Компартійно-радянська система державної влади — система державної влади, яка склалася в СРСР та існувала до конституційної реформи 1988. Це був політичний режим, що формально легалізував диктатуру керівництва комуністичної партії як владу рад. Але диктатура партії приховувалася за лозунгом народовладдя рад і тому офіційно політичний режим називався радянською владою. Ця держава прагнула втручатися і контролювати мало не всі прояви суспільного життя.
Після захоплення влади більшовиками, які старанно обіцяли мир народам, фабрики - робітникам, землю - селянам, з'ясувалося, що ніхто нічого не отримав. Землю стягнули в колгоспи, а селяне стали новими кріпаками. "Люди працювали за трудодні (так звані «палички») за якими нічого не виплачували. Крамниць не було. Їжу, тканини, одяг, предмети побуту для родини виготовляли у особистих господарствах. Рятувало вирощування збіжжя, городини, худоби. Сіяли льон, пряли прядиво, ткали, шили, робили посуд із глини та дерева."
"Йшов 1932 рік...Людей примусово заставляли долучатись в об'єднання “Союз-спільнота” для спільного обробітку землі. Літо видалося врожайне, але під осінь все вивезли державі. Спочатку люди суперечили. А коли побачили, що нічого не вдієш, почали ховати.Ховали в основному зерно. Ховали де попало (бо шукали скрізь). Залізними прутами протикали стелю, долівку, землю – знаходили, забирали все, нічого не лишали. Не дивилися – старий ти, малий чи немічний. В однім дворі стояла закваска на хліб, борошно встигли сховати. Знайшли – борошно забрали, а тісто перекинули, незважаючи на крик старих та плач малих.
Так велося приблизно до Різдва, або й пізніше. Люди мерли поодинці і цілими сім'ями. В селі виділили підводу, яка збирала померлих і відвозила їх на кладовище. Яму копали величезну. Закидають всю, тоді нову копають."
У робітників справи теж були кепські. Микита Хрущов під час свого визиту до США згадував: «Я женился в 1914 году, двадцати лет от роду. Поскольку у меня была хорошая профессия — слесарь — я смог сразу же снять квартиру. В ней были гостиная, кухня, спальня, столовая. Прошли годы после революции и мне больно думать, что я, рабочий, жил при капитализме гораздо лучше, чем живут рабочие при советской власти. Вот мы свергли монархию, буржуазию, мы завоевали нашу свободу, а люди живут хуже, чем прежде. Как слесарь в Донбассе до революции я зарабатывал 40–45 рублей в месяц. Черный хлеб стоил 2 копейки фунт (410 граммов), а белый — 5 копеек. Сало шло по 22 копейки за фунт, яйцо — копейка за штуку. Хорошие сапоги стоили 6, от силы 7 рублей. А после революции заработки понизились, и даже очень, цены же — сильно поднялись…»
Соціалізм в совкової редакції був махровим феодалізмом при більш розвинених засобах виробництва, тільки феодалізму не спадкового типу, а визначався приналежністю до партноменклатури. Добираючи нові кадри на посади, на перше місце ставилили не ерудицію і компетентність кандидатів, а їх пролетарське походження і відповідність дотримання комуністичної доктрини. Тому,наприклад, відділ палива і транспорту львівського управління очолював малоосвічений колишній возій пива місцевої пивоварні, а продовольчий відділ – слюсар залізничних майстерень, пише історик Олександр Луцький у статті про Львів у 1939-1941. Зрозуміло, що все це мало жахливі наслідки для економіки країни. Люди ледве животіли.
Але якщо нова радянська влада взяла на сбе зобов'зок зробити всіх щасливими, всіх поголовно, то вона ретельно цього добивалася . У свойому розумінні. І горе було тому, хто не бажав бути таким щасливим, як йому передписувалось - міг засумніватися в благодійному впливі останніх постанов "рідної"партії та уряду. Або бачив своє особисте щастя трошки по іншому, як його увляла держава для своїх громадян .
І теж зрозуміло, що радянська влада не збиралася зупитятися на поголов'ї своїх громадян, а мріяла планетарними масштабами - защасливити все людство, що трапиться під руки.
Друга світова теж не додала пошани до радянської влади.
Кривавий слід. П’ять найбільших злочинів радянської влади проти мирного населення України в роки Другої cвітової
І зрозуміло, що бажаючих, котрі якщо не наважилися відкрито змагатися з радянською владою, то принаймні втекти від неї, було предостатньо.
Почему бойцы РККА бежали на Запад в победном 1945 году?!
Втекли з СРСР на бомбардувальнику! Що з ними Стало?
Те що В СРСР все шло шкереберть і потім свідчить Новочеркаський розстріл — назва подій у Новочеркаську (Ростовська область), що відбулися 1-2 червня 1962 року внаслідок страйку робітників Новочеркаського електровозобудівного заводу та інших містян через гостру недостачу продуктів харчування та товарів першої необхідності.
Чим закінчила цей репресивно-тоталітарний режим, який страждав шпигуноманією і параноїдальним страхом перед уявним «кільцем ворогів» (дуже нагадує сучасну Росію) всім відомо - розвалився від спорохнілості. Скасувавши диктатуру партії, спроби реформ зруйнували і всю радянську імперію, що на ній трималася.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]