Компартійно-радянська система державної влади — система державної влади, яка склалася в СРСР та існувала до конституційної реформи 1988. Це був політичний режим, що формально легалізував диктатуру керівництва комуністичної партії як владу рад. Але диктатура партії приховувалася за лозунгом народовладдя рад і тому офіційно політичний режим називався радянською владою. Ця держава прагнула втручатися і контролювати мало не всі прояви суспільного життя.
Після захоплення влади більшовиками, які старанно обіцяли мир народам, фабрики - робітникам, землю - селянам, з'ясувалося, що ніхто нічого не отримав. Землю стягнули в колгоспи, а селяне стали новими кріпаками. "Люди працювали за трудодні (так звані «палички») за якими нічого не виплачували. Крамниць не було. Їжу, тканини, одяг, предмети побуту для родини виготовляли у особистих господарствах. Рятувало вирощування збіжжя, городини, худоби. Сіяли льон, пряли прядиво, ткали, шили, робили посуд із глини та дерева."
"Йшов 1932 рік...Людей примусово заставляли долучатись в об'єднання “Союз-спільнота” для спільного обробітку землі. Літо видалося врожайне, але під осінь все вивезли державі. Спочатку люди суперечили. А коли побачили, що нічого не вдієш, почали ховати.Ховали в основному зерно. Ховали де попало (бо шукали скрізь). Залізними прутами протикали стелю, долівку, землю – знаходили, забирали все, нічого не лишали. Не дивилися – старий ти, малий чи немічний. В однім дворі стояла закваска на хліб, борошно встигли сховати. Знайшли – борошно забрали, а тісто перекинули, незважаючи на крик старих та плач малих.
Так велося приблизно до Різдва, або й пізніше. Люди мерли поодинці і цілими сім'ями. В селі виділили підводу, яка збирала померлих і відвозила їх на кладовище. Яму копали величезну. Закидають всю, тоді нову копають."
У робітників справи теж були кепські. Микита Хрущов під час свого визиту до США згадував: «Я женился в 1914 году, двадцати лет от роду. Поскольку у меня была хорошая профессия — слесарь — я смог сразу же снять квартиру. В ней были гостиная, кухня, спальня, столовая. Прошли годы после революции и мне больно думать, что я, рабочий, жил при капитализме гораздо лучше, чем живут рабочие при советской власти. Вот мы свергли монархию, буржуазию, мы завоевали нашу свободу, а люди живут хуже, чем прежде. Как слесарь в Донбассе до революции я зарабатывал 40–45 рублей в месяц. Черный хлеб стоил 2 копейки фунт (410 граммов), а белый — 5 копеек. Сало шло по 22 копейки за фунт, яйцо — копейка за штуку. Хорошие сапоги стоили 6, от силы 7 рублей. А после революции заработки понизились, и даже очень, цены же — сильно поднялись…»
Соціалізм в совкової редакції був махровим феодалізмом при більш розвинених засобах виробництва, тільки феодалізму не спадкового типу, а визначався приналежністю до партноменклатури. Добираючи нові кадри на посади, на перше місце ставилили не ерудицію і компетентність кандидатів, а їх пролетарське походження і відповідність дотримання комуністичної доктрини. Тому,наприклад, відділ палива і транспорту львівського управління очолював малоосвічений колишній возій пива місцевої пивоварні, а продовольчий відділ – слюсар залізничних майстерень, пише історик Олександр Луцький у статті про Львів у 1939-1941. Зрозуміло, що все це мало жахливі наслідки для економіки країни. Люди ледве животіли.
Але якщо нова радянська влада взяла на сбе зобов'зок зробити всіх щасливими, всіх поголовно, то вона ретельно цього добивалася . У свойому розумінні. І горе було тому, хто не бажав бути таким щасливим, як йому передписувалось - міг засумніватися в благодійному впливі останніх постанов "рідної"партії та уряду. Або бачив своє особисте щастя трошки по іншому, як його увляла держава для своїх громадян .
І теж зрозуміло, що радянська влада не збиралася зупитятися на поголов'ї своїх громадян, а мріяла планетарними масштабами - защасливити все людство, що трапиться під руки.
Друга світова теж не додала пошани до радянської влади.
Кривавий слід. П’ять найбільших злочинів радянської влади проти мирного населення України в роки Другої cвітової
І зрозуміло, що бажаючих, котрі якщо не наважилися відкрито змагатися з радянською владою, то принаймні втекти від неї, було предостатньо.
Почему бойцы РККА бежали на Запад в победном 1945 году?!
Втекли з СРСР на бомбардувальнику! Що з ними Стало?
Те що В СРСР все шло шкереберть і потім свідчить Новочеркаський розстріл — назва подій у Новочеркаську (Ростовська область), що відбулися 1-2 червня 1962 року внаслідок страйку робітників Новочеркаського електровозобудівного заводу та інших містян через гостру недостачу продуктів харчування та товарів першої необхідності.
Чим закінчила цей репресивно-тоталітарний режим, який страждав шпигуноманією і параноїдальним страхом перед уявним «кільцем ворогів» (дуже нагадує сучасну Росію) всім відомо - розвалився від спорохнілості. Скасувавши диктатуру партії, спроби реформ зруйнували і всю радянську імперію, що на ній трималася.
Шановний КОКА, я вдячний, що ви ознайомилися з моєю добіркою.
Викажу вам своє назадоволення лише в тому, що ваш комент дуже короткий.
Моя точка зору, яку тут висловив, незмінна і не носить кон'юнктурний характер.
Все, що написано до відео про втікачів - передмова.
А зараз післямова :
Те що ми зараз спостерігаємо на пострадянському просторі, і війна в Україні в тому числі. - це саме є судоми совка.
Якщо вас така лексика бентежить, то прошу - залишкова патологічна неконтрольована активність верхніх ешелонов влади, що призводить до порушення нормальної роботи державного механізму.
А зараз відповідаю за кожне слово:
залишкова- тому що наша , і не наша, пострадянська "еліта" вийшла з тієї ж самої партноменклатури (тому так тягне одне до одного) - верхівка, і не тільки, КПРС-КДБ пристроїла своїх отприсків на хлібні посади;
патологічна - тому що її сприйняття процесів в країні (-ах), ставлення до паростків демократії сприймаєтться через призму радянської ментальності. Яскравий приклад - президенти, Україна тут приємне виключення, як секретарі КПРС, ніяк не уявляють, що вони повинні добровільно піти з посади, хоча і в першому і в другому випадку ці посади є виборними.
неконтрольована - влада у нас, як і в випадку з СРСР, є практично непідвластною ні суспільству , ні законам.
активність - результативну діяльність можновладців можна спостерігати лише в їх особистому забезпеченні.
А далі скоромовкою про "верхніх еш...вного механізму" - де результат їх діяльності на мапі світу?
Країна вічного ГУЛАГу. Чому Росія ніколи не стане цивілізованою
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]