Компанія Research & Branding Group продовжує тримати руку на пульсі життя українців, фіксувати відповідну динаміку змін. Саме тому ми презентуємо результати другої хвилі проекту Rubicon. Нагадуємо, що Rubicon - це CATI-опитування ролінгового формату. Терміни проведення другої хвилі проекту: 4 квітня – 11 квітня 2020 р. Обсяг вибіркової сукупності склав 1410 респондентів. Очікувана середня помилка вибірки при довірчій ймовірності 0,95 становить ±3,5%
Отже, за нашими даними, більшість українців продовжують стежити за подіями, пов'язаними з загрозою епідемії коронавірусу в Україні (95%). В цілому ж необхідність карантину підтримують 86% опитаних. Але частка тих, хто вважає карантин дуже необхідним, дещо зменшилася порівняно з першою хвиленю – з 72% до 63%. Як і раніше, приблизно 3/4 українців (76%) побоюються, що вони самі або їхні близькі можуть захворіти на коронавірус. Але за минулий період знизилася частка тих, хто дуже побоюється подібного (з 40% до 32%), і зросла частка тих, хто наскільки боїться, настільки й ні (з 14% до 17%). Разом з тим, зросла частота згадувань про необхідність використання таких заходів захисту, як частіше миття рук (з 80% до 84%), носіння маски (з 78% до 87%), дотримання соціальної дистанції (з 56% до 64%).
Також, як і в перший тиждень дослідження, переважна більшість українців (90%) вважають, що з переходом на карантин у них виникли певні проблеми, перше місце в переліку яких займають фінансові (36%).
Ситуація із продуктовими запасами не змінилася, на даний час основна маса населення (69% опитаних) так само знаходиться на карантині без попередньо зроблених запасів. Разом з тим, ми фіксуємо, що на сьогодні багато українців опинилися в складному фінансовому становищі: 41% опитаних не мають ніяких заощаджень. За оцінками самих респондентів, один день харчування обходиться сьогодні для середньостатистичної української родини в 294 гривні, а місяць проживання - в 9235 гривень.
В ході поточної хвилі дослідження, як і раніше, була зафіксована доволі суперечлива гама позитивних почуттів і негативних переживань українців. Так, в порівнянні з минулим тижнем, рівень тривоги в масовій свідомості дещо знизився (з 38% до 34%), а рівень надії, навпаки, виріс (з 32% до 36%).
Дещо змінилася оцінка дій влади щодо запобігання епідемії коронавірусу: тепер 48% вважають їх досить оптимальними, а 41% - в цілому недостатніми.
Що стосується медичних працівників, то сьогодні ставлення до них з боку українців є радше позитивним і характеризується, найчастіше, двома словами - підтримка (40%) і повага (37%).
Більш детальну інформацію, а також оцінку діяльності деяких представників влади в динаміці, можна знайти в загальному звіті по проекту Rubicon за посиланням: http://rb.com.ua/blog/rubicon_wave_2/ |