kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Блоґи > Анті-гоблін 

Безкоштовна порада від Ілона Маска. Чи почує Міноборони?

Сучасні безпілотники прийшли на зміну винищувачам


                 Усі провідні країни намагаються рухатися у бік роботизації своїх армій. Це не лише нові можливості ураження противника дистанційно, це й спосіб збереження людського ресурсу. Одним із найзначніших типів роботизованого озброєння стали безпілотні авіаційні комплекси (БАК). За десять років кількість держав, що використовують такі комплекси, зросла до 95. Показово, що навіть такий геній сучасності, як Ілон Маск, звернув увагу на безпілотні авіаційні комплекси. Нещодавно під час свого виступу на конференції військово-повітряних сил США Air Warfare Symposium він закликав американських військових переходити на дрони. 

Elon Musk

Інженер, підприємець, винахідник Ілон Маск переконаний: майбутнє за безпілотними авіаційними комплексами 

            На переконання Маска, навіть найсучасніший американський винищувач F-35 програє безпілотному винищувачу, керованому оператором віддалено, а також оснащеному системою штучного інтелекту.  Raptor

Військовий безпілотний авіаційний апарат RQ-4 Global Hawk

            Заява підприємця-новатора не є безпідставною. Нещодавно весь світ міг спостерігати за тріумфом турецьких безпілотних авіаційних комплексів у Сирії. Армія Туреччини активно використала ударні комплекси, а фахівці відзначили, що  висока ефективність турецьких безпілотників дала змогу Анкарі звести втрати дорогих винищувачів F-16 і льотного складу до нуля. Показово, що на тлі цих подій з’явилася інформація щодо використання безпілотних авіаційних комплексів російськими найманцями на Донбасі. Тобто Росія також швидко активізувалася, і на Донеччині ворожий безпілотний авіаційний комплекс обстріляв українських військових.

            Поки сусіди стрімко переозброюються на безпілотну та дистанційно керовану зброю, військові менеджери України тривалий час не помічали світових тенденцій. Багатьох військових дуже здивував український підхід до впровадження нової зброї в армію. Наприклад, через кілька місяців після отримання Повітряними силами ЗСУ турецьких ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 вони не були готові до використання. Причина – підрозділ, сформований під отримані безпілотники, все ще не набув боєготовності. Для поліпшення умов розміщення частини особовий склад замість бойової підготовки вимушений був займатися господарськими та ремонтними роботами на території. Цей підхід здивував і турецьких фахівців, які впродовж всього терміну гарантійного періоду перебувають в Україні та обслуговують безпілотники і мають здійснювати підготовку українських колег. Але нарешті збулося. Нещодавно безпілотники таки піднялися у небо. За словами начальника авіації – начальника управління підготовки авіації командування Повітряних сил ЗСУ полковника Сергія Голубцова, техніку Україна отримала ще в грудні, але зробила це завчасно, адже турецька сторона увійшла в наше становище та пішла назустріч. Планувалося, що комплекси будуть передані Повітряним силам лише у травні цього року.

            «Тож ми навіть випереджаємо умови, прописані в контракті. Польотам на аеродромі передувала тривала тренажна підготовка, кожен пілот повинен був отримати певний наліт на тренажері. До того ж цей безпілотний комплекс потребує серйозної організації польотів, що схожа до пілотованих літаків. Ми максимально швидко підняли в небо Bayraktar TB2 і приступили до бойової підготовки», – переконаний начальник управління підготовки авіації командування Повітряних сил.

              У командуванні Повітряних сил переконані, що після подій у Сирії ворог боїться того, що Україна озброєна ударними безпілотними авіаційними комплексами. Але це тільки старт… 

 

БЛА

Турецькі безпілотні літальні апарати досі не готові до експлуатації 

  

Де Україні брати безпілотники?

          Треба визнати, що робота в цьому напрямку триває. Нарешті в Україні з’явиться дрон-камікадзе, випробування якого відбулися на початку березня. Апарат має назву «Тихий грім» ST-35. Це новий український ударний безпілотний авіаційний комплекс, вироблений підприємством «Атлон Авіа», він призначений для ураження цілі методом самознищення. Тобто українські приватники демонструють бажання і здатність слідувати світовим тенденціям та передовим іноземним компаніям. 

 

дрон

Дрон-камікадзе від компанії «Атлон Авіа» 

            Крім цього, розробку ударних безпілотних авіаційних комплексів Україна може активізувати через військово-технічну співпрацю. Йдеться про те, що Туреччина очікує надходження на озброєння своїх військово-повітряних сил нового ударного дрона Akinci. Важливо, що двигуни для цього апарату виготовляє українське підприємство «Івченко-Прогрес» (Запоріжжя). Повідомляється, що вже підписано контракт, за яким Україна повинна поставити понад 500 силових агрегатів АІ-450Т у період з 2021 до 2030 року, на суму понад $600 млн.  Тобто Туреччині вдається вдало використовувати український науково-технічний потенціал у свої цілях. До того ж, минулого року було створено спільне турецько-українське підприємство компаніями Baykar Defence і «Укрспецекспорт», яке отримала назву «Щит Чорного моря». Відомо, що воно призначене для проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт у галузі розвитку космічної техніки, високоточної зброї та оперативно-стратегічних розвідувально-ударних безпілотних авіаційних платформ. Зокрема, є інформація про розробку перспективного дрона Goksungur, наступного в лінійці ударних безпілотних авіаційних комплексів за Ak?nc?. Нову безпілотну авіаційну платформу оснастять модернізованим двигуном, який також розробляється в Запоріжжі і дасть змогу розганяти Goksungur до швидкості, наближеної до звукової. Тобто Україна цілком могла б створювати ударні безпілотники із Туреччиною або за допомогою турецьких технологій. Вже відомо, що турецька сторона не проти.

              Український фахівець Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних сил України Віктор Дихановський вважає, що пілотована тактична авіація не може ефективно використовуватися в сучасному безпековому середовищі. Зокрема тому, що утримання дороге, ресурс літаків обмежений, а використання для протидії російській агресії малоймовірне. Тому, на думку Віктора Дихановського, альтернативний варіант створення засобів для завдання ударів із повітря – розвідувальні й ударні безпілотні комплекси. Важливою є також та обставина, що в Україні немає виробників пілотованих бойових літаків, тоді як виробники безпілотних авіаційних комплексів є! Крім того, комерційний директор ТОВ «Укрспецсістемс» (розробник розвідувальних безпілотників) Юрій Кіскін впевнений, що на сьогодні створення ударних дронів в Україні можливе, але зараз проблема саме з бойовою частиною. Бо створення боєприпасу – дуже специфічна тема, у якій є вимоги не тільки до самого виробу, а й до виробничої бази. Повинні бути фахівці, відповідне обладнання, застосовані заходи безпеки, технології тощо. Це все не можна зробити дуже швидко. Однак, вважають експерти, активізація роботизації та створення ударних авіаційних і наземних систем можлива – за умов політичної волі керівництва держави. Зокрема й тому, що керовані ракети державне КБ «Луч» виробляє. Та ще й інтегрувало їх у бойовий вертоліт. А ще створило дистанційно керований протитанковий комплекс. Тобто встановлення таких ракет на безпілотну систему – повітряну чи наземну – технічно відпрацьоване.

               Отже, Україна вже має основу у вигляді безпілотних авіаційних комплексів, проте для створення ударного безпілотника все ще є перепони. Можливо, державі треба відходити від модернізації радянської застарілої зброї та перевести погляд на сучасне озброєння? Порада Ілона Маска варта уваги.

Дмитро Бадрак, для «Главкома» Сьогодні, 08:32 

Ілон Маск: інтерв'ю з генерал-лейтенантом ВПС США

з 36:40


Ну і зараз для тих, у кого вистачило мужності і терпіння подолати цю незліченну кількість літер і слів  БОНУС

 бонус

"Ми виробляємо досконалі бойові машини" - девіз POF USA!

Безліч зброярів намагається створити ідеальну AR-ку, тобто карабін на базі платформи AR-15 / AR-10.

Але компанії Patriot Ordnance Factory це, здається, дійсно вдалося.

Надійніше АК, точніше М16: гвинтівки та карабіни POF USA


Анті-гоблін

22 квітня 2020, 22:14

Теги статті:
#   NATO   Україна   АТО   ООС   війна   диктатура   Росія   СРСР   COVID-19   USA  реформа  
Голосів:
2
02

Всього коментарів: 4

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Змінились межі комендантської години

У Каневі подорожчав проїзд в транспорті. А у Черкасах?

Піша хода до Тарасової гори НЕ відбудеться!

ПЕКЛО "РУСЬКОГО МИРУ" В МАРІУПОЛІ: ДЕПОРТАЦІЯ, ФІЛЬТРАЦІЙНІ ТАБОРИ ТА ЇЖА В ОБМІН НА ТРУПИ

У Каневі зросте вартість проїзду в автобусах

У Канівському Центрі ПМСД можна отримати безкоштовні ліки

Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Кременчуцьке водосховище вперше 30 років повністю наповнене водою

Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку

Нардепи збираються звернутися до Конгресу США щодо визнання РФ спонсором тероризму

Популярні за тиждень:

Піша хода до Тарасової гори НЕ відбудеться! [1]

У Каневі зросте вартість проїзду в автобусах [0]

ПЕКЛО "РУСЬКОГО МИРУ" В МАРІУПОЛІ: ДЕПОРТАЦІЯ, ФІЛЬТРАЦІЙНІ ТАБОРИ ТА ЇЖА В ОБМІН НА ТРУПИ [0]

У Каневі подорожчав проїзд в транспорті. А у Черкасах? [0]

Змінились межі комендантської години [0]

Про що зараз спілкуються:

WayBe
У зв’язку з тим, що безпекова ситуація в країні постійно змінюється, цьогорічна піша хода до Тарасової гори, яка повинна була відбутися 22 травня ц.р., СКАСОВУЄТЬСЯ. – Протягом останн.. [весь]
Піша хода до Тарасової гори НЕ відбудеться! [1]

Анті-гоблін
Bushmaster 3 Надежнее АК, точнее М16: винтовки и карабины POF USA
Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

Анті-гоблін
Илон Маск помог Украине создать лучшую артиллерию мира А зараз як ці події розглядає прокремлівський експерт у якого досі були одні переможні реляції (немає нічог.. [весь]
Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

Анті-гоблін
Американские гаубицы М777А2 ВСУ уничтожили российскую САУ Акация. Первое видео с боевых позиций. 11 мая 2022 г. Война советского мышления с украинским (English subs) / @Максим Кац
Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

slavikf

Байден підписав закон про ленд-ліз для України [4]

Анті-гоблін
Повністю підтримую шановного offset. Краще на їхньому місті збудувати невеликі спортмайданчики.
Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку [3]

offset
Дай Бог, щоб ці гадюшники і після війни ніколи не відкрились.
Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку [3]

slavikf
Якщо країна сама являється терористом, то що вона може ще дати світові?
Нардепи збираються звернутися до Конгресу США щодо визнання РФ спонсором тероризму [1]

slavikf
Святе місце пустим не буває Подивимося на практиці
Цього року на набережній Дніпра не буде закладів відпочинку [3]

STRET-HOME
начебто схоже на оригінал
Не так страшні московські воші, як страшні Канівські гниди!!! [4]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Травень
НдПнВтСрЧтПтСб
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"