень.
На виконання доручень ГоловКРУ України та планів контрольно-ревізійної
роботи КРУ у Черкаській області на ІІ квартал 2008 року, фахівцями служби буде
продовжена робота, спрямована на здійснення фінансового контролю за витрачанням
державних коштів та майна підприємствами, установами і організаціями області.
Зокрема, завітають
спеціалісти КРУ області з ревізією фінансово-господарської діяльності до
Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Служби
автомобільних доріг у Черкаській області, Черкаського регіонального управління
водного господарства, Державної екологічної інспекції у Черкаській області та
Черкаської виправної колонії №62.
Плануються також перевірки
ряду комунальних підприємств області. Ревізуватиметься КП «Готельний комплекс» «Дніпро»», КП
«Управління по експлуатації Будинку рад і об'єктів обласної комунальної
власності». А от на комунальне підприємство
«Черкасимедтранс» у ІІ кварталі чекає
державний фінансовий аудит.
В Головному управлінні Пенсійного фонду
України в Черкаській області фахівці КРУ поцікавляться використанням коштів на утримання органів Фонду. Як
використовуються кошти збору на розвиток виноградарства, садівництва і
хмелярства, ревізори дізнаються в Головному управлінні агропромислового
розвитку Черкаської облдержадміністрації А в Черкаській обласній державній
телерадіокомпанії буде обревізовано кошти, виділені на виробництво і
розповсюдження телерадіопрограм для
державних потреб та технічне переоснащення обласних державних
телерадіокомпаній.
Не оминуть ревізії і деякі установи освіти та
охорони здоров׳я. Так, перевірятиметься використання бюджетних коштів, стан
збереження майна та фінансова звітність в Черкаському професійному автодорожньому
ліцеї, Канівське училище культури та
мистецтв, Черкаському обласному навчально-методичному центрі
професійно-технічної освіти та на Станції швидкої медичної допомоги м. Черкас.
Тож, про факти
порушення фінансового законодавства зазначеними об¢єктами можна повідомляти
по "телефону довіри" № 63-07-21, який працює в контрольно-ревізійному управлінні у Черкаській області щодня.
На
534 тис.грн. недорахувалися майна на державному підприємстіві "Шрамківмаш" ВАТ
"Більшовик" фахівці КРУ у Черкаській області під час інвентаризації основних
засобів та матеріальних цінностей. Так, було виявлено нестачу основних засобів
вартістю понад 73 тис.грн. Крім цього, у невідомому напрямку зникли деталі до
соломорізок на загальну суму 423,6 тис. грн., готова продукція вартістю 36,3 тис.грн. та
паливно-масильні матеріали - на 0,8 тис.грн. Ймовірно, що такі метаморфози сталися через те, що керівник "Шрамківмашу" не переймався організацією проведення
річної інвентаризації майна за 2006 рік, чим порушено Закон України "Про
бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Матеріали ревізії
передані до прокуратури Черкаської області.
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]