kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Новини > Влада 

До складу Канівської ОТГ входять Межиріч, Кононча і Хмільна

9 липня ц.р. представники Канівської ОТГ обговорювали перспективи об’єднання з членами Межиріцької громади. Прикметно, що історична зустріч відбулась у кабінеті історії Межиріцької загальноосвітньої школи.

Громада стає більшою

Нагадаємо, відповідно до затвердженого перспективного плану формування територій громад Черкаської області у Канівському районі мають бути сформовані чотири об’єднані територіальні громади: Канівська, Степанецька, Бобрицька і Ліплявська. До Канівської ОТГ з адміністративним центром у Каневі ввійдуть наступні громади: Канівська, Межиріцька, Пекарівська, Яблунівська.

Днями керівники структурних підрозділів виконавчого комітету Канівської міської ради на чолі з міським головою Ігорем Ренькасом відвідали Межиріцьку ОТГ, аби обговорити усі питання об’єднання та подальшої співпраці. Зустрічали гостей Межиріцький сільський голова Іван Чупилка та представники Межиріцької міської ради - депутати громади, в.о. старост, директори навчальних закладів та інші. 

Зустріч пройшла невимушено, у форматі діалогу. В тісному колі присутні обговорили як першочергові завдання, так і перспективи подальшого розвитку.

- Ми маємо працювати так, щоб люди насамперед отримували результат, - зауважив сільський голова І.Чупилка.

Нагадаємо, Межиріцька територіальна громада була утворена в 2018 році внаслідок об’єднання трьох сільських рад: Межиріцької (с.Межиріч, с.Бабичі, с.Лука), Конончанської (с.Кононча, с.Гамарня), Хмільнянської (с.Хмільна, с.Михайлівка, с.Хутір-Хмільна).

Площа територіальної громади складає 135,2 кв.км. Населення – близько 2800 осіб.

- Усі ми тепер - Канів. Ми разом! Решта – то лише формальності, -  наголосив І.Ренькас.

 

Досвід об’єднання вже маємо

Канівський міський голова відзначив, що досвід у об’єднанні громад місто вже має. Два роки тому до Канева приєднався Яблунів.

- Працюємо і вже маємо певні результати, - сказав І.Ренькас.

Більш детально про співпрацю присутнім розповів в.о. старости села Віктор Огороднік.

- Яблунів і Межиріч завжди зберігали міцні добросусідські стосунки. Не одне покоління дітей із Яблунева навчалося в Межиріцькій школі. І тепер від імені усієї Яблунівської громади вітаю вас з доленосним рішенням приєднатися до Канівської громади, - звернувся до присутніх в.о. старости Яблунева. – Хочу наголосити, що до об’єднання бюджет Яблунева складав 1 млн.грн., що не давало змоги повноцінно розвиватись громаді. За останній час попри всі застереження та перестороги у соціальну сферу села вкладено до 3 млн.грн. Ремонтується водогін, запроваджено централізований вивіз сміття, ремонтуються навчальні заклади, при школі будується «теплий туалет», ліквідовано сміттєзвалище, що його й з космосу було видно, тощо. І не зважаючи на те, що в складі Канівської міської ради на сьогодні немає депутата від Яблунева, практично всі питання, що стосуються села, вирішувалися позитивно.

 

Зароблені вами кошти «повернуться» в село

Керуючий справами виконавчого комітету Канівської міської ради Володимир Святелик поінформував присутніх, коли відбудеться, власне, об’єднання.

- Відповідно до законодавства та реформи децентралізації вже у жовтні ц.р. ви братимете участь у виборах до місцевих рад у складі канівської громади. Тому треба обговорити як питання матеріального забезпечення виборчих дільниць, розташованих на вашій території, так і виборчої системи в цілому, адже вона цьогоріч буде іншою. Щодо фінансів, то з 1 січня 2021 року наш бюджет стає спільним і формувати його на наступний рік ми маємо разом, - відзначив В.Святелик.

- Попри спільний бюджет моя позиція така, що всі кошти, зароблені вами, - мають і «повернутися» в село. За таким правилом ми вибудовували роботу з Яблуневом. Так само плануємо співпрацювати і з Межиріцькою громадою. Відтак, не менша сума, ніж та, яку ви, власне, й заробите, буде спрямована на благоустрій вашої громади. Це позиція як міського голови, так і всього депутатського складу Канівської міської ради, - озвучив І.Ренькас.

 

Чи закриватимуться навчальні заклади?

Людей насамперед цікавило, чи можлива загроза закриття освітніх закладів у селах їхньої громади. До слова, на сьогодні на території Межиріцької ОТГ проживає 310 дітей дошкільного та шкільного віку.

Про мережу та проблеми технічного забезпечення закладів освіти розповіла начальник відповідного відділу Надія Голда.

- Ми плануємо залишити всі навчальні заклади, - наголосила посадовець. - Для прикладу - у Яблуневі і школа, і дитсадок при ній збережені. Більше того, ведуться ремонтні роботи, будується «теплий» туалет. Разом з тим наразі обговорюються можливості внести зміни в цьому напрямі. Але поки що це на рівні обговорень. Буде проблема - будемо вирішувати. Сьогодні ж відповідно до законодавства серйозних підстав для ліквідації навчальних закладів я не бачу.

 

Благоустрій та транспортне сполучення

Порушили в ході зустрічі й питання благоустрою населених пунктів. Так, зокрема, представники громад озвучили, що майже всі села потребують облаштування вуличного освітлення, організації централізованого вивезення сміття. Однією з найбільших проблем є підтоплення, від яких після сильних опадів страждає передусім село Гамарня. А представники села Хмільна ініціювали налагодження транспортного сполучення між селом і Каневом. Багато місцевих жителів на роботу щодня їздять до міста, відтак, доцільно організувати відповідний рейс.

- Це доволі непросто для автоперевізника, оскільки такі рейси зазвичай збиткові. Але з огляду, що поруч розташовані й Пекарі, які також мають ввійти до нашої громади, будемо вирішувати й це питання, - наголосив міський голова.

 

Такому об’єднанню зрадіють навіть «мамонти»

Обговорювали представники громад в ході зустрічі питання медицини, соціального захисту населення, земельні питання та інші. Порушили й перспективи спільного розвитку туристичного напряму.

Нагадаємо, саме в Межирічі розташована загальновідома стоянка мисливців на мамонтів (датована 15 тисячоліттям до н.е.), знахідки з якої сьогодні експонуються як в Черкаському краєзнавчому, так і Київському історичному музеях, і навіть за кордоном. Археологічні розкопки тут проводяться і до сьогодні, що приваблює науковців та туристів, які цікавляться історією рідного краю.

- Окрім цього у нас є ліс, річка – тут гарне місце для відпочинку, - зауважили межирічани, погоджуючись в доцільності розвивати цей напрям.

- Навіть «мамонти» зрадіють цьому об’єднанню, - підкреслив в.о.старости села Яблунів Віктор Огороднік.

«Україна – у віках» - написано на стінах класу навчального закладу, де, власне, й проходила історична зустріч.

- Я ставлюся до цього об’єднання з великою відповідальністю. Цей рік доволі непростий. Вже сьогодні ми недораховуємося в бюджеті понад 5 млн.грн. Тому буде складно, але треба ставати, «впрягатися» і тягти цього «плуга». Тоді й буде результат - і нам, і прийдешнім поколінням, - підсумував міський голова.

Джерело: міська рада

WayBe

13 липня 2020, 12:01

Теги статті:
ОТГ   Канів  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Веризм по-киевски: сюрреалистические коллажи Алексея Кондакова

Торік у Каневі народилася найменша кількість немовлят за останні п’ять років

У Каневі вирішили провести свято Водохреща в умовах локдауну

ЄВРОБЛЯХИ

пенсія

Оприлюднено КВЕДи, які треба мати, щоб отримати «карантинну» допомогу

ТІЛЬКИ УКРАЇНСЬКОЮ!

У Тернополі згадали героя, який віддав життя заради України: "Такий молоденький..."

Увага! Розшукується людина

податкова пільга

Популярні за тиждень:

У Тернополі згадали героя, який віддав життя заради України: "Такий молоденький..." [2]

Помер отець Володимир. [2]

Тариф на електроенергію для населення підвищили [2]

Дозевакцинувались [1]

Торік у Каневі народилася найменша кількість немовлят за останні п’ять років [1]

Веризм по-киевски: сюрреалистические коллажи Алексея Кондакова [1]

Молдова почне вакцинацію в лютому, безкоштовно колотимуть Pfizer [0]

податкова пільга [0]

Оприлюднено КВЕДи, які треба мати, щоб отримати «карантинну» допомогу [0]

Увага! Розшукується людина [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
Круто)
Веризм по-киевски: сюрреалистические коллажи Алексея Кондакова [1]

vlada
ЯКЩО ТАК ПІДЕ І ДАЛІ то вже через 50 років у Каневі житиме 10000 осіб, а в районі - 2000 !? ЖАХ !
Торік у Каневі народилася найменша кількість немовлят за останні п’ять років [1]

WayBe
На 48-му році життя після хвороби відійшов до Господа протоієрей Володимир Цянцьо, настоятель і будівничий храму Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа мікрорайону Костянець міста Канів Черкаськ.. [весь]
Помер отець Володимир. [2]

NIK74
Бразилія, лчевидно не знайшовши особливих відмінностей від "Новічка", відмовилась реєструвати "Спутник V" в якості вакцини. РФ планувала поставити до Бразилії 150 млн доз "Спутника V", але держ.. [весь]
Дозевакцинувались [1]

Vlad999
В Тернополі також!
У Тернополі згадали героя, який віддав життя заради України: "Такий молоденький..." [2]

святослав
«Кейс» решения вопроса о снятии с должности (конец 2020г) губернатора Черкасской области Сергийчука С.И. за инициирование им вопроса снижения тарифа ПАТ «Черкасское химволокно&ra.. [весь]
На розвиток туристичного потенціалу Канева спрямують 100 мільйонів гривень [8]

Кирилл
Какая именно вам нужна. Автоматическая с забором вады или старого образца с центрефугой. ,Лыбедь,
anonim123 [2]

Кирилл
Сдраствуйте, попал на эту страницу недавно, какой камод вас интересует. У меня есть старинный. Если нужно напишите, вышлю фото. Лучше опишите размер и сколько шуфлядок. Или нужен без их.
anonim123 [1]

Кирилл
Почему за газ, митинги проходят по городам Украины, а за электро энергию нислова. Необоснованно подняли цену с 0.90коп. У меня нет газа в доме все на электричестве. Верните цену назад.
Тариф на електроенергію для населення підвищили [2]

Merlin V
Яка країна така і ялинка.
Чому впала ялинка? Коментар Канівського міського голови Ігоря Ренькаса [2]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Січень
НдПнВтСрЧтПтСб
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"