Днями дипломати похвалилися тим, що брали участь у підготовці нових антиросійських санкцій. При цьому є чимало сумнівів в тому, наскільки вдало МЗС та Кабмін перетворять задумане на життя.
Днями дипломати похвалилися тим, що брали участь у підготовці нових антиросійських санкцій. Судячи з усього, підлеглі Дмитра Кулеби стали активними учасниками робочих груп, які створюють списки іноземних політиків, що виправдовують чи відверто підтримують російську агресію. У листі заступника міністра закордонних справ Джапарової на адресу Кабміна йдеться про те, що персональні санкції стосовно таких діячів мають стати "логічним продовженням" заходів ЄС щодо російських чиновників, причетних до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.
Згідно з тими документами, що вже оприлюднені, до майбутнього санкційного списку пропонується включити 52 особи з 10 країн. Дипломати приділили особливу увагу викриттю агентів російського впливу:
в Німеччині - Олександр Гауланд, Йорґ Мойтен, Маркус Фромайєр, Юрій Кофнер, Ґрегор Ґізі, Адреас Маурер, Зіґмар Ґабріель, Вольфганг Кубіцькі, Гергард Шредер;
у Великій Британії - Джеремі Корбін, Сеумас Мілн, Кен Лівінгстон, Нік Гріффін, Найджел Фарадж, Діана Мартін Джеймс, Арон Бенкс.
в Польщі - Януш Корвін-Мікке, Кшиштоф Босак, Мачей Вишневський, Матеуш Піскорський, Владислав Косіняк-Камиш.
в Іспанії - Пабло Іглесіас, Карлес Пучдемон, Віктор Террадельяс, Педро Моурінью, Хав'єр Коусо
в Бразилії - Карлос Маса Ратіньйо Молодший, Дарсі Піана, Бето Прето, Фабіо Вілас-Боас
у Швеції - Їммі Окессон, Мартін Кіннунен, Маркус Віхель, Кент Екорт, Свен Хірдман
в Латвії - Яков Плінер, Любов Жданова, Бузаєв В.В., Митрофанов М.Б.
в Естонії - Март Гельме, Мстислав Русаков, Марія Юферєва-Скуратовські, Алан Хантсом
в Нідерландах - Тьєррі Боде, Ґеерт Вілдерс.
в Болгарії - Іліяна Йотова, Цецка Цачева, П. Манушев, Волен Сидеров, Микола Малінов, Георгій Пирванов, Тома Томов.
Зрозуміло, що це явно не остаточний список. Також невідомо, скільки етапів буде потрібно для запровадження санкцій.
При цьому незважаючи на логічність подібних дій, є чимало сумнівів в тому, наскільки вдало МЗС та Кабмін перетворять задумане на життя. Адже хотілось би побачити не тільки голосні заголовки та обіцянки дипломатичних перемог, але й певні результати. Чи готові Кулеба та Шмигаль до претензій з боку політиків, що потрапили до нових санкційних списків ЄС? Чи не будуть запроваджені контрсанкції проти наших чиновників? Чи не постраждає репутація Посольств та всього дипломатичного корпусу? На всі ці запитання ми незабаром почуємо відповіді. Звичайно, ініціатива влади дуже цікава. Зокрема, пропозиція запровадити міжнародні санкції стосовно Бойка, Медведчука, Добкіна, Кернеса, Ахметова та Богдана особливо приємна. Але ось таке дивне висвітлення подібної діяльності та можлива переоцінка власних можливостей можуть зіграти з МЗС злий жарт. |