Випити та пом’янути загиблих звісно треба. Але святкувати тут нічого. Загинуло десятки мільйонів людей, які хотіли жити, кохати, народжувати та ростити дітей. Але їх зіткнули лобами два тирани. Чи не кощунство називати цей день святом? Скоріше це день пам’яті та день жалоби.
Вічна пам’ять та вічний покій всім, хто загинув у другій світовій війні, незалежно від національності, партійності, переконань.
Десь з тиждень тому по телебаченню розповідали про автора фотознімку, що в цій темі. Показували виставку робіт фотографа, присвячену військовій тематиці. Талановито. Та фотографія, яку ми бачимо була зроблена на замовлення, не спіймана, відзнята під режисурою самого фотографа, бо він не встиг за перебігом подій. При чому, у того солдата, що тримає за ноги прапороносця, було чітко видно 2 годинника: по одному на кожній руці. А щоб прикрити доказ мародерства, фотографа заставили один годинник замалювати.
"Прапор, увічнений на радянській фотографії на даху Рейхстагу в 1945 році, який мільйони людей помилково вважають "прапором перемоги", насправді на фронті не був. Його пошив глибоко в тилу московський кравець Ізраїль Кішицер, а привіз літаком спеціально для зйомок фотограф, який і зробив хрестоматійне фото.
Прапора, який дійсно майорів над Рейхстагом у квітневі дні 1945 року, не бачив тоді ніхто, крім тих, хто його встановлював і міг роздивитися у диму берлінських пожеж. А той червоний прапор із серпом і молотом, який став символом радянської пропаганди, який, як виявилося, живий і понині, приїхав літаком із Москви у травні, коли бої вже скінчилися, і привіз його фотограф радянського агентства ТАСС Євген Халдей.
Тбілісі образило привітання президента РФ Дмитра Медведєва, яке грузинська сторона назвала клоунадою.
Як повідомляється, Медведєв направив привітання грузинському народу ще 3 травня.
"Сердечно вітаю вас із знаменним святом - Днем Перемоги. У ці весняні дні народи Грузії та Росії знову згадують нашу багату спільну історію, вшановують героїв-визволителів, які пліч-о-пліч воюючи з гітлерівськими загарбниками, відстояли свободу і незалежність Вітчизни", - йдеться в зверненні російського президента.
Медведєв направив привітання з Днем Перемоги лідерам і народам країн СНД, а також Абхазії та Південної Осетії. Проте вітати особисто грузинського президента Михайла Саакашвілі Мєдвєдєв не став, замість цього безпосередньо звернувшись до його народу.
Глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе в зв'язку з цим заявив: "Не думаю, щоб грузинський народ прийняв вітання президента Росії. Клоунада не має меж. Можна бути клоуном у тій формі, в якій побажаєш".
Сам Вашадзе ще напередодні поклав квіти біля могили Невідомого солдата в Тбілісі. Після церемонії міністр пояснив, що його країна "відзначає день Перемоги над фашизмом 8 травня, як і весь цивілізований світ".
Що ж до мене, то я проти грязно порсатися в минулому. Годинники, прапори, пропоганда - все це дрібниці. Головне перемога ціною міліонів людей. Жаль лише, що люди які іі здобули, сьогодні злидують, а якісь Кал. з Ник. іх обмежують навідь в самому необхідному.
Igor Suhobrus, ми з Вами люди військові в минулому, а відтак задачка Вам для курсанта першого курсу - що тут можна назвати перемогою? Для ведення наступального бою необхідна потрійна перевага в особовому складі, але й це не передбачає втрати цього особового складу обома сторонами. А тепер візьмімо втрати з боку совєцького союзу в розмірі 30 мільйонів невинних душ та німеччини в розмірі 3,6 мільйони. Навіть якщо врахувати, що відступали ми 2000 км, а наступали потім 4000 км, з точки зору військової науки - це цілковитий крах, а не перемога. Тут не те що "шапками забросали", - тут "трупами забросали". В даному випадку одне зло для світу перемогло інше, а саме сталінізм переміг свого ж союзника в недалекому минулому - фашизм. Тільки біда наша в тому, що світ позбувся фашизму, а ми залишились зі сталінізмом, голодом, гулагами.
Я сьогодні не святкував (як можна святкувати загибель десятків мільйонів людей, які хотіли жити, кохати, народжувати та ростити дітей? Адже не святкуємо ми приміром день ліквідації чорнобильської катастрофи?), проте я випив за вічну пам’ять та вічний покій всіх, хто загинув у другій світовій війні, незалежно від національності, партійності, переконань. Я маю родичів, що загинули в тій війні, і щиро хочу, щоб подібне ніколи не повторилось.
Сьогодні, о 12.00 біля монумента Слави священник Української Автокефальної Православної Церкви Харківсько-Полтавської Єпархії о.Володимир (Червонников) разом з прихожанами Свято-Преображенського храму та активістами Канівської ВО "Свобода" відправив панахиду за всіма загиблими у другій світовій війні.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]