9 травня. Від сьогодні набуває чинності закон "Про доступ до публічної інформації".
Закон передбачає 5-денний термін відповіді на інформаційний запит або ж 48-годинний - у випадку надзвичайної ситуації.
Для забезпечення виконання закону необхідне створення підрозділів або відповідальних у різних установах державної влади.
Відповідно до закону, доступ до інформації про діяльність і рішення суб'єктів владних повноважень повинен здійснюватися таким чином: оприлюднення інформації у засобах масової інформації та в офіційних друкованих виданнях, надання інформації із запитів; розміщення інформації на офіційному веб-сайті, надання інформації через інформаційні служби суб'єктів владних повноважень.
Документ установлює, що "обов’язковому оприлюдненню суб'єктами владних повноважень підлягають: інформація про діяльність суб’єктів владних повноважень".
Закон передбачає контроль за забезпеченням доступу до публічної інформації, який повинен здійснюватися спеціальними органами, що визначають Верховна Рада й президент України.
Документ забороняє створення органів державної влади, установ, введення посад, на які покладаються повноваження зі здійснення контролю за змістом інформації, розповсюджуваної засобами масової інформації.
Також передбачено, що умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/чи переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснювані посадовою особою чи групою осіб за попередньої змови, спричиняють відповідальність, передбачену законами України.
Закон також визначає принципи діяльності ЗМІ й порядок акредитації журналістів.
Як відомо, 13 січня Верховна Рада ухвалила в цілому закони про доступ до публічної інформації та про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо забезпечення доступу до публічної інформації.
За основу законопроект про доступ до публічної інформації був ухвалений 30 листопада 2010 року. Президент Віктор Янукович підписав закон 3 лютого.
Закон не поганий, але для його реалізації потрібні гроші (і немалі), яких не виділили.
Здається влада сама собі яму риє, або місця для інших розчищає, бо за невиконання закону знаєте що буває?
...А може буде як завжди? Закон сам по собі, люди самі по собі, а влада сама по собі...
И не надо смешить наших тапочков - как говорят у нас в Одессе. Ви вірите, що цей закон буде працювати? З якого б це дива? Чи мало нашою вельмишановною Радою приймається своєчасних, важливих, життєво необхідних законів і чи працюють вони? Для того щоб посадовців примусити виконувати цей закон одну частину їх треба пересаджати, а решту перестріляти.
ДІВА, я зовсім не смілива і не призиваю до таких методів одержання інформації - я просто хочу сказати, що ніколи ні одна влада не була і не буде повністю відкрита
Це був зразок бланку, скориставшись яким громадяни можуть отримувати інформацію, якщо на ній не стоїть гриф "цілком таємно". А як стоїть, можна скористатися бланком, щоб запитати, чому.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]