Шановні споживачі, ПАТ «Черкасиобленерго» закликає вас сумлінно дотримуватись вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії, оскільки їх порушення несе шкоду усім учасникам ринку та чинить небезпеку для споживачів електричної енергії.
Одним з найнебезпечніших порушень Правил є викрадення електроенергії та обладнання електромереж. Окрім загрози життю та здоров’ю, це завдає значної шкоди і енергорозподільним компаніям, і споживачам. Бажання однієї особи отримати неправомірну вигоду може призвести до того, що безліч споживачів будуть позбавлені можливості отримувати електроенергію.
Щоб запобігти таким негативним наслідкам, ПАТ «Черкасиобленерго» в рамках чинного законодавства постійно проводить роботу з виявлення споживачів, які втручаються в роботу електролічильників або самовільно підключаються до електромереж.
Тож, споживачам варто знати, що окрім небезпеки несумлінні користувачі електроенергії можуть наразитися ще й на значний штраф – така сумнівна економія є досить дороговартісною, а відшкодування за крадіжку може сягати десятків чи навіть сотень тисяч гривень.
До речі, накладання штрафу передбачено не лише Правилами роздрібного ринку електричної енергії, а ще й Кримінальним Кодексом України, тому давайте розглянемо відповідну нормативну базу.
Згідно зі ст. 1881 Кримінального Кодексу України за крадіжку електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди – карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, караються позбавленням волі на строк до 3 років.
У випадку виявлення фактів крадіжки електроенергії шляхом безоблікового користування, самовільного підключення до мереж, пошкодження приладів обліку, зриву (пошкодження) пломби та інших дій споживача, які призводять до зниження показників роботи приладу обліку або мереж, працівники ПАТ «Черкасиобленерго» складають акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії та вживають заходи з припинення електропостачання.
На підставі цього акту визначається розмір завданих збитків, методика обрахунку яких детально прописано у главі 8.4. Правил.
Необхідно зазначити, що після реформування ринку електричної енергії в Україні з 01.01.2019 року тарифи на визначення розміру штрафу за порушення Правил зросли майже в 3 рази, а з липня 2019 року ще збільшилися.
Так, з початку 2019 року населення Черкаської області вже сплатило ПАТ «Черкасиобленерго» штрафів більше ніж на 800 тис.грн., а непобутові споживачі (підприємства та організації) – більше ніж 600 тис.грн.
Варто знати, що відновлення електропостачання споживачеві здійснюється лише після усунення порушень і оплати ним збитків завданих Товариству та витрат на повторне підключення.
Шановні споживачі! Якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані проводи на лініях електропередач, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи з демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є працівниками ПАТ «Черкасиобленерго», – негайно повідомте про це за телефонами кол-центру (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48. |