З 16 лютого 2023 року стартував спільний проєкт Міністерства у справах ветеранів України та Червоного Хреста України щодо підтримки ветеранів війни. Подати заяви на допомогу можуть особи з інвалідністю внаслідок війни І або II групи, відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Читати...
Нещодавня серія нападів ромів на українців - і причому навіть не на пересічних громадян, а на наших ветеранів, героїв України! - показала нам, наскільки ми не захищені нашою владою. Посадовці поспішили зам'яти очевидно етнічний конфлікт та списали все на загальне кримінальне тло. Читати...
21 серпня, напередодні 30-ї річниці відновлення Незалежності України, у рамках щосуботнього показу сучасного українського кіно на Канівському літньому кіноконцертному майданчику ім. Юрія Іллєнка у міському парку фільм режисера Валентина Васяновича «Атлантида» (2019р.). Фільм переміг на 76-у Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти» та займає 11-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.Фільм розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій.Ролі у фільмі зіграли лише непрофесійні актори – ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ.З 20.30 і до початку фільму – мультики для дітей.Вхід вільний.Канівська МПО ВО «Свобода». Читати...
Не в багатьох родинах бувають такі великі й урочисті моменти (в історії роду), коли члени твоєї сім’ї досягають стрічного ювілею.
У нашій великій міській родині, а особливо у сім’ї Касичів, сьогодні знаменна подія – Марія Харитонівна КАСИЧ святкує свою сторіччя. За виключенням трьох років з 1942 по 1945, коли вона була на примусових роботах у Німеччині, Марія Харитонівна прожила у рідній Калеберді і дорогому Каневі.
У домі наповненому теплом і сімейним затишком, в оточенні великої родини вона святкує свій ювілей. Марія Харитонівна виростила дві доньки і двох синів, має дев’ять онуків, сім правнуків і чотири праправнуки. Читати...
25 листопада в Клубі-музеї «Ветеран» було проведено творчий вечір на тему: «Слід на землі» з нагоди 90-річного ювілею канівського поета, глибокошанованого педагога, ветерана війни, члена літературної студії «Зорянка» Кулика Григорія Маркіяновича.
Захід було проведено спільно з Костянецьким будинком культури, Відділом «Літературна Канівщина» Шевченківського національного Заповідника..
Щиросердно з ювілеєм ветерана привітала заступник міського голови Матінова Наталя Андріївна, завідувач відділу «Літературна Канівщина» Шевченківського національного Заповідника Ірина Юрченко, колеги по перу ювіляра з літературної студії «Зорянка» Тамара Яковенко, Віра Носенко, Ніна Пилипенко, учениця ЗОШ № 1 Лауреат літературної премії ім.Катерини Піки Вербіцка Анастасія, теплі слова привітання прозвучали на адресу ювіляра від його колишніх колег ЗОШ № 1 Ольги Захарченко та Ольги Писарьової, голови профсоюзу працівників освіти Івана Попенка, голови міської ветеранської організації Василя Туліна.
Гарні музичні вітання подарували ювіляру учасники ансамблю «Мрія» Канівської ЗОШ № 1 художній керівник Володимир Третяков.
Григорій Маркіянович народився 15 листопада 1925 року в с.Хмільній Канівського району.
Про свої дитячі та юнацькі роки поет згадує:
Голодне дитинство в тридцяті роки,
Обпалена юність в літа сорокові,
Вогненні дороги далися взнаки,
Згоріла і юна судьба, й підліткова…»
Любов до мистецтва, народної пісні та поетичного слова заронили в його душу батьки, які все своє життя в нужденній праці виборювали шматок хліба, але не зачерствіли серцем, тяглися до народного мистецтва, як до життєдайного джерела. Їхні діти зростали в нестатках, але в атмосфері працелюбства доброзичливості, оптимізму так формувався внутрішній світ Григорія та його чотирьох братів та двох сестер.
Закінчивши на відмінно Хмілянську семирічну школу Григорій поступив до Бобрицького сільськогосподарського технікуму, закінчив перший курс як розпочалася Велика Вітчизняна війна.
В квітні 1944 року Канівським райвійськкоматом був призваний до лав Червоної Армії. Відзначився командир розрахунку50 мммінометів на плацдармі неподалік р.Вісла та був нагороджений оденом Слави 3-го ступеня. В квітні 1945 року стрілок 2-ї роти 691-го стрілецького полку 383-ї дивізії 1–го Білоруського фронту за проявлений героїзм і мужність з фашистськими загарбниками на плацдармі р.Одер був нагороджений медалю «За відвагу»
Переможні дні 1945 року зустрів на р. Ельба, добре ветеран пам’ятає як після виснажливих боїв з радістю і сльозами на очах воїни сприйняли звістку про довгоочікувану перемогу як омивали натомлені ноги в німецькій річці.
Повернувшись після демобілізації в 1950 році на Канівщину здобув освіту вчителя спочатку в Корсунь-Шевченківському педагогічному училищі, а пізніше в Черкаському педагогічному інституті. Пропрацював 16 років вчителем в школі рідного села, саме тут зустрів свою майбутню дружину. З якою виховали двох синів –Миколу та Валентина, який продовжив справу своїх батьків, працював вчителем фізики в ЗОШ №4 та одержав звання Заслужений учитель України.
Григорій Маркіянович працював в міському та районному відділах освіти, школі-інтернаті, 7 років директором Канівської СШ № 1. І вийшовши на пенсію не заспокоївсь ветеран на протязі більш ніж 20 років він був активним учасником чоловічого хору ветеранів.
Він є членом літературної студії «Зорянка» з часів її заснування. Більше 20 років досліджує родовід Тараса Григоровича Шевченка є в родинних зв’язках з родичами Кобзаря. Результатом його плідної творчої праці є дві власні збірки «З доріг Кобзаревого краю» та «Гори слави і любові» зараз готує до друку третю книгу «Путями родоводу Кобзаря» та четверту поетичну збірку присвячену Каневу.
Григорій Маркіянович залишив значний слід на педагогічній ниві,як педагог, поет і дослідник.
Інформує науковий працівник Клубу-музею «Ветеран» Юлія Задорожня Читати...
Президія ради ветеранів м.Канева
Шановні канівчани!
Два роки тому президія ради ветеранів розпочала програму "Канів люди прикрашають". Програму, яка спрямована на вшанування людей, яки принесли славу своєму місту, чи внесли значний вклад у його розвиток.
Саме в рамках цієї програми з'явилась галерея портретів почесних громадян міста та героїв праці.
На двох останніх засіданнях президія прийняла рішення пор встановлення меморіальних дощок на музеї А.П. Гайдара Березі В.П., який 40 років очолював музей, та Шкатюку Г.Т. - у мікрорайоні "Костянець".
Канів завжди славився великою кількістю видатних городян, людей, яких повинно знати і шанувати місто.
Історія – це сучасність, що залишилась у минулому.
Завдання програми – стимулювати людей глибше пізнати місто і визначити своє місце у його історії. Читати...
Чули дзвін та не знають де він, або Брехнею весь світ обійдеш, та назад не вернешся!
Відкритий лист до редакції громадсько-політичної газети “Дзвін” і журналістки Тетяни Воронцової
Подив і обурення ветеранської громади Канева викликав допис журналістки громадсько-політичної газети «Дзвін» Тетяни Воронцової під назвою «У Канів прилетів “волшебнік в голубом вертольотє”. І показав “кіно”, в якому авторка у властивому їй брехливому стилі намагалася подати інформацію про громадські слухання, що відбулися 8 жовтня в місті Каневі. Чому саме «намагалася» - бо зміст цього допису свідчить про те, що вищезгадана особа взагалі не була присутня на цьому заході, і ставила за мету написати відверту брехню щоб ввести в оману читачів! Від імені представників громади міста Канів, які були присутні на зустрічі з головою обласної державної адміністрації, я заявляю вам: факти, викладені в дописі Тетяни Воронцової, абсолютно не відповідають дійсності. Сотні людей, які були присутні на заході, на власні очі бачили, що зустріч була абсолютно відкритою, і кожен бажаючий міг поставити будь-яке запитання Сергію Борисовичу Тулубу. Крім керівника області, на запитання людей відповідали ще керівник департаменту соціального захисту Михайло Скляров, керівник управління охорони здоровя Володимир Брожик. І якщо у авторки не було натхнення і бажання особисто відвідувати цей захід, то що завадило поцікавитися у тих, хто був присутнім - що там відбувалося, хто виступав, які ставилися запитання? Невже не соромно вигадувати «казки про Хотабичів», висмоктувати з пальця казна-що, писати нісенітницю і потім дивитися людям у очі? Читати...
2 вересня Клуб-музей ветеранів у Каневі приймав гостей: голову облдержадміністрації Сергія Тулуба і його заступників, мера Канева Віктора Ніколенка, голову Канівської райдержадміністрації Олександра Павлова, голову районної ради Михайла Балу...
Ця зустріч була ініційована ветеранами війни та праці Канева вже давно, але лише “в день знань” ветеранам вдалося зібрати посадовців, які так чи інакше причетні до вирішення проблем Канева та району, до вирішення ветеранських проблем.
Сергій Тулуб на початку роботи круглого столу надав слово Віктору Ніколенку та Михайлу Балі — аби керівники міста та району розповіли, що робиться в плані соцзахисту ветеранів у місті та районі. Читати...
Щорічний зліт ветеранів 20-ї дивізії СС відбувся 28 липня в містечку Синімяе на північному сході Естонії.
Під Синімяе в 1944 році кілька місяців йшли запеклі бої. Тут гітлерівські війська, у тому числі 20-та естонська дивізія СС, стримували наступ радянських військ. Втрати обох сторін склали близько 200 тисяч осіб. Читати...
У понеділок, 5 грудня ц.р., у міському будинку культури відбулася акція протесту, ініційована Радою ветеранів міської ветеранської організації
Зал будинку культури був майже повністю заповнений. Зібралося до 700 людей, переважно похилого віку. Також на заході були присутні Канівський міський голова В.Ніколенко, заступники міського голови, представники Канівської міжрайонної прокуратури, Канівського міськрайонного управління юстиції, Канівського міськрайонного управління Пенсійного фонду та інших відділів. Перше слово взяв голова міської організації ветеранів Василь Тулін. Він повідомив, що останнім часом напруга у суспільстві зростає, тож люди зібралися, аби отримати відповіді на болючі питання та дійти порозуміння. Читати...
Канівський міськвиконком станом на 01.10.2010 придбав 2 квартири: 1-кімнатну вартістю 148,86 тис. грн. та 2-кімнатну вартістю 186,615 тис. грн. Залишок невикористаних коштів склав 26,937 тис. грн.
В аптеках Канева працюють 2 ветеранські відділи, де ліки ветеранам війни відпускаються зі знижкою на 5%. Читати...
20 квітня 2010 року свій 95-ий рік народження відзначив найстарший житель с. Озерище Канівського району, ветеран Великої Вітчизняної війни, фронтовик Василь Кузьмович Чуприна. Цього знаменного дня до ювіляра з привітаннями та подарунками завітали голова Канівської районної ради Володимир Пилипенко, його заступник Микола Фесенко, керівник апарату Канівської райдержадміністрації Володимир Нікулін, голова міськрайонної організації Червоного Хреста Василь Труш, голова Канівської районної ветеранської організації Віктор Дорошенко та голова Озерищанської сільради Тетяна Дуплій. Читати...
Президент України Віктор Ющенко підписав
Указ про відзначення державними
нагородами України активістів Організації ветеранів України. Серед
інших нагороджених орденом «За заслуги» III ступеня удостоєно голову ради Канівської районної організації ветеранів Віктора Дорошенка.
У тексті Указу зазначається, що нагороди вручено за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського
руху, патріотичне виховання молоді, багаторічну плідну громадську діяльність і
з нагоди 20-річчя заснування Організації ветеранів України.
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]