Це питання є сьогодні одним з актуальних, так як саме від нього так чи інакше залежить доля міських жителів. Адже всі рішення влади так чи інакше впливають на їхнє щоденне життя. Я не буду знову поглиблюватись в питання перевезення пасажирів, зазначу лише, що рішення по збільшенню вартості проїзду і введення ,,комендантської години,, є незаконним і злочинним по відношенню до пасажирів, за що неодмінно міський голова буде притягнутий до кримінальної відповідальності.
Проте наступне рішення - збільшення комунальних тарифів, стосується кожного. А з чого формується вартість комунальних послуг?
В першу чергу з ціни на газ, інших затрат та заробітної плати працівників комунальних служб. Проте немалу роль в цьому відіграє і організація роботи комунальних служб.
Ну, по-перше: щодо збільшення собівартості. Почну з машин і механізмів, де основною складовою є пальне. Так сталося, що нинішній міський голова в цьому добре знається і розуміє, що лише на пальному можливо заощадити 20-30%.
І варіантів тут декілька:
ПЕРШИЙ. Перехід на газ, який не лише дешевший, а й запропонований мною особисто на 15 коп. менше, ніж на всіх ГАЗС міста. Більше того, мною Кулєшову особисто було запропоновано навіть встановлення газового обладнання з послідуючою виплатою. Відмовились.
ДРУГИЙ. Об,єднання всієї комунальної техніки в одне комунальне транспортне підприємство з єдиною диспетчерською службою.
РЕЗУЛЬТАТ? Зменшення штату, кількості ,,головних спеціалістів,, в кожному комунальному підприємстві, концентрація управління по організації, експлуатації, обслуговуванні і ремонту комунального транспорту. До того ж, за ,,калим,, зароблятиме кошти не кожен механік, а це єдине контрольоване комунальне підприємство.
ТРЕТЄ. Ніби більш затратне, однак доволі прибуткове.
В.Ніколенко ,,вклав,, понад 400.000грн. в ремонт ,,кафе,, комунального підприємства громадського харчування, яким ,,керує,, його зять, в надії (як він сам висловився) в найближчому майбутньому отримувати від цього кафе надприбутки. При цьому знаючи, що такий заклад в першу чергу має прибутки на горілці, тобто чим більше споюєш мешканців, тим більший ,,прибуток,, , який тут же витрачається на лікування цих же людей та їхніх сімей.
Я ж пропонував інше - будівництво комунальної газозаправної станції. Затрати: 150.000 – 200.000грн., економія на пальному комунальних автомобілів – мінімум 20%. А враховуючи патріотизм мешканців міста – прибуток ГАЗС щомісяця 50 -70000 грн. на місяць.
І це лише заправка комунальних автомобілів.
ЧЕТВЕРТЕ. Оплата за оренду земельних ділянок.
Приведу приклад лише тих власників підприємств, яким надано ,,пільги,, і які завдали збитки міській казні:
ФГ «Мрія – Агро – ІІ» (кошти нараховані і будуть повернуті) тоді як
ДП «Нафта» ЗАТ «Транснафтопереробка»
ПП Калніболоцька А.О,
ЗАТ «Мрія»
Ресторан «Токарівка»
ГЕС (……..сотні тисяч га, тоді, як вартість електроенергії для міста не зменшена ні на 1 копійку)
Втрати – сотні тисяч гривень на місяць.
П`ЯТЕ. Створення комунального підприємства по перевезенню пасажирів міста, щомісячний прибуток якого має скласти понад 100.000грн.
Хто піддає сумніву – пропоную поцікавитись у О.Калніболоцького. Маршрут №1 і №5 (10 автобусів) щоденно приносить прибутку близько 5 000 – 7 000грн., плюс державна компенсація за перевезення пільгових категорій пасажирів – біля 70 000грн. на місяць.
Враховуючи ще й пропозиції по комунальній ГАЗС, вигода очевидна.
Але хто ж на це піде? В.Ніколенко ? Ні! О.Калніболоцький? Ні! Є.Маланчев? Ні! Ще 5 депутатів які в цьому бізнесі? Також ні!
І це лише 20% від можливого. А ми кажемо немає коштів у бюджеті. Ні, просто немає розуму у керівників міста.
|