Отвлечемся от политики.Почему картошку дешевле купить, чем вырастить.
В Украине до сих пор популярно садить клубни каждый год.
Многие люди даже не задумываются, что выгоднее - садить или все же покупать. DELFI решил разобраться с этой проблемой. Пример одной семьи из Чернигова поможет нам определить приоритеты.
По словам главы семейства Владимира, на сегодняшний день картошку покупать гораздо выгоднее, чем садить, а многие люди, как бы банально это не звучало, садят картошку "по старинке": мои деды садили и я буду.
"Нынче покупать картошку - минимум в 2 раза дешевле. Спахать сотку земли стоит 20 грн., у нас 7 соток земли. КАМАЗ навоза стоит 700 грн. Сама картошка для посадки - 5 грн. за килограмм. Нужно где-то 200 кг для посадки - то есть это еще 1000 грн. Гербициды и прочие химикаты - около 100 грн. Уже получается около 2000 грн", - сообщает Владимир.
При этом нужно учитывать, что картошку следует еще окучивать и сапать. А потом еще и копать, горбатиться и тратить деньги на перевозку. А после всего еще и на лекарства от радикулита, добавляет Владимир.
"Что касается покупки картошки, в 2010 году мы выехали в село недалеко от Чернигова и купили у людей 350 кг по 3 грн за 1 кг. Получилось 1100 грн вместе с бензином. В нынешнем году конечно возможно все, но думаю цена будет 4 грн за 1 кг - это все равно намного дешевле", - уверен семьянин.
Он также отметил, что посадка картофеля - это дань традиции, которая сформировалась еще в СССР. Еще одной причиной может быть только боязнь, что купишь обработанную или генномодифицированную картошку, которая только убивает организм.
Но как всегда у нас бывает: покупать надо у тех, у кого всегда покупаешь, и проблем не будет. reporter.delfi.ua
Із економічної точки зору думка павильна.Кожен повинен займатися своєю справою:хтось картопельку вирощувать,хтось діточок навчать...Але, ще живе те покоління,що памятає голод,тому люди мають надію тільки на себе і свої трудові руки.
В Україні ніякі економічні закони не діяли і не будуть діяти, поки не сформується нормальна правова держава. Діє здоровий глузд, яким керує закон виживання - наслідок бездержавности України.
Нужно где-то 200 кг для посадки."
КОКА, не кожний же рік скупляти картоплю. Із вибраної завжди залишиться на посадку.
Якщо й купувати бараболю то як мені впевнитися, що людина вирощувала її еко-спосібом, а не на основі пестицидів та різної отрути?
В нежданний час картопля може так подорожати, що і не зможеш закупити для свого городу.
Отож на мою думку краще самому садити і знати що їси
Я прихильниця вирощування картоплі самому для своєї. Знаю людей, у яких город розділений на дві частини - на одній частині вирощуються овочі та городина для себе, а на іншій на продаж. То друга ділянка так посипається мінеральним добривом, що здається землю припорошило снігом. На додачу картоплю перед садінням щедро поливають препаратом "Престиж", щоб до самої осені колорадський жук не те що не їв її, а навіть не сідав на неї. Купуючи на базарі картоплю в невідомого продавця маємо шанс купити саме таку картоплю. Багато хто не має можливості вирощувати її сам - бажано купувати в надійного продавця.
Порадовала безграмотность Delfi - генномодифицированную картошку, которая только убивает организм. ...))
Конечно, если есть возможности и желание - все можно вырастить и самому, но... крупные фермы всегда будут более рентабельны, а навоз останется источником нитратов.
SKI. Так, вирощування картоплі великими фермерськими господарствами більш рентабельне, але де Ви бачили такі господарства на Україні? У нас фермери вирощують культури з якими менше мороки ніж з картоплею. Картоплю на базар везуть бабусі, які вже скоро будуть невзмозі ні вирощувати, ні продавати її.
Пока садишь по 7м соток, пока будет выгоднее покупать в Египте )
Посадили бы пару сотен гектар - как сразу бы математика изменилась. Хотя, говорят, все равно в Египте дешевле )
А все-равно каневская картошка вкуснее. Проверено.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]