Тримати руку на пульсі життя українців в такий непростий період – особливо відповідальна задача. Саме тому компанія Research & Branding Group презентує результати першої хвилі проекту Rubicon. Це віддалене CATI-опитування ролінгового формату. Терміни проведення 28 березня - 3 квітня 2020 р Обсяг вибіркової сукупності склав 1400 респондентів. Очікувана середня помилка вибірки при довірчій ймовірності 0,95 становить ±3,5%.
Отже, за нашими даними, 88% українців вважають карантин, введений по всій країні, необхідним. Трійку найбільш розповсюджених заходів, яких дотримуються українці під час карантину, складають: частіше та ретельніше миття рук (80%), перебування в масці при виході з будинку та в громадських місцях (78%), а також намагання не виходити без потреби з дому (75%). Ті ж, які збираються найближчим часом вийти з дому, планують поповнити запаси продуктів (49%) або все ж таки піти на роботу (24%). З переходом на карантин у 90% українців виникли певні проблеми. Найбільш актуальними з них є поява фінансових труднощів, втрата джерел доходу (30%) та турбота про здоров’я близьких (30%). Страх заразитися коронавірусом є проблемою для 17% українців.
Що стосується забезпечення необхідними товарами, то більшість українців, а саме 68% зізналися в тому, що запасів не робили. Разом із тим, 39% опитаних зауважили, що в їхній родині немає заощаджень, а ще 19% “подушки безпеки” вистачить на місяць. Середня ж сума грошей, якої буде достатньо родині на проживання протягом місяця подібного карантину, українцями була визначена в 8826 грн.
В оцінках свого майбутнього українці доволі песимістичні. Так, 60% вважають, що матеріальний стан їхньої сім’ї через 3 місяці точно погіршиться або швидше погіршиться, ще 19% впевнені, що не зміниться. А от в виборі альтернатив стосовно того, чи зміниться життя після карантину, думки дещо розділились: 43% опитаних вважають, що їхнє життя зміниться, а 27% впевнені, що абсолютно не зміниться, буде як і раніше.
Що цікаве, ставлення до влади в опитаних українців доволі неоднозначне: однакова кількість (по 34%) відчувають як недовіру, так і підтримку до існуючої влади в країні. Реакцію ж влади на поточну ситуацію з коронавірусом в країні 42% українців вважають досить оптимальною, адекватною.
Надихає на позитив ставлення українців до представників сфери охорони здоров’я. Так, 43% українців відчувають підтримку, і ще 32% - повагу до медичних працівників. |