25 серпня ц. р. в галереї "ЧервонеЧорне" в Каневі відкрилася виставка робіт Заслуженого художника України, канівчанки Любові Міненко під назвою "Перебіг речей". Глядачам було представлено близько 50 картин, виконаних у різних техніках (аплікація, акрил, акварель), створених у різні роки. На відкриття виставки завітали почесні гості - члени журі Канівського міжнародного фестивалю сучасного кіно, організатори та учасники кінофестивалю, Канівський міський голова Ігор Ренькас, художники, музейники, друзі й поціновувачі творчості Любові Міненко. Читати...
Під такою назвою у виставковому залі музею Тараса Шевченка розгорнута виставка мистецьких творів талановитої української художниці з Канева Любові Павлівни Міненко.
Ще зовсім юною Люба поїхала до Києва з великим бажанням стати художником. Були невдачі, розчарування, але наполегливість і впертість, талант і віра в перемогу наснажували і спонукали до рішучих дій. Ставши студенткою Київського державного художнього інституту, крок за кроком пізнавала мистецький світ, удосконалювала свою майстерність.
Закінчивши навчання в інституті та одружившись з Миколою Міненком, пара переїжджає у м. Хмельницький, де Любов Павлівна стала головним художником музично-драматичного театру. Проте через деякий час родина повернулася до Києва, де Любов працювала до знемоги над аплікаціями та живописними полотнами. Читати...
5 травня зібралися багато людей в відділі «Народно-декоративне мистецтво Канівщини» при Шевченківському національному заповіднику, щоб вшанувати людину праці, яка все життя живе поруч з нами, яку б здавалося добре знаємо, кожен день маємо насолоду спілкуватись з нею. Але як з’ясувалось, ще не всі грані її таланту нам добре відомі. Усім відомо, що вона прекрасний педагог, любляча мама, гарна господиня, добра сусідка, дбайлива бабуся.
У неї є ще талант від Бога – вміння і бажання писати картини, якими вона оспівує, прославляє наше місто, свою маленьку Батьківщину і тим самим несе любов і світлі почуття до своєї України! Це - Любов Павлівна Міненко, художник-професіонал, член Національної спілки художників України. Викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. Переможець III і IV міжнародного «Конкурсу без кордонів!». За фахом Любов Міненко - художник-постановник театру. Працює в техніках: олії, акварелі, аплікації. На початку 1990-х років вона здійснила безпрецедентний вчинок: залишила свій великий і красивий дім у Києві, уже дорослих доньок, чоловіка, артистичний бомонд, модні тусовки, і переїхала на Бовани в м.Канів. Потім було все - успіх, світова слава. Франція, Австрія, Австралія, Іран аплодували художниці, а Україна мовчала. І сьогодні, на жаль, мовчить, говорять про художницю в інших країнах. Чи знає Батьківщина-Мати своїх героїв? Це питання про Любов Міненко, про її творчість. Питання про ту Міненко, котра від клаптика полотна, мазка і до останньої своєї кісточки - Українка. Читати...
У Національному музеї літератури України відкрилася персональна виставка "Брате мій, лелеко…" відомої канівчанки, української мисткині, лауреата премії імені В.Стуса - Любові Міненко
У трьох залах художниця показала свої роботи останніх років і деякі полотна, що принесли їй славу малярки, української за духом і неповторної за манерою виконання.
У картині, що дала назву всій виставці, - "Брате мій, лелеко…" - мисткиня, використавши свої фірмові різнобарвні смуги для зображення птаха, що здіймається в небо, закрутила їх у потужний енергетичний вихор. Ця робота, мабуть, ще тільки чекає найвищих оцінок мистецтвознавців, щоб зайняти належне місце в ряду найкращих творів національної культурної скарбниці.
Відвідувачам також представлено цикл ілюстрацій до творів Тараса Шевченка "Сон", "Лілея", "Сповідь", "Бесіда" та інші.
Леся Українка надихнула художницю проілюструвати "Лісову пісню". Це полотна "Мавка і Лукаш", "Щось там в хаті", "Потерчата"…
На відкриття персональної виставки прийшли відомі письменники, митці, культурні діячі. Серед них Євген Сверстюк, Валерій Франчук, Василь Овсієнко, Валентина Давиденко та інші.
Виставка відкрилася 8 серпня і працюватиме впродовж місяця.
Іван ЧАЛИЙ
http://www.dniprowazirka.com.ua/page.php?c=4462 Читати...
Діячі мистецтва завжди пробивали дорогу до свободи. Художники і письменники, музиканти і кінематографісти вважаються совістю нації. Тож і нині представлені роботи знаної мистскині нагадують нам про небезпеку споживання та равнодушного благоденствія.
Живопис Любові Міненко – це творча спроба зрозуміти вплив всіх буревіїв нашого часу, аби передати його фарбами. До експозиції виставки «Соната канівських ночей» ввійшли 32 нові картини видатної художниці, полотна якої прикрашають колекції музеїв Німеччини, Австрії, США та інших країн. Знайомлячись з її роботами, вражаєшся тому, як влучно майстриня вправляється з темою, повязаною із крутими поворотами людської долі: життя, смерть, кохання, дружба, зрада… Читати...
Журнал «Склянка Часу*Zeitglas» , маючи за мету єдність усих видів мистецтва, презентує З 13 вересня 2011 року в приміщені музею КОБЗАРЯ міста Черкас живопис Любові Міненко "ОБНІМІТЕСЯ, БРАТИ МОЇ,,," Урочисте відкриття відбулося 13 вересня (15-00) Читати...
30 квітня 2010 року о 13:00 в канівському музеї декоративного мистецтва (біля Собору) відкриття персональної виставки члена Спілки художників України, канівчанки Любов Міненко.
У її доробку більше 3000 творів: акварелей, полотен олією і темперою, тканих аплікацій, пастелей. Її картини виставляються в кращих національних галереях, значна частина її творів куплена в приватні колекції за кордон.
Це про неї поет Анатолій Горовий сказав: "Національна по крові, вона говорить на рівні генетичної пам"яті " Читати...
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]