У Каневі з’явилася вулиця – Канівська. Відповідне рішення ухвалили депутати в ході останнього засідання сесії Канівської міської ради 30 листопада.
Цьому 4 листопада передували громадські слухання з приводу перейменування вулиці Піонерської.
Голова організаційного комітету щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, провулків, майданів та скверів у м.Канів, заступник міського голови Наталія Матінова ознайомила присутніх, що відповідно до закону про декомунізацію та переліку Інституту національної пам’яті вулиця Піонерська підлягає перейменуванню. Оргкомітет запропонував перейменувати Піонерську на вулицю Якова Шаха (Яків Шах – український гетьман, який вніс свій вклад в розвиток козацтва), оскільки частина цієї вулиці вже носить таку назву, але було допущено помилку і записано не Шаха, а не Жаха. Відтак, одним рішенням було б виправлено і цю помилку. Читати...
За інформацією міськради Канева, 4 листопада в залі засідань будинку рад відбулися громадські слухання з приводу перейменування вулиці Піонерської.Взяти участь у заході прийшло близько 30 канівців – насамперед жителі цієї вулиці. Читати...
Розпорядженням Канівського міського голови від 17.10.2017 №510-р «Про проведення громадських слухань» 4 листопада 2017 року оголошено громадські слухання з розгляду питання «Про перейменування вулиці Піонерської в місті Канів». Читати...
У квітні минулого року Верховна Рада ухвалила 4 дуже важливі для України закони – про декомунізацію. Депутати заборонили пропаганду комуністичного та нацистського режимів, фактично прирівнявши комунізм із фашизмом. Згідно з цими законами в Україні мали знести комуністичні пам’ятники, а населені пункти й вулиці, що носять радянські назви, перейменувати. До 21 листопада 2015-го українські громади мали визначилися з новими назвами і подати їх на затвердження Верховній Раді. Якщо вони цього не робили – таке право переходило до обласних адміністрацій, а потім до Верховної Ради. 21 травня виповнюється рік, як згадані вище закони набули чинності.
«Громадське ТБ:Черкаси» підбиває підсумки декомунізації на Черкащині. Читати...
Членами виконавчого комітету Канівської міської ради прийнято уточнений перелік назв вулиць, провулків, площ міста Канева. Це рішення затверджено в зв’язку з приведенням нових назв та нумерації вулиць, провулків, площ у відповідність до рішень виконавчого комітету та міської ради, що приймались починаючи від 1997 року закінчуючи розпорядженням міського голови 2016 року.
Ознайомитись з переліком уточнених назв вулиць, провулків, площ міста Канева
Для отримання рішення та адресної довідки про перейменування вулиць та провулків слід звернутись в управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Канівської міської ради (вул. Шевченка, 11).
Прес-центр виконавчого комітету Канівської міської ради
Джерело: сайт Канівської міської ради Читати...
Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Канівської міської ради прийнято остаточне рішення про присвоєння нової нумерації об’єктам нерухомого майна в місті Каневі по вул.Успенська, вул. Енергетиків, вул. Торгова та вул. Юрія Іллєнка.
Це викликано виконанням вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», відповідно до якого в Каневі перейменовано ряд вулиць і провулків, що потягло за собою зміну нумерації будинків. Читати...
Розпорядженням міського голови від 22.02.2016 №49-р "Про перейменування вулиць та провулків м.Канева", відбулось перейменування декількох вулиць та провулків, зокрема: вулицю Гайдара перейменовано на вулицю Шкільну, провулок Гайдара на провулок Шкільний, вулицю Островського на вулицю князя Святослава, провулок Саммера на провулок В’ячеслава Чорновола, провулок Дорошенка на провулок гетьмана Михайла Дорошенка.
Ознайомитись з документом
Також на сесії Канівської міської ради, що відбудеться 25.02.2016 буде внесено проект рішення "Про внесення змін до рішення Канівської міської ради від 17.11.2015 №1-7 «Про перейменування вулиць та провулків міста Канева», в якому йдеться про зміну назви вулиці Якова Данилова на нову назву Богдана Ступки.
Інна Огій,
спеціаліст відділу організаційно-кадрової та
інформаційної роботи апарату міськвиконкому
Джерело: сайт Канівської міської ради Читати...
Шановні канівці!
На виконання закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки», в місті Каневі вже перейменовано ряд вулиць: Воровського, Дорошенка, Калініна, Кірова, Правди, Саммера, Ткача, Урицького, Федоренка, 70-річчя Великого Жовтня, Леніна, Свердлова та провулок Ткача.
Просимо вносити пропозиції щодо перейменування вказаних вулиць і провулку та подавати до міськвиконкому в каб. №7.Ще триває підготовча робота щодо зміни назв двох вулиць: Островського, Гайдара та провулка Гайдара згідно з роз’ясненнями Інституту національної пам’яті.
В зв’язку зі змінами назв вулиць виникають чимало запитань від жителів Канева щодо фінансових затрат та механізму приведення документів домоволодіння до належного стану.
Тож хочемо проінформувати про наступне!
Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить звертатись до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу, лише в випадках при досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання – штам із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита.
Документи про власність на нерухомість змінювати не обов’язково, бо законодавство не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку, адже зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові.
Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба вносити, тільки якщо власник захоче здійснити нотаріальні дії (продаж, подарунок, передача в спадщину інше). На вартості послуг нотаріуса це не позначиться.
Юридичні особи мають внести зміни до статутних документів і ця процедура є безкоштовною. Це стосується й фізичних осіб-підприємців.
Для оформлювачів субсидій, громадян, які беруть (братимуть) участь у виборах – стара адреса реєстрації у паспорті ніяким чинном не вплине на механізм прийнятих рішень. Про зміни назв вулиць повідомлені всі органи виконавчої влади Канева. Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідність до змін, певний час паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви.
Для отримання рішення про перейменування вулиць та провулків слід звернутись до Канівської міської ради в каб. №5.
Виконавчий комітет Канівської міської ради
Джерело: сайт Канівської міської ради Читати...
Відповідно до рішення сесії Канівської міської ради №1-7 від 17.11.2015р. частина вулиці Леніна (№29-117; №68-142) перейменована на вулицю Успенська та частина (№96-210; №91-191) на вулицю Енергетиків. Також змінено нумерацію по вулиці Енергетиків №24А-20А, 24а-20Б, 31-34В, 30-34, 36А-44, 34-40).
Для зміни поштової адреси суб'єктам підприємницької діяльності необхідно надати в управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Канівської міської ради такі документи:
- копію свідоцтва про державну реєстрацію - для юридичної особи та фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, засвідчену нотаріально копію документа, що посвідчує фізичну особу - для фізичної особи, або також за-свідчену нотаріально копію довіреності - для уповноваженої особи;
- копію правовстановлюючого документа, який посвідчує право користування або власності на земельну ділянку (з відповідним цільовим призначенням), засвідченого нотаріально; Читати...
У суботу, 26 грудня, о 10:00 в міськраді відбудуться слухання щодо перейменування вул. Свердлова. Виявилося, що є люди, яким до лампочки історія свого міста, кутка, вулиці... Вони не згодні повертати історичну назву Бовани. Їм, очевидно, нічого не говорять і древні назви тутешніх гір - Божиця і Чортиця з їхніми легендами.
Зате вирішили розіграти "кобзарську" фішку - варіанти такі: Кобзарська, Шлях Кобзаря, ну й, нарешті, - Останній шлях Кобзаря (привіт Сергію Ткаченку). Комусь здається, ніби в Каневі мало Шевченка: могила, музей, гора, вулиця, площа... Давай ще одну вулицю!
Всі, кому не байдужа історія Канева, його топоніми, давайте підтримаємо Бовани своєю участю в громадських слуханнях.
Іван Кугно Читати...
Ситуація з перейменуванням вулиці Свердлова виходить якась ненормальна. Добре хоча б те, що її все-таки перейменують. Аж двадцять чотири роки пройшло, поки влада і громадськість зрозуміла, що це треба робити. А ще ж на початку 1990-х років випливли на світ Божий факти, які дають підстави підозрювати того Свердлова в тому, що це він організував замах на життя Леніна у 1918 році. Ну, це на роздуми правовірних комуністів-ліваків, які ще в Каневі є. А для громадськості і влади основним аргументом на перейменування мало бути те, що товариш Свердлов, який би – поганий чи хороший – він не був, до нашого міста абсолютно ніякого відношення не має.
Звичайно, я виступаю за те, щоб цю вулицю перейменувати на Бованівську чи так, як здавна звуть місцеві люди – Бовани. Старі назви і топоніми треба зберігати – це практика цивілізованого світу.
Але тут випливла ще одна халепа: знайшлись мешканці вулиці, яким не подобається така назва і вони пропонують її назвати Королівською. Дурня! Тому що топонім Королівська Криниця вже є, і його перейменовувати не треба, але й не треба насаджувати ще один такий. Ці активісти двічі неправі. По-перше – кидаються з однієї крайнощі в іншу: якщо вже не пролетарський вождь, то нехай буде польський король. Така ось тяга лизнути, образно кажучи, задницю якійсь особі голубої крові. А треба шанувати своїх! По-друге – так звана милозвучність. Їм, бачите, назва Бовани не подобається. Мовляв, слово бовван означає язичницького ідола і бовванами називають тупих обмежених людей. Ще більша дурня! Тому що у сприйнятті назв усе дуже відносно. Крім того, велику роль грає мода, а терміни з плином часом міняють свої значення, нерідко на діаметрально протилежні. Пам’ятаю, років сорок п’ять тому з жінок, які мали ім’я Настя, навіть трошки підсміювались. Дівчат тоді цим ім’ям майже не називали, а зараз воно дуже популярне.
Шановні мешканці міста!
Організаційний комітет щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, майданів та скверів в м.Канів повідомляє, що для обговорення на громадських слуханнях буде внесено такі варіанти для перейменування вулиць:
Воровського – Торгова або В’ячеслава Чорновола
Дорошенка – Гетьмана Михайла Дорошенка
Калініна – Якова Михайловича Данилова
Кірова – Михайла Максимовича
Правди – Памфила Юркевича
Саммера – В’ячеслава Чорновола
Свердлова – Бовани
Ткача (вулиця і провулок) - Святого Макарія Канівського
Урицького – Андрія Лівицького
Федоренка – Юрія Іллєнка
70- річчя Великого Жовтня – Павла Гарячого
Леніна:
від площі Соборної до перехрестя з вул. Енергетиків на вул. Героїв Небесної Сотні, далі до кінця вул. Леніна перейменувати на вул. Енергетиків;
або від площі Соборної до кінця, перейменувати на вул. Симона Петлюри Читати...
Боляче. Мені, особисто, боляче за нашу освіту і освітян, не говорячи вже про політиків за сьогоднішнє сприйняття в суспільстві наших національних героїв, до яких належить Симон Петлюра. Такою є насамперед моя реакція на прочитану статтю «Перейменування вулиць у Каневі: думка мешканців міста має бути домінуючою», розміщену на нашому сайті та в газеті «Віка» №27, липень 2015 . Читати...
Перше, що спало на думку після прийняття Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", — нова мітла по-новому мете і кожна наступна нова теж местиме по-своєму. Хоча, якщо бути відвертим, будь-яке нововведення будь-якої нової влади викликає певні асоціації саме з цим народним прислів’ям. Якщо ще й врахувати, як часто в Україні (що цілком вірогідно), висловлюючись крилатою фразою з фільму “Весілля в Малинівці” —“опять власть меняется” — про “нову мітлу” доведеться згадувати все частіше...
І саме з цієї позиції виникають сумніви в тому, що місцеві органи влади, будь то Канів чи якась Хацапетівка, не наламають дров з перейменуванням вулиць, не кажучи вже про перейменування міст в масштабах України. Читати...
Звертаємо Вашу увагу, що рішенням Канівської міської ради від 01.04.2014 № 15-74 було перейменовано частину вулиці Леніна (з № 1 по № 25, з №2 по № 66) на вулицю Героїв Небесної Сотні.
Ставимо Вас до відома, що будь-яка зміна адреси, зокрема назва вулиці, веде зміну правоустановчих документів на об’єкти нерухомого майна.
Просимо Вас звернутись в управління містобудування та архітектури для отримання довідки про зміну поштової адреси.
Після отримання довідки, за бажанням, можете звернутися в Бюро технічної інвентаризації та паспортний стіл для відповідних відміток в документах. Читати...
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]