Юрій Ботнар: Коліївщина–2011 чекає на участь кожного українця
Коли ми згадуємо Гайдамаччину та найвищий її прояв Коліївщину, себто національно-визвольне повстання українського народу проти соціального гніту 1768 року під проводом Івана Гонти та Максима Залізняка, ми декларуємо лише пошану чи просто знання про Коліївщину як про історичне явище.
Але суть Коліївщини у тому, що вона залишила для майбутніх поколінь нації. Усвідомлення яких істин дала нашому народові, чого навчила та від чого застерегла.
Треба розуміти, що початок Коліївщини зумовили ті самі фактори й чинники, які у новітній, осучасненій умовами ХХІ століття, формі і сьогодні роблять неможливим подальше існування та розвиток української нації, нагнітаючи соціальну та етнічну напругу в суспільстві.
Повна відсутність громадянських свобод, нехтування правами людини, упереджені суди, що ухвалюють рішення на користь заможного та владного, величезні зграї охоронців окупаційної чужинської влади, яких тримають щедрими подачками задля того, аби вони повсякчас могли чинити фізичне насилля та репресії над незгодними. Лихварі певної національності, які, визискуючи народ, користуючись його надбаннями, отримують величезні бариші. Безліч панів та підпанків різних мастей, що являють собою абсолютно ворожій для нації клас. Купка людей, які протиставляють себе всьому народові, не маючи над собою ані законів, ані ідеалів, окрім жадоби до постійного збагачення та прагнення розкошів. Клас, що займався лише присвоєнням землі, майна та результатів праці українського народу, нещадною експлуатацією українських трудівників, тим самим створюючи гостру соціальну напруженість у суспільстві.
Очевидно, що все це є в Україні і сьогодні, лише зветься трохи інакше. Усі ці чинники, так схожі із нинішньою антинародною системою, у результаті зумовили природний опір пригніченої нації, що 1768 року дістав назву "Коліївщина".
Коліївщина – рух, що мав на меті досягнення соціальної, національної та історичної справедливості.
Гайдамаки боролися проти соціального гніту та безжальної експлуатації українців окупантами.
Гайдамаки боролися проти духовної, фізичної, інформаційної, політичної та економічної окупації України чужинцями – юдеями та ляхами. Колії змогли надовго привчити їх до обережного ставлення до нашого народу.
Гайдамаки усвідомлювали свою відповідальність перед минулими та прийдешніми поколіннями.
Гайдамаки боролися, але внаслідок облуди можновладців сусідньої "братньої" держави – не перемогли. Вони програли бій, але здобули можливість життя для багатьох поколінь українців.
Гайдамаки навчили нас не довіряти ворогам – прихованим та явним, навчили нас боротися за свої права, навчили розуміти свою перевагу – перевагу Народу на Своїй Землі. Вони навчили нас гаряче любити та дієво захищати свій народ і країну – і так само гаряче ненавидіти ворогів. Гайдамаки навчили нас, як треба розв'язувати національні проблеми. Певен – колії ефективно вирішили б і хасидське питання, що з року в рік все гостріше постає в Умані.
Гайдамаки у 1768 році зробили те, що всі ми маємо робити у 2011 – встали і боролися за свої права, своє життя, свою землю, свій народ. Вони не займалися балаканиною – вони діяли. І діяли результативно.
Ми вшановуємо пам'ять наших Героїв – цих дієвих борців за українські права – та закликаємо усіх, хто відчуває себе їхніми нащадками, у кому живе іскра гордості, в кому виростає спротив нинішній антинародній системі, долучатися за прикладом гайдамаків до спільного опору окупаційному режимові, до боротьби українського народу за соціальну, національну та історичну справедливість.
Можна вже зараз встати і боротися за побудову справедливого суспільства, а можна довіку сидіти вдома і животіти в безкінечному очікуванні змін на краще.
Коліївщина–2011 чекає на участь кожного українця.
Слава Нації! Юрій Ботнар
голова Уманської міської організації ВО "Свобода", заступник голови Черкаської обласної організації ВО "Свобода" з питань молодіжної політики, голова Черкаського обласного осередку ВМГО "Сокіл"
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]