Про цю автобусну зупинку, що поблизу “Магніту”, “ВІКА” не раз писала на своїх сторінках. Мало того, що ця будова мала аварійний стан, так на її даху ще й берізка розрослась... Тепер цю зупинку, нарешті, підремонтували — зовсім інший вигляд тепер має ця будівля на в’їзді до нашого міста. Тут, біля “Магніту”, навіть пішохідну зебру нанесли на проїжджій частині дороги, чого не скажеш про решту відрізку найзавантаженішої автотранспортом вулиці у місті.
Та повернемось до зупинки. Тепер на порядку денному — “традиційна канівська проблема”:як вберегти її в нинішньому вигляді? За канівською традицією, через кілька тижнів стіни цієї будівлі будуть обліплені різною рекламою та оголошеннями. Згадайте хоча б злощасну зупинку на 206 Дивізії, яку влітку 2015-го відремонтували, пофарбували, а через тиждень почалося: “продам”, “куплю”, “працевлаштую за кордоном” і т.п.
Хоча... Як видно на фото, на “магнітівській” зупинці прикріпили спеціальну дошку оголошень. Таке ж нововведення з’явилось і на кількох інших зупинках.
І такі дошки можна було б зробити на всіх міських зупинках. Чи спрацює це — покаже час.
А втім, проблему заклеювання всього міста оголошеннями можна теж елементарно вирішити, як цього добились в багатьох містах України. Просто потрібне бажання місцевої влади або ініціатива якогось депутата. Як це зробили в Сумах, Житомирі, в Рожищі, що на Волині... Рожищенська міська влада, наприклад, щодо розклеювання по місту всіляких оголошень, звернулась до мешканців міста з таким повідомленням: "Окрім того,що це явище є звичайним безкультур’ям, воно суперечить закону і передбачає відповідальність. Про це йдеться у статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), яка, в свою чергу, посилається на Правила благоустрою території, затверджені в кожному місті місцевою владою.
Санкція вищезгаданої статті передбачає штраф: — для громадянина, який розклеїв оголошення на зразок “про-дам” або “куплю” — від 20 до 80 НМДГ (340 – 1360 грн.). — для суб’єкта підприємницької діяльності та посадовця — від 50 до 100 НМДГ (850 — 1700 грн.).
Уявіть тепер, який солідний додаток до міського бюджету висить серед міста прямо із номерами телефонів охочих майже добро-вільно його поповнити. Тому, задля чистоти і спокійної обстановки в місті, ПРОСИМО усіх рекламодавців свідомо й відповідально віднестись до цього питання, керуючись Правилами благоустрою і законністю розміщення реклам, оголошень та інших інформаційних повідомлень".
Штрафи від 340 до 1700 гривень за оголошення, розклеєні на стовпах, деревах та парканах платять й у Житомирі. Таке покарання там теж увела міська влада. На думку чиновників, самовільно розклеєні оголошення забруднюють вулиці і псують вигляд міста.
Пошуком порушників у Житомирі займаються інспектори з благоустрою. Кажуть, спіймати розклеювача оголошень за руку — велика рідкість. Тому доводиться хитрувати: зображати з себе клієнта і по телефону домовлятися про зустріч. Значну частину робочого часу інспектори проводять у рейдах.
Раз на тиждень всіх винуватців збирають у міській раді. Адміністративна комісія зобов'язує порушників зняти всі оголошення і впродовж 15 днів сплатити штраф. Якщо вимоги проігнорують — доведеться заплатити вдвічі, а то й втричі більше.
Житомирська міська влада запевняє — штрафуватимуть, поки люди не привчаться вішати оголошення тільки у відведених для цього місцях.
А чим Канів гірший? Було б бажання!..
Валерій РЕВА, газета "ВІКА" №24, червень 2019 |