
ВОГОНЬ КУПАЙЛА
Прадавня повість. Мавки – наче діти. Чекання дива. Жар-вуста твої… Ріку-ворожку уквітчали діви. І їхні долі – в силі течії.
А ніч купальська сповнена принади. Дажбог всесильний дозволя сей «гріх». Вогонь чарує, спопеляє вади. А в ложі квітів – у зачатті… сміх…
Червнева ніч коротка, наче спалах… Спіши, кохай: до ранку – тільки мить. Гляди ж і ти, щоб долю не проспала. Вогонь Купайла ще горить, горить… (Любов СЕРДУНИЧ, 11 007)
Так, у свідомості людей з віку в вік приживалися спотворені назви, зіпсовані слова пісень, перекручені імена. До таких “гібридів” належить і народна назва Купальського свята – ”Іван-Купало”, де поєдналося ім’я сонячного язичницького Бога Купайла з ім’ям юдея Йоханаана (Іоанна), відомого як “предтеча” християнства, а ще більше своєю кривавою детективною історією, яку тисячоліття переповідали попи в усіх християнських церквах для “пущего устрашенія народа”.
Тож, погляньмо разом на цю біблійну байку, скинувши ярмо стереотипів мислення і озброївшись здоровим глуздом нашого українського народу.
--- Готуємось до Свята Бога Купала. В цьому році-21 червня, в день літнього сонцестояння ---
--- Коло Волхвів ---
|