колишній заступник міністр оборони США, а зараз – провідний військовий та політичний експертм Майкл Карпентер.
- З військового відомства США сенаторів інформували про готовність виділити, зокрема, патрульні катери Mark VI. На вашу думку, це правильне рішення? Наскільки вони потрібні?
"...я був разом з групою інших провідних експертів – колишніх співробітників американської адміністрації – на зустрічах з різними конгресменами й співробітниками апарату Конгресу і наполегливо вмовляв виділити саме цей тип озброєнь. Mark VI – дуже маневрове тактичне судно, яке часто використовується силами спеціальних операцій. Катер може ходити на мілководді, здатен пересуватися дуже швидко. Його також можна оснастити протикорабельною зброєю. Тому це ідеальна військова техніка для України, щоб мати можливість хоча б частково розвивати свої морські можливості і як засіб для стримування російської агресії.
– А чому саме ця модель? В чому її переваги?
– Ключове для України, яка має досить велику незахищену акваторію як в Азовському, так і в Чорному морях, – той факт, що у Києва просто немає ресурсів, щоб мати можливість конкурувати сам на сам з Чорноморським флотом Росії. Це очевидно, що Україна не може закупити десятки есмінців і великих кораблів, які могли б діяти в наступальній манері, стримуючи Чорноморський флот. Замість цього вам потрібні декілька швидких патрульних катерів, які можуть забезпечити повне розуміння загальної картини: розвідку і спостереження за тим, що відбувається вздовж берегової лінії. Вони мають бути швидкими, мають бути в змозі ухилитися від, наприклад, російських штурмових катерів. І це не повинні бути величезні есмінці! Просто невеликі кораблі – швидкі, спритні, такі, що забезпечують охоплення цієї великої території, як в Чорному, так і в Азовському морях. Для того, щоб забезпечити, як я вже сказав, кращу картину і певні можливості для захисту.
– Часто обговорюють – а наскільки реально, щоб Україна у себе їх будувала, купивши не самі катери, а ліцензію на їхнє виробництво. Це реально?
– Це залежить від виробника. Це не те рішення, яке може прийняти уряд США. Велика частина устаткування, яке ми закуповуємо для наших власних військових, надходить з приватних джерел, а не від держави. Знаєте, у нас не така система, як в Росії, де є «Рособоронекспорт», велика державна корпорація, яка виробляє військову техніку. Наше обладнання виробляється приватними компаніями. Тому якщо компанія погодиться дати ліцензію Україні – це було б здорово. Я б насправді вітав це, якби це сталося. Але справа за компанією-виробником, оскільки вона володіє конфіденційною інформацією, яка стосується цих кораблів."
Mark VI patrol boat - це клас патрульних катерів, які перебувають на озброєнні ВМС США, призначених для патрулювання річкових і прибережних вод. Перші човни Mark VI були доставлені у флот у вересні 2015 року.
Вартість: US $ 15 million per ship Швидкість: 45 уз. (52 міль / год; 83 км / год) Довжина: 84,8 фт (25.8 м) Екіпаж: 8 осіб
«Міністерство оборони не коментує і не підтверджує потенційні або очікувані пакети допомоги безпеки, поки вони перебувають на розгляді Конгресу», – заявила на початку березня прессекретар Пентагону в коментарі CNN - 10 березня 2020.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]