Перейменувати частину вулиці Леніна завдовжки близько 200 метрів на вулицю Шевченка запропонував представник фракції БЮТ у Канівській міській раді Сергій Ткаченко. Більшість депутатів його не підтримала.
Парадокс у тому, що дорога від Успенського собору, де 22 травня 1861 року відспівували Шевченка, до його могили починається з вулиці... Леніна. На будинках висять таблички з іменем вождя пролетаріату, а народ у великому подиві: чому шлях до усипальниці українського Пророка має проходити повз чистилище "вождя"? Тим більше після Указу Президента про заміну символів неіснуючої держави.
На жаль, цього року останнім шляхом Кобзаря тисячі людей також ітимуть спочатку вулицею Леніна. Лише якихось 200 метрів. Цю ситуацію змінити, здавалося б, досить просто. Якби не спротив депутатів-опонентів. Один депутат саме на цьому відрізку вулиці має заклади торгівлі і ресторан, інші свято шанують десятилітні традиції щодо найменування вулиць, дехто відстоює ідейні погляди вождя пролетаріату. Дивною у цьому плані виявилася позиція окремих представників "Нашої України". Їхні аргументи на кшталт "Не треба ламати те, що створили наші батьки і діди" як для демократів видаються дуже нетиповими.
Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКО Джерело: "Прес-Центр" |