Романе, ділюся спогадами про ту, на той час шокуючу виборчу кампанію, коли вперше був куплений мандат депутата Верховної Ради на нашому округу роздачею виборцям по 20 гривнів і рейдами автобусів з людьми, що мали з собою набори відкріпних талонів десятками примірників, якими вони голосували послідовно заїжджаючи на кожну виборчу дільницю в день голосування. Це робила команда кандидата Шуфрича, до тої виборчої кампанії зовсім не помітного в політичному житті на Черкащині. Його виборча кампанія пройшла тихо, скромно. Але на території округу дивували всіх розклеєні дорогі агітаційні плакати (такі тоді не мав жоден інший кандидат), роздача виборцям грошей по 20 гривень під обіцянку віддати за Шуфрича свій голос і куплені в окремих виборчих комісіях відкріпні талони для права голосувати в день виборів не за місцем проживання.
На тих виборах я був спостерігачем на виборчій дільниці, розміщеній у магазині “Меблі”, що на вул.Енергетиків біля бані. Під час виборів дивували окремі виборці похилого віку, які підходили до спостерігачів з отриманими бюлетнями з проханням допомогти правильно заповнити бюлетень, щоб голос був зарахований за Шуфрича. На зустрічне питання, чому ви так переживаєте, вони відверто говорили, що взяли за голос гроші — 20 гривень, і тому переживають, щоб не підвести. Але особливим і неочікуваним для виборчої комісії і всіх присутніх на дільниці випадком стало одночасне прибуття більше як двух десятків осіб з відкріпними талонами на право проголосувати не за місцем проживання від однієї з дільниць м. Черкаси. Коли їх обслужила виборча комісія, я та інші спостерігачі вийшли з приміщення дільниці за ними і побачили, що вони всі сіли в один автобус і, відправившись в сторону управління Дніпробуду повернули до спортклубу “Івазар”, де була розміщена інша виборча дільниця. Я побіг туди і заявив голові комісії, що ця група людей, яку вже вносили в додатковий список на дільниці, вже використала своє право на голос і включена в додаткові списки на сусідній дільниці. Піднявся скандал, представники двох комісій в телефонному режимі почали робити звірку списків. Група не стала чекати вирішення справи і “злиняла” з виборчої дільниці на своєму автобусі. Я і ще два спостерігача склали акт про порушення виборчого закону, який був переданий в Канівську міліцію на розслідування. Після виборів мене ще раз викликали до слідчого на допит. Слідчий оформляв матеріали, але за цей час підвели підсумки виборів, визнали Шуфрича депутатом, а справу за вказівкою згори закрили.
Після виборів була інформація від членів комісій і спостерігачів з інших дільниць про подібні автобусні рейди на інші дільниці. А йдучи на базар я випадково став свідком як одна бабуся розповідала іншій, як “мудро” вони з дідом зробили: взяли по 20 гривень і проголосували за Шуфрича. То вона на ті гроші купила на базарі собі і дідові тапці!
Пізніше виборчий закон вдосконалили в частині права голосування не за місцем проживання, ввели реєстр виборців і виготовлення списків на дільниці через цей спеціальний орган, ввели виготовлення виборчих бюлетнів на бланках суворої звітності. тощо.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]