karina, ніякого тандема "Свободи" і "Курки-ряби" немає. Це пояснюю Вам я, член ВО "Свобода", помічник-консультант депутата Канівської міської ради Сергія Засенка, голови Канівської міської організації ВО "Свобода".
Кінорежисер Михайло Герасимович Іллєнко, творча людина, митець, а не політик. Він брат іншого кіномитця-політика, нині покійного, Юрія Герасимовича Іллєнка, який був не просто членом ВО «Свобода», а одним з найавторитетніших лідерів нашого об'єднання українських націоналістів. Звичайно, свободівці близькі друзі Михайла Іллєнка, поціновувачі його творчості. Ми захоплюємося досягненнями українського кіно, бажаємо йому розвитку і успіхів і всіляко сприяємо цьому в міру своїх можливостей. Одним із свідчень цього є споруджений у Каневі завдяки ініціативи та зусиль свободівців і за особисті кошти свободівця, в минулі роки куратора Канівської міської організації ВО “Свобода” від центральних органів нашого об'єднання Вадима Стоянова кіномайданчик імені Юрія Іллєнка в парку над Дніпром. На цьому кіномайданчику в літній період міська організація ВО “Свободи” регулярно демонструє українські кінофільми.Крім цього майданчик активно використовує для проведення міських заходів міський відділ культури згідно планів, затверджених міською владою. Тож коли було заплановано показ кінофільму “Толока” в результаті співпраці між митцем Михайлом Іллєнком і Благодійним фондом “МХП-Громаді” ми, свободівці, допомагали поширювати рекламу про показ фільму та взяли участь у його перегляді.
Але порівняйте скромність діяльності місцевої організації “Свобода” вже не перший рік на кіномайданчику з поведінкою “благодійників” від МХП. Невже ми схожі на тандем? ))) Чи легко Вам визначитися, яка ціль для “благодійників” від МХП була головнішою: сприяння популяризації нового шедевру українського кіно, чи показ себе “красивими” та “ щедрими”?
Так, МХП через створений піар-фонд (реклама фірми-засновника фонду рвала очі на протязі всього перегляду фільму, до нього і після нього) постійно надає фінансову підтримку по різним програмам, невтомно рекламуючи себе-рідних! Пакетики, чи обгортки, в яких Вам вручив фонд свою допомогу не забудуть нагадати Вам, хто ж той благодійник, який Вам допоміг, аж поки та упаковка не дістанеться сміттєвому баку.
Але давайте глянемо: на чому заробляє гроші МХП, часткою з яких фінансує Благодійний фонд “МХП-Громаді” на Канівщині. На моє переконання — на нещадній експлуатації природних ресурсів, зокрема — на Канівщині. При цьому МХП серед “лідерів” підприємств-забруднювачів навколішнього середовища в Черкаській області. Канівська міська рада VI скликання 14 травня 2015 року провела екологічну сесію, на якій були прийняті по моїм оцінкам істричні рішення: № 20-26 від 14.05.2015 р. “Про розгляд впливу на навколишнє природне середовище промислових підприємств Канева та Канівського району” та № 20-25 від 14.05.2015 р. “ Про підтримку проекту створення національного природного парку “Середньодніпровський”.
На виконання першого з вказаних мною рішень Канівська міська рада зверталась до підприємств та установ міста і району з екологічних питань, у тому числі до ПрАТ “Миронівська птахофабрика” з вимогою здійснити заходи щодо обмеження використання питної води з артезіанських свердловин для промислових цілей та провести необхідні роботи для переходу з 2016 року на використання поверхневих та оборотних вод, а також забезпечити розширене виробництво курей-бройлерів неохідними потужностями послідосховищ. Нашорябівці “відшили” міську владу в своїй відповіді тим, що їх виробничі потужності розміщені на території сіл району, а на території міста їх немає. Рішення міської ради на ті території не поширюються, а з сільськими та з Канівською районною радами їх діяльність погоджена. Таким чином адміністрація МХП відмежувалася від міської влади, захищаючись від витрат, які могли б бути більшими ніж, ті фінанси, які вона витрачає на благодійність. Я особисто вважаю, що саме загроза труднощів знайти порозуміння з Канівською міськрадою (колегіальним органом, а не з окремими чиновниками) в питаннях експлуатації природних ресурсів (в першу чергу — артезіанської води) була одною з важливих причин спротиву захисників інтересів МХП в питаннях утворення ОТГ м.Канева з прилеглими селами.
Але природні ресурси згідно Конституції України належать українському народу, а не жменці олігархів. Тому їх використання має збагачувати весь український народ, а не лише окремих представників, в руках яких розподіл прибутків, зароблених на використанні природних ресурсів від діяльності підприємств. В свободівському баченні економічний розвиток в Україні має формувати, розвивати і зміцнювати середній клас, а не багатіїв-олігархів.
Тож у своєму коментарі у Фейсбуці на публікацію про демонстрацію у Каневі фільму “Толока” за фінансової підтримки Благодійного фонду “МХП-Громаді” на кіномайданчику ім. Юрія Іллєнка я написав:
Олександр Скорина
За фільм дякую Михайлові Іллєнку! В назві організації, захопившої свободівський кіномайданчик, потрібно взяти в кавички слово "благодійний". Бо насправді це піарний фонд. Коли отримуєш щось від справжнього благодійника, то довго шукаєш інформацію: а від кого це? Бо головною рисою благодійника є скромність. Тут же куди очі не поведеш - скрізь їх випікає піар "МХП" !!!!!! ТЕ МХП, яке викачало артезіанську воду Канівщини, загидило викидами атмосферу, землі... Тож доведеться Іллєнківській Катерині пережити ще толоку і збудувати нову хату на руїнах, що залишаться після МХП.
На що отримав відповідь:
Благодійна організація "Благодійний фонд "МХП-Громаді"
Олександр Скорина ви пишете, що дякуєте Михайлові Іллєнку за фільми, ми теж йому безмежно дякуємо і пишаємося, що в Україні є такі таланти, тому й підтримали цей проєкт фінансово. А про свою роботу маємо інформувати громадськість, бо прозорість діяльності - один із принципів роботи компанії.
Я не проти прозорості. Ознайомитись з цими матеріалами Ви можете за посиланням:
https://facebook.com/MHPgromadi/photos/a.436861743350697/1182678348769029/?type=3 |