"Прокуратор, урядуй далі, - яку кару виносиш для того переступника?"
(І. Франко)
"Схеми" повідомили про елітне майно родини голови КС
ПОНЕДІЛОК, 2 ЛИСТОПАДА 2020, 20:38
Родина голови Конституційного суду Олександра Тупицького володіє кількома об’єктами елітного майна, серед якого, окрім маєтку в Криму, – чотирикімнатна квартира у ЖК «Новопечерські липки» в столиці та великий маєток із басейном під Києвом. Цими об’єктами нерухомого майна користується сам Олександр Тупицький, але вони записані на матір та тещу судді. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»).
Після того, як у травні 2013 року Олександр Тупицький був переведений до Києва та призначений суддею Конституційного суду, у вересні того ж року його родина придбала чотирикімнатну квартиру площею 216,5 квадратних метрів у житловому комплексі бізнес-класу «Новопечерські липки» в Києві, а згодом докупила ще два машиномісця там. Середня вартість квадратного метра в цьому ЖК станом на 2013 рік становила $2900, тобто квартира такою площею вартувала там понад 600 тисяч доларів.
Майно записали на матір судді, Галину Тупицьку. Про це свідчить виписка з Держреєстру речових прав на нерухоме майно. На момент придбання дорогої нерухомості у ЖК «Новопечерські липки Галині Тупицькій було 73 роки, і вона була вже на пенсії. З 2019 року Тупицький почав декларувати, що сам мешкає в цих апартаментах, записаних на матір.
Окрім того, у родини голови Конституційного суду є маєток із басейном під Києвом у Василькові. Будинок площею 211,4 квадратних метра та земельні ділянки загальною площею понад 23 сотки були придбані у серпні 2018 року та оформлені на тещу Олександра Тупицького – Ларису Колпаченко. Сам суддя оформив на себе лише 7,5 сотки землі у Василькові, які і вніс до декларації.
За даними журналістів, тривалий час теща Тупицького – Лариса Колпаченко працювала в аптеці у Донецьку.
Якщо подивитися на територію згори, то видно що між земельною ділянкою Олександра Тупицького та ділянками, оформленими на його тещу Ларису Колпаченко, немає паркану, і це одна спільна територія – на якій стоїть великий маєток та декілька додаткових споруд, також тут розташований басейн та невеликий ставок.
Джерела журналістів повідомили, що цим маєтком регулярно користується і сам Тупицький.
У неділю, 1 листопада 2020 року, журналісти побачили на подвір'ї припарковане авто білого кольору, схоже на BMW X6. Саме таке авто має дружина Олександра Тупицького – Ольга Тупицька, відповідно до декларації судді.
Також біля будинку журналісти побачили чорну Toyota Camry. Саме такі авто є на балансі Конституційного суду. Втім, дізнатися, чи саме це авто належить до КС, не вдалося – на Toyota Camry виявилися так звані «номери прикриття» – у базі автотранспортних засобів МВС ці номери закріплені за іншим автомобілем (Mitsubishi Lancer).
27 жовтня «Схеми» звернулися до голови КСУ з проханням надати коментар щодо його майна. У пресслужбі КСУ заявили, що «всі відомості про майно, яке є у володінні та користуванні голови КСУ Олександра Тупицького, містяться у його щорічній декларації».
Журналісти «Схем» направили повторний запит голові КСУ з проханням про коментар стосовно майна його родини. Редакція опублікує позицію Олександра Тупицького, щойно отримає її.
Раніше журналісти програми «Схеми» повідомили, що голова Конституційного суду Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки в селищі Кореїз Автономної Республіки Крим, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством, але не відобразив інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи. При цьому під головуванням Тупицького судді КСУ 27 жовтня проголосували за визнання неконституційною статті про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації і скасували її.
Реагуючи на розслідування, голова Конституційного суду Олександр Тупицький підтвердив інформацію, оприлюднену журналістами програми «Схеми», про те, що він не задекларував землю в Криму, власником якої став після анексії за законами Росії.
«Коли я прочитав матеріал, я сам по собі подякував їм за об’єктивність», – заявив Тупицький.
За словами Тупицького, правочин відбувся у 2018 році. «Чого я не вніс його в реєстр? Я до цього часу не знаю, як це зробити. Я не визнаю Крим російським, – заявив він. – Єдина, напевно, моя провина, що я не звернувся до органів НАЗК, щоб вони мені роз’яснили, як це мені зробити».
«Я готовий відповідати, якщо десь помилки якісь я допустив, то я готовий їх виправляти. Ми ж живемо у цивілізованому світі. Якщо помилки, які порушують закон, то за них також треба нести відповідальність. Це аксіома», – заявив Тупицький.
27 жовтня "Схеми" звернулися до голови КСУ з проханням надати коментар щодо його майна. У пресслужбі КСУ заявили, що "всі відомості про майно, яке є у володінні та користуванні голови КСУ Олександра Тупицького, містяться у його щорічній декларації".
Нагадаємо: 28 жовтня стало відомо, що голова КС Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки у селищі Кореїз окупованої АР Крим, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством, але не відобразив інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи.
Джерело: "Схеми" (проєкт Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший")
Тупицький – Автомайдану: Ви їдете до моєї тещі, а вона у Донецьку
ВІВТОРОК, 3 ЛИСТОПАДА 2020, 14:55
Голова Конституційного суду Олександр Тупицький стверджує, що активісти "Автомайдану" і ЦПК їдуть з акцією протесту не до нього додому, а до його тещі у Васильків. Але її там, за його словами, зараз немає, бо вона поїхала в окупований Донецьк.
Джерело: брифінг Тупицького 3 листопада
Деталі: Голова КС заявляє, що його теща Лариса Колпаченко продала квартиру в Донецьку і купила дім у Василькові Київської області. Але стверджуючи це, він збивається і то каже, що сам купив будинок, а іншим разом - що його теща купила. Також Тупицький розповів, що власноруч докупив до земельної ділянки тещі ще 7 соток землі, щоб побудувати там спортивний зал.
За словами Тупицького, саме над цим будинком днями активісти запускали свої квадрокоптери.
Пряма мова: "Так я хочу запитати "Автомайдан": до кого вони їдуть і кого вони хотять вивезти в Ростов? Можливо, вони поїдуть не до мене, а до тьощі, яка щас поки шо вимушено знаходиться на території Донецька? І з нею там поговорять – хто, як купував. Так як "Схеми" полетіли в Крим, "Автомайдан" нехай поїде в Донецьк. Завтра вони зберуть все імущество родичів і навісять, що все це моє майно. Післязавтра мене звинуватять в сепаратизмі. Все це – травля".
Передісторія: Громадські організації "Автомайдан" і "Центр протидії корупції" влаштовують автопробіг до маєтку, де мешкає голова Конституційного суду Олександр Тупицький. Акція запланована на суботу 7 листопада і називається "Тупицький – вали до Ростова". Активісти повезуть з собою старі шини і "зимові коктейлі", натякаючи на коктейлі "Молотова".
На запрошення поїхати вже відгукнулися майже 800 людей.
За даними "Схем", у родини голови Конституційного суду є маєток із басейном під Києвом у Василькові. Будинок площею 211,4 квадратних метра та земельні ділянки загальною площею понад 23 сотки були придбані у серпні 2018 року та оформлені на тещу Тупицького – Ларису Колпаченко. Сам суддя оформив на себе лише 7,5 соток землі у Василькові, які і вніс до декларації.
За даними журналістів, тривалий час теща Тупицького працювала в аптеці у Донецьку.
Також журналісти зазначають, що після того, як у травні 2013 року Тупицький був переведений до Києва та призначений суддею Конституційного суду, у вересні того ж року його родина придбала чотирикімнатну квартиру площею 216,5 квадратних метрів у житловому комплексі бізнес-класу "Новопечерські липки" в Києві, а згодом докупила ще два машиномісця там. Середня вартість квадратного метра в цьому ЖК станом на 2013 рік становила $2900, тобто квартира такою площею коштувала там понад 600 тисяч доларів. Повідомляється, що майно записали на матір судді Галину Тупицьку.
Євген Кізілов, УП
Уникнуть покарання через рішення КСУ: у НАЗК оприлюднили прізвища "щасливчиків"
16:26,8 листопада
У НАЗК 8 листопада оприлюднили список посадовців, які уникнуть покарання через скандальне рішення КСУ. В агентстві наголосили, що й надалі публікуватимуть інформацію про людей, які подавали неправдиві дані у своїх деклараціях.
Однак наразі відповідальності через недостовірні дані у деклараціях уникнуть:
Василь Коротецький – ексочільник відділу державного екологічного нагляду тваринного світу та біоресурсів Держекоінспекції. Посадовець "забув" задекларувати свої фінансові зобов'язання на понад 9,2 мільйона гривень.
Світлана Балух – головна державна ревізорка-інспекторка Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ Державної фіскальної служби у Львівській області. Посадовиця не задекларувала квартиру, яка коштує понад 1,2 мільйона гривень та дохід чоловіка від продажу майна на суму 6,8 мільйона гривень.
Юрій Шрамко – заступник гендиректора "Укрінмашу". Він не повідомив про фінансові зобов'язання дружини на 6,8 мільйона гривень та сплачені кредитні відсотки на більше ніж пів мільйона гривень.
Ірина Самойленко — спеціалістка відділу переговорів та доступу до ринків управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Не вказала у деклараціях нерухомість, яка коштує приблизно 3,9 мільйона гривень та фінансові зобов'язання на понад 3 мільйони гривень.
Олександр Холін – очільник філії "Укрдержбудекспертиза" у Херсонській області. Чоловік "забув" задекларувати корпоративні права у підприємстві. Розмір його внеску становить понад 5,3 мільйона гривень.
У НАЗК наголосили, що це лише частковий список. Прізвища інших "щасливчиків" опублікують згодом.
Зверніть увагу! 27 жовтня Конституційний Суд скасував антикорупційну реформу. Відтепер українські посадовці зможуть уникнути покарання за брехню у деклараціях. Детальніше про скандал читати тут.
Через рішення Конституційного Суду України (КСУ) від 27.10.2020 № 13-р/2020 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) позбавлене можливості складати протоколи про адміністративні правопорушення, у тому числі стосовно порушення чиновниками встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків.
Про це повідомляє пресслужба НАЗК
Користуючись ситуацією, створеною КСУ, чиновники можуть почуватися вільно при отриманні коштовних подарунків та «віддячувати» дарувальникам, уникаючи відповідальності, оскільки механізм протидії таким правопорушенням та невідворотності покарання зруйнований.
«Якщо чиновник отримав подарунок, а потім на знак подяки виніс рішення на користь дарувальника, то таке рішення вважається ухваленим в умовах конфлікту інтересів та підлягає скасуванню. Проте через рішення КСУ НАЗК не зможе скласти протоколи про адміністративні правопорушення та звернутися до суду із позовом про скасування таких рішень», — пояснює Голова НАЗК Олександр Новіков.
Хто серед високопосадовців, які тепер можуть приймати подарунки?
Президент України;
Прем’єр-міністр та міністри Кабінету Міністрів України, їхні заступники;
народні депутати України;
судді та прокурори;
члени Вищої ради правосуддя та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
члени Центральної виборчої комісії;
Голова Національного банку України, його заступники;
члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
члени Антимонопольного комітету України;
Голова Фонду державного майна України, його заступники;
Голова Державної митної служби України, його заступники;
Голова державної фіскальної служби України;
Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його заступники;
Керівник Офісу Президента України, його заступники;
інші державні службовці категорії “А” та “Б”, посадові особи місцевого самоврядування, віднесені до першої – третьої категорій.
“Через рішення Конституційного Суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020 робота НАЗК лишається заблокованою. НАЗК позбавлено можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо. Попри це, ми віримо, що законодавці знайдуть правові шляхи врегулювання цієї ситуації. Саме тому продовжуємо працювати над ініціативами, які допоможуть підвищити ефективність запобігання та протидії корупції в Україні після відновлення повноцінного функціонала НАЗК”, – йдеться у повідомленні.
Чимсь совецьким запахло в повітрі, коли ми прочитали матеріал. Якийсь СРСР! Памятаємо Райкіна :" Люблю смотреть передачу Человек и Закон! Какие деньги воруют люди!".... Ну і шо.... Тепер у нас на Україні капіталізм правда с бандитським олігархічним присмаком, але це ж ми вибрали такий шлях. Хто встиг, той на коні!!! Такшо не треба будити звіра в нашій свідомості. Жити по справедливості при капіталізмі НЕМОЖЛИВО!!! Такшо не треба нам згадувати Марсельезу, Інтернаціонал та всяких Робін Гудів. Змиримось... та заспіваємо: "Ще не вмерла...."
Як хворі з ознаками одієї хороби подібні, так і "хворі" на корупцію країни теж кучкуються на одних щаблях рейтингу.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
WayBe ГИ ГИ :)) Читайте листа выд підарів:
Направляется уведомление о внесении в «Единый реестр доменных имен, указателей страниц сайтов в сети «Интернет» и сетевых адресов, позволяющи.. [весь] стихотворение о судьбе отечества [3]
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]