Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Службу безпеку України розслідувати можливу державну зраду з боку голови Офісу президента Андрія Єрмака та представника президента в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми.
Джерело: народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В’ятрович у Facebook
Пряма мова:
"Маленька перемога. Суд задовільнив мою скаргу щодо бездіяльності СБУ і зобов’язав Службу не пізніше як за 24 години внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості викладені у моєму звернені і розпочати розслідування можливої державної зради Єрмаком та Кучмою. СБУ - готово, ДБР - приготуватися у понеділок".
Опубліковано Volodymyr Viatrovych Четвер, 23 апреля в 04:40 · Киев ·
Що було раніше:
13 березня глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що на останній зустрічі у Мінську сторони домовилися створити спільну платформу з представниками окремих районів Донецької і Луганської областей, які не контролюються урядом України. При цьому Єрмак наголосив, що це не кроки, які створюють правове поле для визнання представників ОРДЛО, але ОРДЛО входять в орган, а Росія «з правом дорадчого голосу».
Рішення про створення відповідної ради ще не прийнято, але це питання вирішиться під час наступної зустрічі ТКГ у Мінську. Єрмак не зміг відповісти, хто саме буде представляти ОРДЛО у відповідній "консультативній раді". 13 березня стало відомо, що у Мінську підписано домовленості про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб'єкт, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Бойовики: «це прорив» Більше саме цей пункт 4 – створення Консультативної ради – українською стороною ніяк не розтлумачувався. Натомість, і російські медіа, і підконтрольній їй канали ОРДЛО всі як один подали рішення мінської групи як «прорив». Власне, це слово прозвучало лише в одному з сюжетів каналу бойовиків чотири рази.
Ось яка тональність цих повідомлень:
«Такого в истории заседаний Контактной группы еще не было. Ермак и Козак на встрече в Минске».
«Политический вопрос Донбасса вышел на новый уровень. Когда и как будет работать Консультативный совет?»
«Ее уже можно назвать прорывной. Впервые за всю историю заседаний контактной группы на встрече присутствуют политики такого ранга. Андрей Ермак, отвечающий за Офис украинского президента, и Дмитрий Козак, который занимается украинскими делами в администрации Владимира Путина. И дела, благодаря разговору тет-а-тет, сдвинулись с мертвой точки. Результат – создание Консультативного совета, площадки для прямого обсуждения двумя сторонами конфликта».
«Была договоренность сейчас по поводу возможного в ближайшем будущем разговора в прямом диалоге между «республиками Донбасса» и Украиной. Насколько это выполнимо? Ну, будем наблюдать. Украина, конечно, боится того, что прямые переговоры приведут к субъектности «республик Донбасса» (Владислав Бердичевский, «депутат народного совета» группировки «ДНР»)
Чому це важливо:
Росія 6 років здійснює гібридну військову агресію проти України, анексувавши Кримський півострів та підтримуючи незаконні збройні формування на Донбасі військовою технікою та силами регулярних військ. При цьому РФ не визнає своєї участі в агресії та називає війну на Донбасі "внутрішнім конфліктом України". Кремль постійно схиляє офіційний Київ до безпосередніх переговорів із бойовиками.
|