До святкування 204-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря в науково-дослідному відділі "Народне декоративне мистецтво Канівщини" Шевченківського національного заповідника відбулося відкриття ювілейної виставки «Мені однаково, чи буду…» талановитої канівської художниці Марини Морозової.
Марина Володимирівна народилася в селі Велика Чернігівка Овруцького району Житомир-ської області. Ще в дитинстві родина переїхала у місто Прип'ять, що розташоване поблизу Чорнобиля. У дівчини було багато планів на майбутнє, але квітнева ніч 1986 року перекреслила всі мрії і сподівання. Чорнобиль чорним крилом торкнувся кожного. Після чорнобильської аварії Марина Морозова проживала у місті Рівне. Із 1994 року мешкає в Каневі.
Більше 15 років вона очолює творчу спілку "Мистецька скарбничка", яка об'-єднує творчу інтелігенцію не тільки Ка-нівщини, а й різних областей України. Велику увагу художниця приділяє і дітям, розкриває в них творчі здіб-ності. Багато канівчан під її керівництвом взяли в руки пензлі і вже мають творчі здобутки. При спілці відкрита галерея сучасного мистецтва, де проводяться виставки та організовуються зустрічі з художниками.
На виставці представлені пейзажі, натюрморти, картини на історичну та Шевченків-ську тематику. Читати...
25 жовтня в Науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича Національного університету імені Тараса Шевченка відбулася визначна для мистецького життя подія - відома канівська художниця, заслужений діяч мистецтв України Галина Морозова представила свою персональну виставку Свою Україну люблю. Розділити радісну для мисткині подію прибули її численні друзі і колеги з Канева і Києва, сестра Марина, донька Уляна, внук Богдан.
Про високий професіоналізм і щирість почуттів, які промовляють з полотен, говорили директор Наукової бібліотеки, науковець-мистецтвознавець Шевченківського національного заповідника Тетяна Чулкова, радник міського голови Канева Микола Москалець, поетеса Людмила Лещенко, меценат Віктор Полозов та ін. Читати...
Виставка робіт заслуженого діяча мистецтв України Галини Морозової відкриється в науковій бібліотеці ім. Михайла Максимовича в Києві.
– Сьогодні про мистецтво мало хто згадує, – зазначила в коментарі «Прочерку» Галина Морозова. Наступного вівторка відкриється моя виставка в столиці. Щиро й від душі дякую меценатові - Віктору Полозову, чия допомога не лише підтримала мене як художника, а й укріпила віру в людей, в Україну. Читати...
Нещодавно канівській художниці Галині Морозовій було присвоєно звання Заслуженого діяча мистецтв України
Переломний момент
У дитинстві Галя жила з батьками у м. Прип'ять. Ще з раннього дитинства дівчинка любила малювати. Найбільше Галинці кортіло навчитися малювати красиві квіти. Вона з захопленням спостерігала за бабусею, коли та займалася писанкарством. Саме бабуся й навчила дівчинку азів малювання.
Одного разу у школі трапився випадок, який змусив Галину подорослішати і дав зрозуміти, що творчість має стати у її житті пріоритетною.
У школі діти мали невеличкі записнички, де на перервах писали різні побажання, враження на згадку одне одному. Один із однокласників поцупив цей записничок у Галі й написав там: "Мені в тобі найбільше подобається твій ніс із горбинкою". Прочитавши ці слова, маленька Галя сприйняла їх за образу, подумала, що вона неприваблива, впала в депресію і відмовилася ходити в школу. Проте батьки переконали дочку знову відвідувати уроки. Повернувшись до школи, вона сказала хлопчикові: "Нічого, що ти вважаєш мене страшною, неважливо й те, що про мене думає решта. Я обов'язково стану відомою художницею, і ти пожалкуєш про те, що написав". Читати...
Центр культури і мистецтв презентує
Осінній Вернісаж
Присвячений 20-річному ювілею творчості на Тарасовій землі
народної майстрині
Галини Морозової
"Моя щаслива осінь" (живопис)
Відкриття 28 вересня о 14:00 годині за адресою: м. Канів, вул. Енергетиків, 24 (Ювелірна майстерня)
Запрошуємо усіх бажаючих поринути у світ прекрасного! Читати...
Народилася 28. 09.1962 рокув селі Велика Чернігівка Овруцького району Житомирської області. Приємністю оповиті спогади дитинства. Скільки себе пам’ятає – завжди хотіла малювати, створювати свій зачудований світ, в якому перепліталося чудернацьке мереживо рослин й незвичайне для споглядання різнопір’я птаства. Вона бачила той світ, який не існував для інших, і втілювала його у своїх несміливих творах того часу. Читати...
Полотно "Де ти, кохання моє?..", написане в стилі декоративного розпису, надруковано в підручнику для 8 класу "Українська література" (за редакцією Василя Цимбалюка).
– Для мене було цілковитою несподіванкою, що моя картина увійшла до шкільного підручника, – розповідає Галина. – Хоча автори мені не повідомляли про використання моєї картини, але я не проти. Це одна з картин триптиху, одна з перших моїх робіт, де використовую елементи петриківського розпису. Картина писалася на одному подиху, з ностальгією і натхненням. Тоді я була молода, самотня, і дуже хотілося зустріти своє кохання. Згодом я його справді зустріла. Читати...
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]