kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Влада 

До складу Канівської ОТГ входять Межиріч, Кононча і Хмільна

9 липня ц.р. представники Канівської ОТГ обговорювали перспективи об’єднання з членами Межиріцької громади. Прикметно, що історична зустріч відбулась у кабінеті історії Межиріцької загальноосвітньої школи.

Громада стає більшою

Нагадаємо, відповідно до затвердженого перспективного плану формування територій громад Черкаської області у Канівському районі мають бути сформовані чотири об’єднані територіальні громади: Канівська, Степанецька, Бобрицька і Ліплявська. До Канівської ОТГ з адміністративним центром у Каневі ввійдуть наступні громади: Канівська, Межиріцька, Пекарівська, Яблунівська.

Днями керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради на чолі з міським головою Ігорем Ренькасом відвідали Межиріцьку ОТГ, аби обговорити усі питання об’єднання та подальшої співпраці. Зустрічали гостей Межиріцький сільський голова Іван Чупилка та представники Межиріцької міської ради - депутати громади, в.о. старост, директори навчальних закладів та інші. 

Зустріч пройшла невимушено, у форматі діалогу. В тісному колі присутні обговорили як першочергові завдання, так і перспективи подальшого розвитку.

- Ми маємо працювати так, щоб люди насамперед отримували результат, - зауважив сільський голова І.Чупилка.

Нагадаємо, Межиріцька територіальна громада була утворена в 2018 році внаслідок об’єднання трьох сільських рад: Межиріцької (с.Межиріч, с.Бабичі, с.Лука), Конончанської (с.Кононча, с.Гамарня), Хмільнянської (с.Хмільна, с.Михайлівка, с.Хутір-Хмільна).

Площа територіальної громади складає 135,2 кв.км. Населення – близько 2800 осіб.

- Усі ми тепер - Канів. Ми разом! Решта – то лише формальності, -  наголосив І.Ренькас.

 

Досвід об’єднання вже маємо

Канівський міський голова відзначив, що досвід у об’єднанні громад місто вже має. Два роки тому до Канева приєднався Яблунів.

- Працюємо і вже маємо певні результати, - сказав І.Ренькас.

Більш детально про співпрацю присутнім розповів в.о. старости села Віктор Огороднік.

- Яблунів і Межиріч завжди зберігали міцні добросусідські стосунки. Не одне покоління дітей із Яблунева навчалося в Межиріцькій школі. І тепер від імені усієї Яблунівської громади вітаю вас з доленосним рішенням приєднатися до Канівської громади, - звернувся до присутніх в.о. старости Яблунева. – Хочу наголосити, що до об’єднання бюджет Яблунева складав 1 млн.грн., що не давало змоги повноцінно розвиватись громаді. За останній час попри всі застереження та перестороги у соціальну сферу села вкладено до 3 млн.грн. Ремонтується водогін, запроваджено централізований вивіз сміття, ремонтуються навчальні заклади, при школі будується «теплий туалет», ліквідовано сміттєзвалище, що його й з космосу було видно, тощо. І не зважаючи на те, що в складі Канівської міської ради на сьогодні немає депутата від Яблунева, практично всі питання, що стосуються села, вирішувалися позитивно.

 

Зароблені вами кошти «повернуться» в село

Керуючий справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик поінформував присутніх, коли відбудеться, власне, об’єднання.

- Відповідно до законодавства та реформи децентралізації вже у жовтні ц.р. ви братимете участь у виборах до місцевих рад у складі канівської громади. Тому треба обговорити як питання матеріального забезпечення виборчих дільниць, розташованих на вашій території, так і виборчої системи в цілому, адже вона цьогоріч буде іншою. Щодо фінансів, то з 1 січня 2021 року наш бюджет стає спільним і формувати його на наступний рік ми маємо разом, - відзначив В.Святелик.

- Попри спільний бюджет моя позиція така, що всі кошти, зароблені вами, - мають і «повернутися» в село. За таким правилом ми вибудовували роботу з Яблуневом. Так само плануємо співпрацювати і з Межиріцькою громадою. Відтак, не менша сума, ніж та, яку ви, власне, й заробите, буде спрямована на благоустрій вашої громади. Це позиція як міського голови, так і всього депутатського складу Канівської міської ради, - озвучив І.Ренькас.

 

Чи закриватимуться навчальні заклади?

Людей насамперед цікавило, чи можлива загроза закриття освітніх закладів у селах їхньої громади. До слова, на сьогодні на території Межиріцької ОТГ проживає 310 дітей дошкільного та шкільного віку.

Про мережу та проблеми технічного забезпечення закладів освіти розповіла начальник відповідного відділу Надія Голда.

- Ми плануємо залишити всі навчальні заклади, - наголосила посадовець. - Для прикладу - у Яблуневі і школа, і дитсадок при ній збережені. Більше того, ведуться ремонтні роботи, будується «теплий» туалет. Разом з тим наразі обговорюються можливості внести зміни в цьому напрямі. Але поки що це на рівні обговорень. Буде проблема - будемо вирішувати. Сьогодні ж відповідно до законодавства серйозних підстав для ліквідації навчальних закладів я не бачу.

 

Благоустрій та транспортне сполучення

Порушили в ході зустрічі й питання благоустрою населених пунктів. Так, зокрема, представники громад озвучили, що майже всі села потребують облаштування вуличного освітлення, організації централізованого вивезення сміття. Однією з найбільших проблем є підтоплення, від яких після сильних опадів страждає передусім село Гамарня. А представники села Хмільна ініціювали налагодження транспортного сполучення між селом і Каневом. Багато місцевих жителів на роботу щодня їздять до міста, відтак, доцільно організувати відповідний рейс.

- Це доволі непросто для автоперевізника, оскільки такі рейси зазвичай збиткові. Але з огляду, що поруч розташовані й Пекарі, які також мають ввійти до нашої громади, будемо вирішувати й це питання, - наголосив міський голова.

 

Такому об’єднанню зрадіють навіть «мамонти»

Обговорювали представники громад в ході зустрічі питання медицини, соціального захисту населення, земельні питання та інші. Порушили й перспективи спільного розвитку туристичного напряму.

Нагадаємо, саме в Межирічі розташована загальновідома стоянка мисливців на мамонтів (датована 15 тисячоліттям до н.е.), знахідки з якої сьогодні експонуються як в Черкаському краєзнавчому, так і Київському історичному музеях, і навіть за кордоном. Археологічні розкопки тут проводяться і до сьогодні, що приваблює науковців та туристів, які цікавляться історією рідного краю.

- Окрім цього у нас є ліс, річка – тут гарне місце для відпочинку, - зауважили межирічани, погоджуючись в доцільності розвивати цей напрям.

- Навіть «мамонти» зрадіють цьому об’єднанню, - підкреслив в.о.старости села Яблунів Віктор Огороднік.

«Україна – у віках» - написано на стінах класу навчального закладу, де, власне, й проходила історична зустріч.

- Я ставлюся до цього об’єднання з великою відповідальністю. Цей рік доволі непростий. Вже сьогодні ми недораховуємося в бюджеті понад 5 млн.грн. Тому буде складно, але треба ставати, «впрягатися» і тягти цього «плуга». Тоді й буде результат - і нам, і прийдешнім поколінням, - підсумував міський голова.

Джерело: міська рада

WayBe

13 липня 2020, 12:01

Теги статті:
ОТГ   Канів  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Мар'яна Піняка поховали на козацькому кладовищі

Новая манера общения руководства и народа Украины

х/ф «Король Данило»

Жыве Беларусь

Виборчий процес стає доступнішим для осіб з інвалідністю та маломобільних людей завдяки інтернету

Ще один випадок захворювання на корону

Щодо музею військової техніки

Бидло "прогулялося" Каневом

Опасные последствия армянской обидчивости

Зафіксовано два нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

Популярні за тиждень:

Бидло "прогулялося" Каневом [7]

Новая манера общения руководства и народа Украины [3]

Ще один випадок захворювання на корону [0]

В ОДА повідомили, як вплине на громадян розподіл Черкащини на 4 райони [0]

Зафіксовано два нових випадки захворювання на коронавірусну інфекцію [0]

Опасные последствия армянской обидчивости [0]

Щодо музею військової техніки [0]

Виборчий процес стає доступнішим для осіб з інвалідністю та маломобільних людей завдяки інтернету [0]

Жыве Беларусь [0]

х/ф «Король Данило» [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
ДмитроГей в бані, текст видалено
Новая манера общения руководства и народа Украины [3]

святослав
Доброго здоровля,) Шановний(-на) копіпастер, у попередній серії ваш день народження також випадав через тиждень опісля реєстрації, а так, бажаю процвітання, хоч електронну почту навчилися змінювати)
Новая манера общения руководства и народа Украины [3]

azk777
>2020 >Президентом давно є Зеленський >В усіх бідах досі винен Порошенко Л-логіка
Новая манера общения руководства и народа Украины [3]

Анті-гоблін
Знімок з електрички Львів – Мукачево переміг у проекті National Geographic. Львівський фотограф Артур Абрамів описав атмосферу електрички як «унікальну, де пасажири дуже швидко звикают.. [весь]
Бидло "прогулялося" Каневом [7]

Олександр Скорина
Перепрошую, останнє слово у попередньому моєму коментарі - ДОСЯГНУТИ.
Бидло "прогулялося" Каневом [7]

Олександр Скорина
Olivia, Ваше запитання: "Нав1що було витрачати кошти ,щоб нелюди руйнували?", мене здивувало. Таку маємо, нажаль, історію творення і становлення громади, що на сьогодні в ній співіснують і люди, і .. [весь]
Бидло "прогулялося" Каневом [7]

Olivia
Проходячи центральною вулицею бачу таку картину.Велика машина з водою поливае кв1ткову композиц1ю.Сонячно.Спекотно.Подумалось.Якби асфальт полили щоб людям легше було переносити спеку.Розум1ю.Крас.. [весь]
Бидло "прогулялося" Каневом [7]

Vlad Smith
КанівРада- працюйте цивілізовано. Призначайте нагороду за інфу на вказаного бидляка, нараховуйте збитки, в тому числі моральні, подавайте в суд на винуватця. А взагалі то чому так мало в туристсько.. [весь]
Бидло "прогулялося" Каневом [7]

vlada
БИДЛО І ЦИМ ВСЕ СКАЗАНО. І батьки, які виховали таких дітей, такі ж.
Бидло "прогулялося" Каневом [7]

святослав
nebaiduzhi, шанування, два кума святкують день народження Вітька Мудака, перепрошую, Медведчука в окупованому рашистами Криму [оперативне роз'яснення: Путін кум Медведчука] а в цей час у Хабаровськ.. [весь]
НА ВЫБОРНОМ МАНЕЖЕ КЛОУНЫ ВСЁ ТЕ ЖЕ [8]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Серпень
НдПнВтСрЧтПтСб
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"