Кінець травня означає кінець навчального року в школі. Зазвичай у цей час школярі пишуть контрольні роботи, вчителі оцінюють здобуті учнями знання, виставляють оцінки в табелях. Журналісти "Дніпрової Зірки" вирішили проаналізувати і разом із читачами газети виставити оцінки депутатам Канівської міської ради. Сподіваємося, це допоможе канівцям визначити, кого з депутатів варто перевести до "наступного класу", проголосувавши за них цієї осені знову, а кого пора "відрахувати" через неуспішність і банальні "прогули". Розпочнемо наше журналістське ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) для депутатів Канівської міської ради з найпростішого - аналізу відвідування ними сесійних засідань. Для цього відкриємо "класний журнал" Канівcької міської ради, а точніше, її офіційний інтернет-сайт... Аби з'ясувати, як депутати відвідували сесії міської ради, скористаємося протоколами 12 сесій, що відбулися у 2019 році, та чотирьох сесій, що відбулися вже в році нинішньому.
В особистому заліку ситуація із відвідуваннями наступна. Відповідальних депутатів, котрі не пропустили жодного сесій-ного засідання в Канівській міськраді десятеро. Це Олексій Семеніст (фракція БПП "Солідарність"), Юрій Гамалій (фракція ВО "Свобода"), Сергій Засенко (фракція ВО "Свобода"), Алла Волкович (фракція ВО "Свобода"), Галина Каретнікова (фракція ВО "Свобода"), Василь Тертичний (фракція ВО "Свобода"), Сергій Ткаченко (фракція ВО "Батьківщина"), Юрій Підгайний (фракція ВО "Батьківщина"), Володимир Коржов (фракція "Партія Зелених України") і Михайло Майстренко (фракція "Партія Зелених України").
Рекордсменами-прогульниками (згідно з протоколами сесійних засідань) є два депутати - Лілія Курінна (фракція "Опозиційний блок") і Володимир Буряк (фракція "Ветеранів Афганістану"). Вони були відсутні на 11 засіданнях. Лілія Курінна пропустила 9 засідань у 2019 році та 3 засідання у 2020-у. Володимир Буряк був відсутнім на 7 засіданнях 2019 року та не відвідав жодного з чотирьох засідань, що відбулися з початку поточного року.
Друге місце в антирейтингу прогульників розділили Анатолій Присяжний (фракція ВО "Батьківщина") і Людмила Дробот (фракція "Партія Зелених України"). Кожен з них пропустив 7 засідань - по 5 засідань у 2019 році та по 2 у 2020-у.
Третє місце антирейтингу розділяють 3 депутати міськради - Віктор Хоменко й Наталія Горьова з фракції БПП "Солідарність" та Діана Ткаченко із фракції Радикальної партії Ляшка - у кожного по 5 пропущених сесій.
Тепер проаналізуємо відвідуваність у цілому за "класами", тобто за фракціями, до яких входять депутати.
Найчисленніша фракція Канівської міської ради - фракція Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Вона налічує 6 депутатів. Загальна сума пропущених засідань у депутатів цієї фракції - 20, що є абсолютним рекордом у міській раді сьомого скликання.
На другому місці антирейтингу прогульників опинилася фракція "Ветеранів Афганістану", 5 депутатів якої разом пропустили 19 сесійних засідань.
Третє місце - за фракцією "Опозиційний блок", троє депутатів якої разом набрали упродовж 2019 та 2020 року 15 пропусків.
Четверте місце - у фракції "Радикальної партії Олега Ляшка" - 13 пропусків на чотирьох членів фракції. За ними із результатом 11 пропусків іде фракція "ВО "Батьківщина", до якої входять 4 депутати. 7 пропусків на трьох у фракції "Партії Зелених України".
Єдиною фракцією міськради, члени якої не пропустили жодного засідання, є фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода", яка налічує 5 депутатів.
Звичайно, у кожного з депутатів могли бути поважні причини, через які вони не були присутні на сесіях міськради. Проте чи слід надавати на наступних виборах мандат довіри тим, у кого є справи важливіші за роботу в міській раді, - вирішувати жителям Канева.
Думайте вже сьогодні! Восени може бути пізно!
Підготували Марія ГЛАМАЗДІНА, Євген БРУСЛІНОВСЬКИЙ
Джерело: Дніпрова зірка
|