kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Офіційно > Влада 

Колектив Канівської ГЕС вітає з ювілеєм Семена Поташника!

25 травня 2020 року виповнюється 90 років Герою України, професору, лауреату Державної премії в галузі науки і техніки, лауреату премії Української академії наук з врученням Золотої медалі Платона, Почесному енергетику України, голові Науково-технічної ради Укргідроенерго Семену Ізрайлевичу Поташнику.

Свого часу Семен Ізрайлевич був головним інженером Київської ГЕС. За роки своєї роботи  гідроенергетик зробив значний вклад як у будівництво Канівської ГЕС, так і у роботу станції. Фахівці Канівської ГЕС згадують, що свого часу Семен Поташник брав активну участь у введенні в експлуатацію всіх агрегатів станції.

Семен Ізрайлевич – це людина кропіткої праці, людина, яка самовіддана своїй професії, людина, під керівництвом якої Укргідроенерго увійшло до переліку найуспішніших компаній України.

Семен Ізрайлевич є Почесним громадянином міста Канева, адже зробив чимало для розвитку міста. Так, газета «Віка» писала про нього:

«16 сесія Канівської міськради ХХІІІ скликання присвоїла звання         «Почесний громадянин міста» Поташнику Семену Ізрайлевичу за вагомий внесок у розвиток енергетики міста, його соціально-культурної сфери. Завдяки його активності в Каневі збудовано музей А. П. Гайдара, було відбудовано районну лікарню, культучилище, комунікації в старій частині міста».            

У книзі Тамари Яковенко «Зорі Канівської ГЕС», присвяченій 40-річчю гідроелектростанції, є спогади Євгена Ямпольського про будівництво та експлуатацію ГЕС та співпрацю з Семеном Поташником. Наводимо кілька уривків:

 «Тривають бетонні роботи на споруді ГЕС, ведуться монтажні роботи, іде напружена робота по підготовці до пуску перших агрегатів Канівської ГЕС.

У цих передпускових оперативних нарадах відбивається та напруга, якою живе сьогодні весь дніпробудівський колектив. Формула сьогодення така: кожна робоча година помножується на ударну працю.

Лаконічні запитання - і такі ж короткі ділові відповіді. Відлік часу ведуть тут усі, хвилини заздалегідь “розписані”.

Оперативна нарада призначена саме для того, щоб форсовано підсумувати зроблене за минулу добу, визначити головне на наступну.

Радий доповісти, - говорить виконуючий обов'язки головного інженера каскаду Київської ГЕС і ГАЕС С.І. Поташник, - державна комісія схвалила постанову робочої комісії про заповнення водосховища... Ще один крок до пуску!

Але перемога здобуватиметься нелегко, це розуміють усі. От і тепер: виявляється, що під час маневрування одним із затворів вийшли з ладу з'єднувальні елементи електричних ланцюгів. Справа не в монтажній помилці: гідроелектромонтажники зробили все якісно, у повній відповідності з проектними рекомендаціями. Та зараз не час аналізувати упущення проектантів - тут же, на нараді, начальник дільниці “Гідроелектромонтаж” Є.С. Шнелле пропонує нову схему і нові варіанти з'єднань.

Чергове питання: мастила. До пуску агрегатів система маслопроводів повинна бути вже промитою. Мастила на будівельному майданчику немає. Лише три тонни потрібно, а від цих тонн от зараз залежить доля пуску! Де рішення? Як знайти його найшвидше? І знову це стосується всіх - будівельників, монтажників, сантехніків. І рішення знайдено: вночі дніпробудівські автомашини підуть на Київську ГЕС. Колеги обов'язково допоможуть».

«Вже не на дні ведеться тут лік  з кожною годиною коротшає проміжок часу, що залишився до хвилюючої команди: “Пуск”.

...Двері кімнати чергового інженера, що розташована в приміщенні закритого розподільчого пристрою, майже не зачиняються. Заходять бригадири і майстри, з'ясовують останні питання. Голова пускової комісії С.І. Поташннк вислуховує короткі доповідні виконробів про виконане протягом минулої години і дає розпорядження: тепер зосередитись ось на цьому вузлі... Відчуваєш, що зараз, в останню передпускову добу, мобілізованість кожного досягла найвищої “позначки”, однак не помітно будь-якої нервозності чи гарячковості. Зібраність - це слово, на мій погляд, найправильніше характеризує сьогоденну атмосферу на будові. Напружену і ділову.

 

Чергові інженери С.І. Лактаєв, П.В. Головльов, М.А. Донський, В.О. Суворов обговорють із спеціалістами оперативного персоналу технічні деталі забезпечення пуску. Колектив експлуатаційників підібрався на Канівській ГЕС дружний, з доброю професійною підготовкою. Люди розподілені на дві групи: оперативний персонал електроцеху й обслуга турбінного цеху. Відповідно спеціалісти будуть забезпечувати роботу електричного та гідротурбінного устаткування.

Перший пуск для експлуатаційників - теж серйозний іспит. Адже перед тим, як перейти на цілком автоматизовану схему пуску, вони повинні детально ви пробувати агрегатні системи на ручному управлінні. Тобто всі операції (від заповнення водою протокової частини до ввімкнення машини в мережу) повинні запрограмовано здійснитися не за командами приладів, а під контролем спеціалістів. Завдання дуже відповідальне. І з усвідомленням цього готуються експлуатаційники до завтрашнього дня.

Останні підготовчі роботи на першому агрегаті завершують бригади з дільниці “Спецгідроенергомонтаж”. Кожна, виконуючи виробниче завдання, докладає максимум старання. Люди не залишали робочих місць, поки не доводили справу до кінця.

Вчора опівдні перший агрегат було зупинено після сеансу прокрутки на холостих обертах. Підтвердилася висока якість робіт, виконаних бригадами.

Проведено серію  випробувань, що передбачені пусковими інструкціями. Висновок одностайний: агрегат №1 Канівської гідроелектростанції до пуску готовий!»

Згадуючи роки плідної співпраці увесь колектив Канівської ГЕС щиро вітає Семена Поташника з нагоди 90-річного ювілею! І присвячує вірш, написаний старшим інженером (1969-1997) дільниці «Гідромеханізація» Тамарою Яковенко:

Шановний Семене Ізрайлевичу! Канівська ГЕС щиро вітає Вас!

Забрався сьогодні тут рід наш увесь –

Каскад непорушних Дніпровських всіх ГЕС. –

Ми вітаєм посланців Дніпра

Із каскаду всіх Дніпровських ГЕС,

Щастя вам, здоров’я і добра

Колектив бажає наш увесь, -

Щоб ваші всі ГЕС працювали прекрасно, -

Щоб світило світилося в кожному домі,

Енергію щоб виробляли ви вчасно,

Щоб більше не знали ніколи ви втоми,

Нехай розквітають Дніпровські всі ГЕС,

Працюють відмінно і вчасно,

Засвічують зорі до самих небес

І людям приносять безмежнеє щастя.

Директори Дніпровських ГЕС.

Вітання Канівських сердець.

Найбільше вклав сюди зусиль,

Свої знання здоров’я, сили

Семен Поташник – наша голова –

Найкращі заслуговує слова.

Об’єднав усі Дніпровські ГЕС,

І позбавив всіх незгод вчорашніх,

І багато ще створив чудес

Наш Семен Ізрайлевич Поташник

WayBe

22 травня 2020, 18:06

Теги статті:
ГЕС   ювілей  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ"

COVID-19: у Каневі 12 нових хворих на коронавірус та 3 смерті

Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка)

МХП продовжує допомагати Канівщині у боротьбі з COVID-19

Червону зону подовжено

Канівські лісівники озеленили дитячий майданчик «Гайок»

Холодні батареі..........................................?????????

НАШ КАНДИДАТ № 1

У Каневі створять спецкомісію з контролю за дотриманням карантину

Афера року - опитування Зеленського

Популярні за тиждень:

транспортування газу. [11]

НАШ КАНДИДАТ № 1 [8]

Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ" [4]

Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка) [2]

Хто потрапляє в "червону зону" карантину в Україні з 19 жовтня: повний список [1]

Усе, що ви хотіли спитати про виборчі бюлетені, які отримаєте 25 жовтня 2020 року [0]

Сюрпризи місцевих виборів: що треба знати, щоб не "зламати мозок" [0]

Афера року - опитування Зеленського [0]

У Каневі створять спецкомісію з контролю за дотриманням карантину [0]

Холодні батареі..........................................????????? [0]

Про що зараз спілкуються:

українці
Я не можу зрозуміти про яку екологію Коржов розповідає і відродження міста Канів - це дві не совмісні речі. Коли бачиш де автомобіль і з труби чорний дим валить - яка екологія (Увести евростандарти.. [весь]
Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ" [4]

пахан
Анті-гоблін, не дописувач, а коментувач. Не особисто мене, а запитайте в людей і вони Вам обовязково нададуть відповідь, а по поводу Порошенка дивіться щоб Вас не заплювали.
НАШ КАНДИДАТ № 1 [8]

Анті-гоблін
Шановний дописувачу від 24 жовтня 2020, 16:52 IP: 94.153.16.xxx, а ви можете написати, який президент вам особисто більш любий? Як на мене, то вони всі невдалі, але по реальним досягненням попере.. [весь]
НАШ КАНДИДАТ № 1 [8]

пахан
Калина, тоді дуже прості запитання. 1. Скільки хвиль призову було в Україні ? 2. Під чиїм наказом відбувалися хвилі призову ? Яка партія займала більшу частину депутатів в ВРУ ? До речі в Канівські.. [весь]
НАШ КАНДИДАТ № 1 [8]

українці
Також буде ще питання до партії "За майбутнє". Вибачаюсь, що сюди і в коментарій, але чомусь до кого звертаюсь так відповіді почути не можу. Мабуть нема, що сказати. Так партія "За майбутнє". Мабут.. [весь]
Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ" [4]

tarnava
Стосовно Лимарки. Я не канівчанин. Приїхав погостити. І відвидав зону відпочинку на Лимрці. Не тут повинна бути зона відпочинку. Не знаю, хто приймав рішення .. [весь]
Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ" [4]

українці
А в мене виникає запитання до пана Коржова зовсім інше. Дуже добре знаємо Канівську лимарку. Пан Коржов можна так сказати створив із лимарки приємну на вигляд зону відпочинку. Дуже добре ми знаємо .. [весь]
Відповідь на тему "Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ" [4]

WayBe
Розгорнута відповідь від Володимира Коржова розміщена тут Крім того, в правилах сайту чітко вказано, що Всім учасникам даного ресурсу забороняється: 3.1 ображати учасників ОСББ41 - бан до понеділка
Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка) [2]

ОСББ41
[link] Посилання на відео. Тут не вставляється чомусь.
Пан Коржов хоче "рейдернути" наше ОСББ, вул.Шевченка, 41 (Вишиванка) [2]

Калина
tarnava, "Приїхали... Доброго здоров'я дівчата!" Шановний, у Вас зовсім погано з пам'яттю? Коли почалася війна і коли був обраний Порошенко? А агітувати і голосувати за ОПЗЖ може тільки відвертий ворог України і москальський прихвостень.
НАШ КАНДИДАТ № 1 [8]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Жовтень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"