Завдання створення позитивного іміджу Канева серйозно поставилось міською владою в зв’язку з деякими надміру негативними коментарями в місцевому веб-просторі. Однак ця тема значно ширша, враховуючи статус Канева. І почалась вона значно раніше. Принаймі, потужний сплеск медійного негативу у всеукраїнському масштабі відбувся вперше в серпні минулого року у зв’язку з відкриттям музею Шевченка. В публікації «Музей Шевченка в Каневі – що далі?» ми вказували на загрозу політизації канівських питань і необхідність протиставити цьому власні медійні кампанії. В Асоціації ми не моніторимо спеціально медійний простір, однак багато речей видно неозброєним оком. Як правило, журналісти центральних видань однозначно негативно або ж, в кращому випадку, нейтрально коментують такі події, як будівництво терміналу чи вертолітної площадки. Остання подія з 150-річчя з перепоховання мала теж більший резонанс не як захід по своїй суті, а більше як напів-скандальна історія з реакцією публіки на виступи центральних чиновників.
Тому висновки маємо невтішні. В такому ефірі Канів є і буде центром біля політичних скандалів, а не туристичним центром.
Щоб протистояти цьому власну піар стратегію ми будуємо з допомогою сайту Асоціації «Туризм в Каневі». Ось невеличка хроніка публікацій щодо проведення свят 22 травня від Каті Прудкої:
…. а також інші публікації, присвячені травневим подіям в Каневі. Тобто, ми створюємо контент, цікавий для пересічного туриста – українця, що захоче відвідати Канів. І Канів постає перед ним цікавим, багатим на цікаві події, з гостинними громадянами.
І хай це невеличкий вклад, хай сайт і всі ці публікації ще потребують розкрутки і доведення до широкого українського загалу, але тут мова про інше. Ми хочемо сказати, що створювати позитивний імідж цілком реально – і не стомлюємось повторювати, що в Каневі є цікаві люди, цікаві події і є що подивитись.
Але дуже потрібна підтримка громади – вищевказану діяльність підтримують лічені люди, а потреба в підтримці залишається гострою. Наразі ми все більше переорієнтовуємо контент сайту на зовнішнього туриста. Контент має бути не тільки про екскурсійний туризм. Тому цікаві публікації про подорожі та маршрути Канівщиною, активний відпочинок, враження гостей, фото та відео-репортажі і т.п. – будуть для нас більш, ніж бажані. Величезні і ще не реалізовані можливості бачимо в залучені до подібних публікацій кращих екскурсоводів наших музеїв, експертів Канівського природного заповідника, просто ентузіастів, яких чимало. Все це має привертати туриста, спрямовувати його інтерес та підігрівати бажання відвідати Канів та Канівщину. Дуже актуальним питанням залишається подача якісних анонсів про майбутні події – теж запрошуємо організаторів, і, особливо, молодь більш активно комуні кувати нам про заплановані заходи.
Створювати позитивний імідж, висвітлювати кращі сторони, робити це разом - все це перші кроки в проявленні майбутнього бренду Канева та його просуванні в Україні та світі.
Юрчак Олександр
Голова правління
Туристична Асоціація Канівщини
|