kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева


Головна > Новини > Влада 

Наталя Заболотна: «Якщо держава не займається культурою власних громадян, то нею починає займатися інша держава»

Засновниця форуму Ukrainian ID – про культурний дискурс, ціннісні орієнтири та сепаратизм як одну з хвороб соціуму

Цього року в місті Каневі 7 та 8 червня вдруге відбудеться Міжнародний економіко-гуманітарний форум Ukrainian ID, який вже встигли охрестити «Українським Давосом». Темою, що відкриватиме форум, стане нова безпекова стратегія, що базуватиметься на європейських принципах, а саме гуманітарній безпеці, де в пріоритеті – життя суспільства та особистісний розвиток людей.

Засновниця та натхненниця форуму, громадська діячка Наталія Заболотна до цього шість років займалася розвитком «Мистецького Арсеналу» як його директор, а нині очолює Фонд гуманітарного розвитку України. Вона розповіла в інтерв’ю Mind, як, на її думку, відвадити українців від поганих звичок на користь мистецтва та звідки «ростуть ноги» у невігластва та сепаратизму.

Яка концепція форуму Ukrainian ID цього року?

– Ми сформулювали головну тему форуму ще минулої осені, чекаючи, що 2019-й виявиться роком серйозних випробувань для України – насамперед у плані тих смислів та ідей, якими живе суспільство. Саме тому темою форуму цього року стала «Революція цінностей». Ми вважаємо цінності необхідним елементом зрілої держави. Бо без усвідомлення цінностей, які поділяли б громадяни країни, її рух уперед неможливий.

 

А чому йдеться саме про «революцію»?

– Сьогодні часто говорять про цінності, але нерідко ці дискусії зводяться до соціально-схвалюваних кліше. Плюс до того ці цінності майже завжди відображають консервативний погляд на реальність – особливо часто це видно в політичній сфері, де як цінності просуваються теми націоналізму, релігії тощо. Такі теми не спрямовані в майбутнє, а ця направленість зараз вкрай важлива для України.

Саме пошуку цінностей задля майбутнього будуть присвячені всі панелі та платформи Ukrainian ID. А за підсумками форуму ми видамо Конституцію цінностей – символічний документ, який підсумує всі ті ключові пропозиції, з якими виступатимуть наші учасники, що стосуються розвитку України в найрізноманітніших аспектах. Ми вже почали роботу над цією книгою, до якої підключилися відомі публічні інтелектуали.

Сьогодні країна отримала реальний шанс для перезавантаження. І ми всі щиро прагнемо, аби новообраний президент використав такий карт-бланш від суспільства на користь якісних змін. Ми запросили президента Володимира Зеленського відкрити форум, а членів його команди – взяти в ньому участь.

Яким темам ви плануєте присвятити форум Ukrainian ID цього року?

– На якій із платформ ви б не були – економічній чи гуманітарній, усюди звучатимуть питання про цінності. Якщо ми прагнемо розвиненої економіки, то якими мають бути стратегічні пріоритети, аби ця економіка  збагачувала не конкретну п’ятірку обраних олігархів, а реально працювала на примноження якості життя суспільства в усіх сенсах?

Ми вважаємо, що формування нової економічної стратегії України має формуватися крізь призму гуманізації економіки.

Так само нова енергетична стратегія має базуватися на консенсусі «трьох Е» – енергетика, екологія, економіка: все має розвиватися в балансі. Адже енергетичний сектор ми не в пустелі формуємо, а серед людей і задля людей. У нас будуть і досить дискутивні теми. Наприклад, «Якою має бути ефективна енергетична стратегія?»: «Чи ми маємо й надалі намагатися нарощувати  атомний потенціал країни, чи все ж таки рухатися в напрямку альтернативних джерел енергії»; «Як брати максимум із наявних  гідроелектростанцій, убезпечивши довкілля від екологічних втрат»; «Техногенні катастрофи: що ми робимо задля того, аби їм сьогодні запобігти?».

Для чого ви створювали форум?

– Ukrainian ID задуманий таким чином, щоб не просто зібратися й поговорити, а все ж таки бути переконливою діалоговою платформою, яка випрацьовує стратегії, концепції й генерує нові сенси для щасливого майбутнього нашої країни.

Про що б ми не говорили – енергетику, економіку, культуру чи інфраструктуру, ми неодмінно говоритимемо про те, що саме цінності мають стояти в пріоритетах кожної стратегії, концепції чи закону, що держава має створювати відповідний інструментарій для їхнього формування, аби суспільство лише набувало цінностей, а не втрачало їх. Цінності мають стати нашою стратегічною метою: якою ми бажаємо бачити нашу країну за 10–20–30 років, чого ми прагнемо, чого бажаємо досягти.

Ми маємо розпочати проектування дорожньої карти на 15–25 років для сучасної України, яка вийшла на новий виток розвитку. Хочеться, щоб вона вже звелася на ноги, а ми перестали оперувати відмовками, мовляв, у нас «така молода країна». 28 років – це вік доволі «дорослої дівчини», яка має усвідомлено робити свій вибір.

Сьогодні поки що українці не ставлять перед собою такі цілі, як боротьба з глобальним потеплінням, покращення екології. Нас цікавлять лише проблеми нашого «українського гетто». Ми повинні вирватися зі свого внутрішнього егоцентризму та зрозуміти, що ми – частина великого світу. Важливо усвідомити: майбутнє не ставить питання одній окремо взятій Україні.

Хто цільова аудиторія форуму?

– Це активний бізнес, візіонери та лідери думок у таких галузях, як економіка, технології, освіта, культура, інвестиції, інфраструктура, гуманітарні сфери. Це досить обмежене коло людей, які спроможні формувати нові сенси й відповідально впливати на реальний розвиток держави. За два дні на Тарасовій горі ми плануємо прийняти не більше  350 учасників форуму. На сьогодні йде акредитація ЗМІ, їх кількість також обмежуватимемо.

Форум – досить іміджева історія. Ця подія буде цінною для тих, хто здатен генерувати сенси та створювати великі історії.

– Ukrainian ID справляє враження дуже дорогої події: спікери з різних куточків світу, трансфери, бронювання готелів. Скільки коштів може піти на подію такого масштабу?

– Нам важливо, щоб форум залишався незалежною діалоговою платформою. Це означає, що за нею не стоять ніякі олігархічні клани, які «замовляли» б політику, цензурували й фільтрували на свій розсуд гостей форуму.

Труднощі в тому, що оскільки нема захищеного капіталу, ми залучаємо бізнес як спонсорів. Першою компанією, що відгукнулась на нашу пропозицію виступити партнером, стала Winner Automotive. Більшість інформаційних та фінансових партнерів у нас лишилися з 2018 року. Торік на організацію форуму було витрачено приблизно 3 млн грн.

Цього року в нас лише три фінансові партнери, інші – інформаційні та стратегічні. Організація такого форуму коштує, за скромним мінімумом, $180 000, сьогодні у нас є лише половина потрібної суми. Тому відкриті до пропозицій.

Завжди щось стає на заваді в перемовинах з потенційними партнерами: то тотальне зневір‘я, то вибори, то безкінечні свята.

Яке питання сьогодні, на вашу думку, стоїть для України найгостріше?

– Ми абсолютно переконані, що нинішня ситуація, з якою зіткнулася країна п'ять років тому: конфлікт, війна, сепаратизм – це наслідок того, що була відсутня глобальна стратегія розвитку нашої держави. Невипадково перша панель форуму – про нову безпекову політику. І це не про ту безпеку, де в пріоритеті ті засоби, за допомогою яких долають наслідки конфліктів – пушки/танки; але допоки ми не поставимо в пріоритет людину – аби запобігти наслідкам – сепаратизму, війні й десяткам тисяч втрачених людських життів, ворог завжди стоятиме на порозі. Ми абсолютно переконані, що корінь сепаратизму, який став однією з причин того, що ми впустили до себе ворога, криється у відсутності гуманітарної та культурної політики держави.

Але ж з чого варто почати?

– У 18 років неможливо просто взяти й виховати людину, яка захищатиме свою вітчизну, якщо це потрібно, або не допустить ніяких конфліктів. Цю людину треба виховувати з дитсадка та школи. Україні необхідна нелінійна реформа освіти, реформа наших сенсів.

Ми втрачаємо покоління, яке виросло поза системою, і суспільство невпинно продовжує рух у прірву гуманітарного дефолту. Насправді сьогодні набагато вигідніше розвивати, фінансувати й усіляко підтримувати розвиток дітей – інвестувати в освітні програми, дитячі культурні центри, спортивні школи, аніж завтра набагато більші гроші витрачати на тюрми, наркодиспансери чи психіатричні лікарні.

Мене лякає велика кількість безхатченків на вулицях. Дуже страшно помічати, що чоловіки та жінки у віці 30–45 років порпаються в смітниках чи ходять «прикумарені» якоюсь наркотичною речовиною. Це – діти Незалежності. Молоді чоловіки та жінки, люди працездатного віку, але вони вже не є за фактом працездатними! Чому в нас збільшується прогресія тих, хто опиняється на узбіччі соціуму?

Який досвід із попередніх проектів, на кшталт «Мистецького Арсеналу», став вам у пригоді під час створення Ukrainian ID?

– Я і є цей досвід, я сама його генерую й примножую. Зараз, коли запитують, ким я працюю (а завжди була прив’язка: то я була директором «Українського дому», то директором «Арсеналу»), то я кажу: поки я безробітна, волонтерю. Усе, що я зараз роблю, – волонтерство на користь суспільства. Я адвокат суспільства. Ukrainian ID – ініціатива, що народилася з небайдужості до людей, до країни, до розуміння візії культури.

Чому ви обрали Канів для проведення Ukrainian ID?

– Коли доля занесла мене в Канів, я подивилася на нього іншими очима. На початку своєї кар’єри я була репортером у Черкасах. Ми в пулі з центральною пресою їздили висвітлювати візити президентів, урядовців у Канів, який я пам'ятаю ще з дитинства. І це було місто радості, де не вщухали туристичні потоки. А коли повернулася до Канева, здалося, що він «забутий Богом і людьми», як писала Ліна Костенко.

Але ж це єдине місто, яке має цю сакральну обитель – тут зберігається душа українського народу, тут схоронене серце Тараса Шевченка! Канів має стати частиною свідомого, красивого туристичного маршруту – сюди мають бути спрямовані всі туристичні та «шовкові» шляхи – суходолом, водою та небом. Якщо цим  туристам створити гостинну інфраструктуру,  наприклад, то кожен з них може залишити на Черкащині, у Каневі, хто тисячу гривень, а хто тисячу доларів. А якщо порахувати туристичний потенціал 20 млн української діаспори?!

Недарма одна з наших панелей називається культтуризм. На мій погляд, дуже правильне поєднання, бо культура є драйвером туризму, а туризм – економіки.

Культурні й високоосвічені люди не підвладні агресивній агітації, їх неможливо зазомбувати й переконати працювати на іншу державу. Але попередній владі було набагато простіше й вигідніше плодити люмпен, вливаючи в людей потоки пива, реалізуючи тонни цигарок та створюючи на кожній стометрівці гетто лотерейних хабів. Якщо держава є гуманною, вона створює здорову альтернативу шкідливій залежності, яка дає людині вибір – забутися в пляшці або піти до басейну чи музею.

Й потім не бідкається, де брати гроші на лікування соціальних хвороб, кайданки та наркодиспансери. Продовжуючи тим часом, коли деградує суспільство, прикриватися лозунгами про європейські цінності.

Джерело: Mind.ua

WayBe

16 травня 2019, 10:38

Теги статті:
форум   Ukrainian ID  
Голосів:
2
11

Всього коментарів: 4

Сторінка коментарів: 1
slavikf

16 травня 2019, 14:19

IP: 5.1.27.xxx
Рейтинг: 0

Мінусую за те, що людина не володіє поняттями.

Сепаратизм є крайня міра, коли господар діє на відокремлення своєї землі від території держави за умов неможливості подальшого співіснування.

Коли громадянин вчиняє будь-які дії в інтересах загарбника - це колабораціонізм.

Анті-гоблін

18 травня 2019, 12:47

IP: 176.67.8.xxx
Рейтинг: 1

В кого що, а в мене ще п'ятниця. Продовжу бенкетування.

Трошки потролю. Коли це можливо з великими персонами, то з дрібними теж.

Трамп

Трошки не так- «Якщо держава не займається культурою власних громадян, то... громадяни втамовують культурний голод з інших джерел." Зараз з інетом та глобальною економікою все ці джерала досить доступні. Культуру потрібно формувати, але делікатно, не нав'язуючи. Обов'язок призводить тільки до відторгнення. Причому пропонований культурний продукт повинен бути найвищої якості. Дешевий (не за ціною, витраченою на його створеня,а за якістю), сурогат теж викликає відторгненя. Культурний запит - це те основне, що нас відрізняє від тварин (ДНК шимпанзе і людини більш ніж 98% мають схожість).

Це вищий пілотаж - зробити так, щоб твій культурний продукт став модним. Тобто має місце самостійний вибір.

Пості приклади - люди ( молодь і літнього виду жінки) ходять в драних штанцях з телефонами в руках. А чому? Вони бажають бути сучасними!

fashion

Не вразило? Не культура?

А таке?

А для просування своєї культури потрібно мати просунуту економіку.

З. Бжезинський, а його вам представляти не потрібно,стверджує: «Якщо Рим дав світові право, Англія - парламентську діяльність, Франція - культуру і республіканський націоналізм, то сучасні США дали світу науково-технічну революцію і масову культуру».

А один француз Ж. Бодрійар утнув таке—«Ідилічне переконаність американців в тому, що вони - центр світу, вища сила і безумовний зразок для наслідування, не таке вже омана. Вона заснована не стільки на технологічних ресурсах і збройних силах, скільки на чудовій вірі в існування втілення утопії - суспільства, яке з нестерпною, як це може здатися, простодушністю, грунтується на тій ідеї, що воно досягло все, про що інші лише мріяли: справедливості , достатку, права, багатства, свободи. Америка це знає, вона це вірить і, врешті-решт, інші теж вірять цьому ... Американська культура завдяки божевільною переконаності, що в ній реалізовані всі мрії, приваблива для всього світу ... ».

Але з цією навалою нам тягатися важко ( і чи потрібно) , а от з російскими медіа можливо.

Яка концепція форуму Ukrainian ID цього року?

"...роком серйозних випробувань для України – насамперед у плані тих смислів та ідей, якими живе суспільство...

Смисли та ідеї, якими живе суспільство, практично не змінилися - люди живуть родинними цінностями. Яку тут революцію потрібно робити незрозуміло. І головне - навіщо?

"Бо без усвідомлення цінностей, які поділяли б громадяни країни, її рух уперед неможливий."

Так, саме держава, державні люди повинні усвідомити цінності громадян і поділяти їх. Без цього рух вперед неможливий. А от щось найти таке особливе в людських цінностях, що раніше ніколи не існувало - це на грані абсурду. Скажу так, в економіці, в політиці, як і в сексі, нове неможливе - все було вже до нас. Залишилося лише.підібрати по свойому смаку.

Саме через втрату цінностей зверху країна і потрапила в пастку.

А чому йдеться саме про «революцію»?

"дискусії зводяться до соціально-схвалюваних кліше...Саме пошуку цінностей задля майбутнього..."

Якщо ви заблукали або загубили, то вам і потрібно шукати. Справжні цінності знають люди, вони їм притамнні з дитинства. Шукати нічого не потрібно. Це - людина, родина. Перша цінність. А друга цінність - добробут родини, людини. Все починається з родини і ради родини і існує держава - соціальна спрямованість держави. Держава, яка проголошує "сначала думай о Родине, а потом о себе" може видкінути копита. Нічого шукати не потрібно. Потрібно повернутися до першоджерела.

село і люди

"... як цінності просуваються теми націоналізму, релігії тощо..."

У суспільстві постійно просувають різні цінності, але набувають поширення тільки ті, які затребувані суспільством.

Відносно націоналізму - за останні часи спостерігається не велике зростання націоналізму, а лише зростання національної самоідентифікації громадян країни, яке і плутають з націоналізмом. Це досить нетверезий погляд, що за кількостю розпроданих вишиванок можливо підрахувати нових націоналістів.

А релігія - це спосіб приєднатися до громади, відчути себе її часткою (людина-соціальна істота). Не обов'язково є віруючі - на шиї хрестик, а в душі нолик.

Яким темам ви плануєте присвятити форум Ukrainian ID цього року?

"...формування нової економічної стратегії України має формуватися крізь призму гуманізації економіки..."

Формування нової економічної стратегії України, гуманізації економіки має починатися через декріміналізації економіки. А саме через декорупціонізацію економіки, прозорість. Коли в нас величезний банк націоналізують, а потім починають говорити, що це відбулося незаконно, то є таке підле запитання "якщо змогли забрати мільярдний бізнес, то що коїться з маленькими?"

Це далеко від нас? То нагадаю, що у нас тягнулася, тягнулася, тягнулася (і тягнеться:-) епопея з аудитом одного комунального підприємства. І відмовлялися його перевіряти, і засекречували підсумок аудиту...Результат такий від однієї особи "вірте мені на слово - там все гаразд". Так висновок один - це не економіка, а годівниця.

"У нас будуть і досить дискутивні теми. Наприклад, «Якою має бути ефективна енергетична стратегія?»: «Чи ми маємо й надалі намагатися нарощувати атомний потенціал країни, чи все ж таки рухатися в напрямку альтернативних джерел енергії»; «Як брати максимум із наявних гідроелектростанцій, убезпечивши довкілля від екологічних втрат»; «Техногенні катастрофи: що ми робимо задля того, аби їм сьогодні запобігти?».

Ви піднімаєте спеціфічні і складні в технічному плані питання, що при детальному, конкретному (а як же інакше) обговоренні сенс буде зрозумілим тільки фахівцім цієї галузі. А підготовка до такої тематики вімагає тривалого часу, наукової праці та чималих коштів задля з'ясування перспективності того або іншого варіанту. Цього зроблено не було.

Для чого ви створювали форум?

" ..не просто зібратися й поговорити, а все ж таки бути переконливою діалоговою платформою..."

Читаємо попередній абзац - для переконливості потрібно провести складну роботу,а цього не зроблено.

" ...генерує нові сенси для щасливого майбутнього нашої країни..." Сподіваюся знайти і ознайомитися з матеріалами форуму. Новий сенс життя - це так цікаво!!!!

"..саме цінності мають стояти в пріоритетах кожної стратегії, концепції чи закону, що держава має створювати відповідний інструментарій для їхнього формування, аби суспільство лише набувало цінностей, а не втрачало їх..."

Ще раз напишу - суспільство не втрачало цінностей - їх втратили можновладці. Головна цінність країни - не нафта, не вугілля, а люди. Коли держава починає втрачати в своїй діяльністі людину, то воно починає втрачати своє населення - люди або виїжджають, або вимирають.

"...Ми маємо розпочати проектування дорожньої карти на 15–25 років для сучасної України..."

Це такий строк , щоб потім неможливо було в кого-небудь запитати, чому не виконали? А ви почніть з малого - 5 років. І конкретна економіка - конкретні цифри, обгрунттовання і відповідальні. Тобто реальна економічний план( само собою зрозуміле, що потім потрібно за конжну ціфру відповісти посадою), а не фантастичні перспективи.

" Сьогодні поки що українці не ставлять перед собою такі цілі, як боротьба з глобальним потеплінням, покращення екології..."Як так не ставлять? Люди постійно ставлять гостри запитання, але влада на них не відповідає.

"Нас цікавлять лише проблеми нашого «українського гетто». Ми повинні вирватися зі свого внутрішнього егоцентризму та зрозуміти, що ми – частина великого світу..."

Що вона верзе? Яке гетто, навіть з лапками! Мільйони українців розповзлися по всьому світу !

Хто цільова аудиторія форуму?

"Це активний бізнес..."

Коли вказали першочергово бізнес, то, ймовірно, він і є головна аудиторія.

Але саме він в першу чергу причетний до порушення екології та техногенних катастроф і незацікавлений і наведенні ладу через велики кошти на всі ці "нецільові" витрати.

"..Ця подія буде цінною для тих, хто здатен генерувати сенси та створювати великі історії.."

Так багато про сенс життя! Та Боже ж ти мій! Я увесь в нетерпінні в очікуванні ціх найновітніших сеансів!

Яке питання сьогодні, на вашу думку, стоїть для України найгостріше?

"..конфлікт, війна, сепаратизм – це наслідок того, що була відсутня глобальна стратегія розвитку нашої держави..."

А глобальна стратегія була відсутня через цельоспрямовану здачу інтересів країни верховними небомешканцями, яким власна кішеня і була головною турботою та метою розвітку.

"...сепаратизму, який став однією з причин того, що ми впустили до себе ворога, криється у відсутності гуманітарної та культурної політики держави..."

А все грунтується на економіці. Ситуація на Донбасі давно була небезпечна через цю відсутність роботи, копанки...На це закривали очі, поки не прийшли з-за кордону і пообіцяли їм роботу, російські зарплати і пенсії. Підманули-підвели! Це вони зрозуміли потім, але справа була зроблена і протверезіння буде важким.

Люмпінізація- це шлях радянської влади, це ефективний спосіб правління несумлінних людей. Саме через те комуністи і організували знищення інтелігенції, власників бізнесів, заможних селян. Люмпени вигідні такій державі - через вузькість запитів їх легше задовольняти. А через загальну обмеженість такою людиною зручніше маніпулювати.

До речі, ситуація на Донбасі давно була небезпечна через цю саму люмпенізацію - відсутність роботи, копанки... І свідомих бійців з Україною, як на мене, там невеличкий відсоток. Перші, ті хто давно і з різних обставин (переважно фахово) ненавидить саму Україну, другий більший,але теж невеликий, ті, хто був обдурений . А більшість воює через безвихідь - потрібно виживати.

А з цього висновок такий - найгостріше питання сьогодні для України є налагодження роботи державного апарату, щоб він працював на країну, на людей, а не на себе.

#############

Зараз поснідаю-пообідаю і продовжу п'ятницю (якщо не забанять до цього).

Анті-гоблін

18 травня 2019, 15:41

IP: 176.67.8.xxx
Рейтинг: 0
Але ж з чого варто почати?

"...або не допустить ніяких конфліктів..."

Життя - це конфлікт інтересів. Іншого життя не було, немає і не буде.

Завдання- потрібно навчатися вирішувати конфлікти без катастрофічних наслідків.

"...втрачаємо покоління, яке виросло поза системою..."

Не знаю такого покоління. Це саме так працює система.

Який досвід із попередніх проектів, на кшталт «Мистецького Арсеналу», став вам у пригоді під час створення Ukrainian ID?

"...Я адвокат суспільства..."

Дуже голосна заява.

Сами себе призначили?

Сумнів, що суспільство з цим погодиться, що будете говорити від нього і за нього, тобто за нас.

Чому ви обрали Канів для проведення Ukrainian ID?

А що обрали Канів - це правильно.

Канів- не знайдена перлина.

"...Культурні й високоосвічені люди не підвладні агресивній агітації, їх неможливо зазомбувати й переконати працювати на іншу державу..."

Дуже хибна точка зору.

Високоосвічені люди дуже амбіційні, тому вони і стали такими. А амбіційним завжди чогось не вистачає.

І тут , сама того не відаючи, потрапила в логічну пастку. У нас в країні на держпосади призначають кращіх? Так?

А на вищі посади високоосвіченних та культурних? Тоді чому вони працювали на іншу державу, куди потім і повтікали всім кагалом? Тоді вони не високоосвічені та культурні ( і судячи зі стану справ так воно і є)? Тоді чому у нас на вищі посади призначають не культурних і не високоосвічених людей?

Як казав перший президент Кравчук "маємо те, що маємо", що є квінтесенцією виразу Остапа Бендера "Мы видим, что блондин играет хорошо, а брюнет играет плохо. И никакие лекции не изменят этого соотношения сил..."

"...Але попередній владі було набагато простіше й вигідніше плодити люмпен..."

Читаємо трошки вище абзаци "Люмпенізація- це шлях радянської влади...."

ВСЕ. Неправильне похмілля призводить до тривалого запою.

П'яниці нам не друзі... але й не вороги!

Всього кращого, в мене ще залишилося...

п'яниці нам не друзі

святослав

19 травня 2019, 00:29

IP: 46.211.53.xxx
Рейтинг: 0

Хто вбив Шевченка?

Щойно Кобзар відбув свою днюху?

Серйозні пані та пани з усього Світу вдруге намірені зустрітися на Тарасовій горі в Купальські дні, щоб узгодити порядок денний, дорожню карту для соціокультурного діалогу. Кореспонденти запитують про сучасне, вповноважені та відповідальні прогнозують на майбутнє.

Прикрий досвід із Чорнобилем об'єднав добровольців із багатьох країн у виходу з кризи ядерного забруднення, а зараз Україна в п'ятірці екологічної атомної енергетики.

Україна в п'ятірці по криптовалютам та по космічному співробітництву, наших фахівців із IT галузі також визнають в п'ятірці кращих.

Міжнародна Відкрита енциклопедія "Вікі" відзначила українську Вікіпедію в п'ятірці найпасіонарніших по Гумельову.

Ванга передбачала Україну-Русь в 5 країн Світу.

Шевченко багато передбачав, дрюкував "УКРАЙНА" корінь РАЙ

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

НАШ КАНДИДАТ № 1

У Каневі створять спецкомісію з контролю за дотриманням карантину

Афера року - опитування Зеленського

транспортування газу.

Хто потрапляє в "червону зону" карантину в Україні з 19 жовтня: повний список

Сюрпризи місцевих виборів: що треба знати, щоб не "зламати мозок"

Усе, що ви хотіли спитати про виборчі бюлетені, які отримаєте 25 жовтня 2020 року

Повз них не пройде ніхто!

Робота охоронником м. Канів

У Каневі і Смілі дозволили їздити на метро під час посиленого карантину

Популярні за тиждень:

транспортування газу. [11]

Оновлені карантинні зони: до червоної внесли 8 обласних центрів [6]

НАШ КАНДИДАТ № 1 [4]

У Каневі і Смілі дозволили їздити на метро під час посиленого карантину [3]

Хто потрапляє в "червону зону" карантину в Україні з 19 жовтня: повний список [1]

ОФІЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО КЕРІВНИЦТВА ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ» [0]

Робота охоронником м. Канів [0]

Повз них не пройде ніхто! [0]

Усе, що ви хотіли спитати про виборчі бюлетені, які отримаєте 25 жовтня 2020 року [0]

Сюрпризи місцевих виборів: що треба знати, щоб не "зламати мозок" [0]

Про що зараз спілкуються:

Aleksandr
Вибори, вибори,всі кандидати- пі-пі-пі-ри!
НАШ КАНДИДАТ № 1 [4]

WayBe
Ясний день, чорний піар, угу. Зробив розбір
НАШ КАНДИДАТ № 1 [4]

tarnava
Всі з ким ми спілкувались, як виборці - всі проти війни на Донбасі (яку веде европейська солідарність і особисто Порошенко), всі проти захмарних тарифів на кму.. [весь]
НАШ КАНДИДАТ № 1 [4]

пахан
А мене цікавить більш ось ця публікація: [link] А від себе хочу добавити: "Що такого життя за все існування незалежної України, як за правляння Петра Порошенка я ще не бачив і відчув на своїй шк.. [весь]
НАШ КАНДИДАТ № 1 [4]

Анті-гоблін
Шановний КОКА, не плутайте Божий дар з яєчнею, а демократію із вседозволеністю і безвідповідальністю. Це стосується і наших вельмишановних керівників, що давно сплутали свою вовну з державною. .. [весь]
транспортування газу. [11]

КОКА
маю великий сумнів відносно таких ваших поглядів Согласно статье 34 Конституции Украины: Каждому гарантируется право на свободу мысли и слова, на свободное выражение своих взглядов и убеждений.. [весь]
транспортування газу. [11]

Анті-гоблін
Шановна tarnava, не розповсюджуйте фейки! «Американские лаборатории в Украине»: Медведчук и «1+1» реанимировали российский фейк. Сусід забрав твоє майноо, бешкетує,.. [весь]
транспортування газу. [11]

tarnava
Шановний антигоблін! Я не за Росію і не за Грузію. Я хочу шоб ми жили в мирі та злагоді зі всіма сусідами.А от таких "сусідів" як США, котрі на нашій землі.. [весь]
транспортування газу. [11]

Анті-гоблін
Шановна tarnava, враховуючи вашу екзальтованість маю великий сумнів відносно таких ваших поглядів, а цей ваш заклик до російської панацеї пояснюю виключно вашою спрагою привернути увагу до себе. Аб.. [весь]
транспортування газу. [11]

Vip1976
Для всих, хто вважає, що краще пошвидше перехворіти коронавірусом і нехтує карнтинними нормами: Через четыре месяца после коронавируса у 70% переболевших наблюдались поражения внутренних органов, - исследование
Хто потрапляє в "червону зону" карантину в Україні з 19 жовтня: повний список [1]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Жовтень
НдПнВтСрЧтПтСб
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"