Наразі у Черкаській області працює 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 22,47 МВт. Про це повідомляє «Діловий регіон», пише agronews.ua.
Зазначається, що, станом на 22 травня 2020 року, СЕС встановлені у містах Черкаси, Канів та Золотоноша та у Золотоніському, Звенигородському, Канівському, Корсунь-Шевченківському, Кам’янському, Тальнівському, Черкаському, Чигиринському, Чорнобаївському та Уманському районах.
Дуже популярні у регіоні домашні СЕС. Так, станом на початок 2020 року, 687 домогосподарств встановилисонячні дахові станції загальною потужністю 16,89 МВт.
- За І квартал 2020 року сонячними електростанціями вироблено 17,2 млн кВт-год електроенергії або 3,72% від загального виробітку (всього вироблено 463,5 млн кВт-год). Таким чином, частка генерації електричної енергії сонячними електростанціями у загальному виробництві збільшилась за I квартал на 3%, – йдеться у повідомленні.
За словами завідувача сектору енергетики та енергоефективності Владислава Чернія, за кошти інвесторів у селах Вітове і Рацево у Чигиринському районі планується побудувати сонячні електростанції потужністю близько 55 МВт.
За 2019 рік усіма сонячними електростанціями вироблено 10,6 млн кВт-год електроенергії, що у 18 разів більше, ніж за 2018 рік (0,58 млн кВт год), або 0,71 % від загального виробітку – всього за рік вироблено 1494,8 млн кВт-год.
воно-то ,звичайно,справа добра-для власників цих сес.але в яку копієчку воно нам,звичайним споживачам електроенергії це все в кінці-кінців влетить?якщо енергокомпанії за "зелену"енергію власникам цих сес платять приблизно в 4-6 раз більше,ніж продають її потім нам,то з збільшенням кількості таких станцій настане такий момент,коли розподілювачам доведеться на ці-ж 4-6 раз піднімати ціни для населення.щоб було чим розраховуватися з цими зеленими енергетиками.і судячи з всього,такий час настане дуже швидко...
ks09822, На сьогодні споживачам висока вартість "зеленої" енергії в копієчку не влітає. Але будівництво об'єктів "зеленої" енергетики потребує значних коштів. Встановлена висока ціна виробленої "зеленої" енергії приваблює інвестиції в розвиток. З часом, коли змонтовані станції окупляться, плату за вироблену ними енергію планується зменшувати. Але енегія взята від сонця, вітру при виробництві не забруднює навколішнє середовище. Збільшуючи виробництво енергії від теплових та атомних станцій для задоволення потреб споживання веде до екологічної катастрофи. Тож роблячи вибір маємо враховувати важливі фактори: платити за енергію дорожче, але зберегти планету для наступних поколінь, чи споживати в своє задоволення більше "брудної" енергії, загострючи проблеми виживання людства.
Олександр Скорина,Воно все вірно-світ на вуглеродах котиться до швидкої катастрофи.Але ви ,мабуть, не читаєте загальнодержавної преси.Там буквально всі спеціалісти в один голос твердять-в найближчі 3-5 років,при збереженні темпів введення в експлуатацію потужностей відновлюваної енергетики,тарифи для населення доведеться піднімати в 3-4 рази.Теперішній зелений тариф 4.25.Ви платите 1.70.різниця покривається нижчими закупочними тарифами на атомну,гідро і теплову енергію.При збільшенні долі вітро-сонячної генерації покривати різницю не буде з чого.Чи ви вважаєте,що різницю між тарифами покриває добрий дядечко Сем?Ви самі готові отримувати платіжку за електроенергію в 3-4 тисячі гривень?
Наприкінці року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про нову систему підтримки "зелених" електростанцій. Високий тариф планується суттєво знизити і перейти до системи аукціонів. Чому це важливо і що буде далі?
Отже, ні для кого уже не є новиною, що за останні роки значно знизилась вартість електроенергії, виробленої з енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ): активний розвиток технологій призвів до поступового здешевлення обладнання.
Виникла потреба змінити підходи до підтримки виробників "зеленої" електроенергії.
Саме тому наприкінці 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №8449-д щодо нової системи підтримки ВДЕ. Згідно з ним, з 2020 року планується знизити "зелений" тариф для сонячних електростанцій (СЕС) на 25%, для вітро-електростанцій (ВЕС) — на 10%.
Це помітно здешевлює вартість "зеленої" енергії для українців, але не це головне в документі. Основне нововведення — перехід від "зеленого" тарифу до аукціонів на постачання енергії з ВДЕ. Аукціони визначатимуть переможця за єдиним критерієм — найнижчою ціною.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]