Дорогі друзі!
Цієї суботи у Канева день народження. Нашому місту виповнюється 942 роки. Багато це чи мало? Важко сказати. Однак, історія Канева багата на знакові, історичні події.
Цими землями ходили славні козаки, тут проходили бойові дії Другої світової… Приваблювала завжди і приваблює сьогодні Канівщина відомих письменників, краєзнавців, кінорежисерів… Михайло Максимович, Микола Гоголь, Тарас Шевченко, Юрій Іллєнко, Іван Марчук… Списоктих, для кого Канів став особливим містом, «місцем сили» можна продовжувати безкінечно.
Історія Канева твориться і нині. А ми з вами - її режисери. Адже саме ми, разом, творимо історію рідного міста сьогодні. Облаштовуємо вуличне освітлення і ремонтуємо дороги, стерилізуємо безпритульних тварин і розбудовуємо сквери і парки… І я вдячний, що маю таку потужну і сильну громаду.
Цього року, на жаль, дотримуючись протиепідемічних заходів в боротьбі з коронавірусом, ми не можемо влаштувати масового святкування з нагоди дня народження міста. Але, переконаний, що хоч сьогодні ми і окремо, - насправді ми завжди разом. І пандемія коронавірусу дала змогу відчути це як ніколи. Читати...
Кажуть, що всі шляхи України сходяться в Каневі. Це й не дивно – за кілька кілометрів від старовинного міста знаходиться найбільша духовна святиня українців – могила Тараса Шевченка на Тарасовій горі. Та й місце для могили було вибране зовсім не даремно, воно майже ідеально точно повторює опис, залишений поетом в своєму «Заповіті».
Вперше Канів згадується в «Печерському патерику» між 1074 і 1088 роками. Канів згадується також у 1144 році, коли князь Всеволод Ольгович заснував тут церкву святого Юрія (Успенський собор). У середині ХІІ століття Канів був великим містом і відігравав велику роль в житті Давньої Русі. З 1155 року він відомий як офіційне місце зустрічей руських князів з половецькими послами. Також тут проходив великий шлях «з варяг у греки», який був важливою торговою артерією держави. Читати...
Заходи з нагоди відзначення Дня міста Канева,
підведення підсумків та перегляд фільмів переможців V Канівського міжнародного кінофестивалю імені Юрія Іллєнка
Повідомила начальник відділу культури Оксана Труфанова в ході останньої апаратної наради Канівського міського голови Ігоря Ренькаса, з керівниками профільних відділів виконавчого комітету та директорами комунальних підприємств, що проходила у п’ятницю, 4 вересня ц.р.
Нагадаємо, у другу суботу вересня, що цьогоріч випадає на 12 вересня, Канів відзначить 942-у річницю від заснування міста. Читати...
Українська співачка Ольга Цибульська запостила світлини, зроблені під час перебування у Каневі та поділилася враженнями від відвідин нашого міста, повідомляє «Kanos» .
«Канів, дякую!! З вами я була щаслива. Життя – це свято! Давайте радіти разом!», - підписала свій пост із фото, яке було зроблене під час концерту, переможниця української «Фабрики зірок» Ольга Цибульська/ Читати...
Наша майбутня зірка і призерка велоспорту. Я була вражена цією маленькою впертою дівчинкою -як вона щосили крутила педалі і кричала, щоб її ніхто не обганяв. Такі і отримують в майбутньому перемоги. Бажаю успіхів малечі. Все буде Україна!
Під час проведення Канівського міжнародного кінофестивалю сучасного кіно в Каневі пройшов, так званий "світський раут", а саме показ модного одягу та зачісок.
Свої роботи глядачам представила київська дизайнерка одягу Єлизавета Руденко.
Hair show з різновидом зачісок зі штучного волосся продемонстрували моделі від Ольги Ващенко, яка в свій час увійшла до Книги рекордів України в номінації "Найвища зачіска".
Нагаємо, що протягом чотирьох днів з 8 по 11 вересня в місті проходив кінофестиваль, в рамках якого проводились різноманітні заходи починаючи з виставок робіт закінчуючи Global Dance Open Air. Читати...
Вперше за роки незалежності Канів відійшов від формальностей, нетрадиційно відзначивши свою 937-річницю від дня народження.
Основним задумом в організації цьогорічного свята став новий яскравий проєвропейський підхід, який задовольнив інтереси різних категорій населення.
Святкові заходи тривали протягом трьох днів, основні з яких відбувались 19 вересня. Читати...
Минулий тиждень став досить насиченим подіями в місті Каневі — це і День народження міста, і зустрічі з численними міжнародними делегаціями...
Урочистості, присвячені Дню міста, розпочалися у п’ятницю, 14 вересня. Офіційна частина міського ювілею припала на суботу, 15 вересня. Пощастило цього дня з погодою — теплий сонячний осінній день сприяв тому, що центральні вулиці міста були вщент заповнені канівцями. На привокзальній площі (яку, до речі, чомусь місцеві чиновники називають Ярмарковою, хоча такої назви площі не давали міські обранці — місцеві депутати) зібралося так багато люду, що здавалося, увесь Канів вийшов цього дня святкувати День народження рідного міста. І все було б досить святково і щиро, якби не одне але... Чи то від прояву надзвичайної відданості правлячій партії, чи через банальне бажання сподобатися виборцю — організатори дійства всю площу заполонили не державними прапорами, а величезними прапорами Партії регіонів. І жодного державного... Якщо це була спроба сподобатись виборцю, то особисто на мене, як на виборця, такий жест справив протилежне очікуваному організаторами враження. Було схоже на те, що міське свято перетворилось на політичну пропаганду. І це не лише моє особисте враження: багатьох людей на святковій площі таке відношення до міського свята та до державного прапора сильно обурювало. Забігаючи наперед, можу спрогнозувати, що місцеві чиновники на мій закид заявлять, що “на площу винесли величезний державний прапор і взагалі було багато державних прапорів”. Який вигляд державні прапори мали на фоні прапорів нині правлячої партії, чудово видно на фото: з десяток державних невеличких знамен школярі ніяково притискали до своїх ніг, стоячи по периметру святкової площі... Читати...