«Ми чинно своє одробили на ратному полі. Нам легко, бо ми уже пам’яттю стали, мов клени. Дивіться ж, нащадки: в долоні синівської долі Вручаємо світ ми і наші високі знамена.»
(Борис Олійник «На березі вічності»)
Дорогі Канівчани!
Завтра одне із найвеличніших свят нашого народу і кожного роду зокрема. Свято Великої Перемоги! Свято, що дало можливість з’явитися на світ нам і нашим дітям, онукам, правнукам. Згадайте в ці дні своїх членів родини, яким випала доля пройти шляхами тієї війни. Для них вона була і Великою , і Вітчизняною, і Світовою. Воля до перемоги у них була вищою за бажання вижити. Вони боронили свій дім, свій рід, свою родину. Вони були і залишаються гордими своєю особистою причетністю до Перемоги.
Попри особисту недолю і прикрі історичні скрути, святість Роду і Батьківщина були для них понад усе. Почуття національного самозбереження було ціннішим за власне життя.
«Не співайте про нас, що хоробро ми билися. Не кажіть, що ми линули наче орли, - Ми од куль од ворожих по полю стелилися,… Щоб Ви сьогодні щасливо жили.»
Ці слова Андрія М‘ястківського найкраще характеризують простоту і скромність найуспішнішого покоління 20 століття.
Мільйонна армія була не із професійних військових, а із простих людей, відкритих, щирих, добрих, але готових завжди захищати свою родину. До них треба йти як до джерела, щоб напитися любові і шани до рідного дому, до України.
Солдати Великої Вітчизняної … Їх у Каневі сьогодні залишилось семеро. Кожному давно за дев‘яносто. У здибленому війнами і революціями 20 столітті вони не втратили людяності і доброти. Зносить океан часу останніх, незабутніх і непереможних людей. Тільки у 2019 році шестеро учасників бойових дій відійшли у вічність. Останні роки їхнього житиття припали на моторошні часи української історії , виродження традиції святості Роду, невизначеності, неповазі до всього, у тому числі і до них самих. Але і в цих обставинах вони ніколи не думали про свої інтереси, а лише про рідну Україну.
Іван Пилипович Галушка кавалер чотирьох медалей «За відвагу», багатьох орденів, доктор сільськогосподарських наук, в останні тижні свого життя говорив: «Мені не жалко себе, шкодую, що залишаю такою спаплюженою Україну.»
Досить часто згадую одну із останніх розмов із Григорієм Маркіяновичем Куликом, кавалером «Ордена Слави» та медалі «За відвагу», після ознайомлення з його орденською книгою та звернувши увагу на запис – має право на пільги, я запитав: «Які пільги Вам передбачались?» Григорій Маркіянович відповів : «У мене одна пільга, я залишився живим, інші пільги мене не цікавили. Я бачив тисячі смертей, а мені випало щастя повернутися додому, що ще треба?»
Багато із Вас пам‘ятає Івана Панасовича Яременка. Коли на запитання чи страшно було на війні він відповів: «Страшно. Але в такі хвилини я бачив перед очима маму, тата, весь рід. І страх проходив. Я не думав про своє життя, я захищав їхнє». Іван Панасович кавалер «Ордена Слави», «Червоної Зірки», медалі «За відвагу».
Можна дуже багато розповідати про кожного із учасників бойових дій, всі вони достойні нашої пам’яті. Вони були яскравими особистостями , їх об‘єднувала велика любов до свого Роду до Батьківщини. Це були люди які без сумніву вірили у Перемогу і щасливе майбутнє.
Дорогі Канівчани щиро вітаю Вас із святом Великої Перемоги! І мілким дріб‘язком сьогодні стає балаган коли, що і як святкувати, кого поминати і за ким сумувати. Пам’ять про всій рід – найголовніше.
«Пам’ять – це совість, Пам‘ять – це мірило буття, Пам‘ять не дає померти, Хто не має пам’яті, той мертвий!»
КОКА, А отдать дань уважения тем кто погиб на той войне, тем кто умер после войні от ран, кто умирал с голоду после войні слабо? Или только мозгов хватает только гордится подвигами отдельніх героев. Те кто детьми без оружия умирал при ликвидации Корсунь-Шевченковского котла, ті ими тоже гордишся?
Вина за Вторую мировую лежит только на Германии..Kein Tag hat unsere jüngere Geschichte tiefer geprägt als der 8. Mai 1945. An diesem Tag schwiegen über den Gräbern von mehr als 40 Millionen Toten in Europa die Waffen. Die Schreckensherrschaft der Nationalsozialisten und der Mord an den Juden Europas fanden ein Ende. . https://www.spiegel.de/politik/deutschland/keine-politik-ohne-geschichte-a-d74deffe-c0f3-4ff7-a6af-dc713e74c6f3
Slavikf, случайно на немецком не. Allein Deutschland trägt die Verantwortung für den Zweiten Weltkrieg und den Holocaust. Wer daran Zweifel sät und andere Völker in eine Täterrolle drängt, der fügt den Opfern Unrecht zu. как бы вопросы к немецким историкам. https://www.spiegel.de/politik/deutschland/keine-politik-ohne-geschichte-a-d74deffe-c0f3-4ff7-a6af-dc713e74c6f3 .... Привеи Сергею.
Міністр закордонних справ СРСР В'ячеслав Молотов (праворуч, сидить) підписує пакт Молотова-Ріббентропа. Третій ліворуч – генеральний секретар ЦК ВКП(б) Йосип Сталін. Москва, 23 серпня 1939 року
Шановний КОКА, ви начебто все зробило правільно - і цитату до місця, і посилання на неї, і ще продубльовали іноземною, щоб, крий Боже, не помилилися або не так зрозуміли. Але витягнувши цю цитату з безодні інтернету ви виравали її з історичного контексту. А контекст цей полягає саме в тому, що вже 75 років Німеччина посипає свою голову попелом та рве на неї волосся через комплекс своєї вини за злочини під час II світової.
Німеччина що тільки не робила - і прилюдно каялася, і виплачувала компенсації, і повертала власникам награбовані коштовності, і відновлювала відсоток євреїв до передвоєнного рівня в містах, і зараз без меж приймає мігрантів, але вдчуття провини її не покидає.
А що ми маємо з іншого боку? Як з'ясувалося, визначення цього для багатьох виявилося складним. На мапі не фартануло?
Пояснення російських історіографів : "14-16 июня 1940 года СССР предъявил руководству прибалтийских государств ультиматумы об организации свободных выборов и вводе дополнительных воинских контингентов на их территорию. Условия были приняты. 15 июня советские войска вошли в Литву, 17 июня — в Эстонию и Латвию." У вас ніяких асоціацій це не викликало? Прийшли миролюбиві війска і всі одразу почали відмовлятися від свого майна, йти в колгоспи та будувати невідомий комунізм.
Ви бачите як - ніякої окупації ! Це Німеччина окупувала Францію, Бельгію, Польщу..., а СРСР проводив завжди " вступление в пределы Польши, введение ограниченного контингента войск, предупреждение нападения, избавление от эксплуатации трудящихся, защита украинского , белорусского, русскоязычного населения" і ніякого насильства.
Дальні родичі бабуліПо- Ан та СШ вступилися за неї. Ан спостерігав, як знахабнілий Ні до цього бешкетував у комунальній квартирі, але не втручався довго - розумів, що це буде йому дорого коштувати. Але після побиття По втрутився - інакше би втратив повагу до себе.
В цей час СР допомогав свойому корефануНі чим міг.
А СШ жив зовсім далеченько і не поспішав - казав, що його хата з краю. Але він допомогав Ан.
Але ці добрі товаріші,Ні та СР, були ще тими покідьками - вони не тільки попадали ледь не під всі статті Кримінального кодексу, але й готувалися придушити один одного.
"Если бы не удалось во время вторжения русских в Румынию заставить их ограничится одной лишь Бессарабией и они забрали тогда себе румынские нефтяные месторождения, то самое позднее этой весной они бы задушили нас."-А. Гитлер. 18 мая 1942 года. (Г. Пикер. Застольные разговоры Гитлера. Смоленск. Русич. 1993. Стр.303)
І цей час настав - Ні випередив СР і завдав йому добрячого стусана.
СШ все спостерігав і розмірковував, що краще зробити - йому дуже не подобалися ні Ні, ні СР, які до цього спільно трамбували його кращого друга Ан.
Але тут один далекий родич Ні, якого звали Яп, раптом уявив себе невразливий і бескарним, і зарядив зненацька в ухо СШ. СШ відразу схаменувся - йому в очах негайно просвітліло, він прийшов до тями і визначив де меньше зло для нього.
І понеслося...
А що підсудний не визнає себе винним в злочинах, так то звичайна справа.
Набагато гірше, коли і слідчий шиє статтю тільки одному зі злочинців (тут виникає підозра в корупції) - Розбій,вчинений за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка ранішевчинила...
Але історія на цьому не закінчується (історії завжди закінчуються тільки в книжках та фільмах через обмеженність формату).
Нівсе визнав. А СР, якому допоміг СШ, отримав перемогу над Ні і. перебуваючи недовго в компанії ковбоїв в білих капелюхах, почав вважати себе теж гарним хлопчиком. Але не припинив колобродити.
Афганістан - "...американцы долго отказывались верить сообщениям разведки о том, что на самом деле произошло во дворце Тадж-Бек. Сам президент Хафизулла Амин, любивший говорить, чтоон "более советский, чем советские", не поверил, когда ему доложили, что на него напали не моджахеды и не бойцы из враждебной партийной фракции, а советские коммандос, переодетые в афганскую форму.
Из воспоминаний этих бойцов стали известны подробности, которым никто (и я в том числе) иначе бы ни за что не поверил: Амин, мечущийся по коридору в трусах и майке, с капельницей с физраствором в руках и все еще вставленной в вену иглой (накануне его пытался отравить сотрудник советский нелегальной разведки, устроившийся к президенту поваром - но ничего не подозревавшие советские врачи его спасли).
Приказ пленных не брать - убить всех, включая охрану, прислугу, родственников...
30 декабря "Правда" сообщила о гибели Хафизуллы Амина презрительно не удостоив его более звания президента и даже не назвав по имени - только по фамилии. Она писала: "в результате поднявшейся волны народного гнева Амин вместе со своими приспешниками предстал перед справедливым народным судом и был казнен".
"Среди этих десятков миллионов «щепок» — интеллигенция и самый творческий научный и предпринимательский слой общества, те люди, которые служили локомотивом столь великого подъема России к 1913 году. Самые талантливые и прогрессивные граждане были в большинстве своем уничтожены, репрессированы или высланы большевиками. На их место зачастую приходили шариковы и швондеры"
13 травня Верховна Рада не змогла ухвалити звернення до іноземних парламентів та міжнародних організацій з нагоди 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила народна депутатка Вікторія Сюмар.
За проєкт документа проголосували 200 депутатів за мінімально необхідних 226. З результатами голосування можна ознайомитися тут.
«Маятник у бік совка хитнувся остаточно. Кремль аплодує. Зелені таки виявилися червоними. Українську історію знову намагаються писати за кремлівськими лекалами», – зазначила Сюмар.
Додам ще декілька штрихів до сприйняття II світової.
Далі для перфекціоністів - порівняння двох якісних літаків з перших рук.
PS
Самодіагностую у себе інтернет-залежність. Був на самоізоляції, відчуваю, що не допомогло.
Знову йду на тиждень звідси.
Якщо не допоможе, думаю почати лікуватися розчином води ( 60% води і 40% консерванта C2H5OH ).
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]