kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева
Головна > Блоґи > Анті-гоблін 

70 років НАТО. Український вимір

Питання до обговорення:

НАТО – безпековий альянс демократії.


Безпека України – ключова складова загальноєвропейської безпеки.

Підсумкові матеріали:

напад Росії є наслідком позаблокового статусу України експерти


Україна 27 років співпрацює з НАТО, однак, досі не досягла стандартів Альянсу.

Про це в Укрінформі на засіданні круглого столу “70 років НАТО. Український вимір” сказав дипломат і політик, заступник голови Комітету у закордонних справах ВРУ Борис Тарасюк.

“З 70 років існування НАТО, Україна має за плечима співпрацю більше ніж 27 років. За цей час багато зроблено в Україні щодо наближення до НАТО. На жаль не все зроблено. Головна проблема - те що Україна не дотягує своєю внутрішньою політикою до критеріїв і стандартів, які існують в НАТО”, - сказав він.

За словами Тарасюка, вимоги, в першу чергу, стосуються не військових стандартів, а верховенства права, боротьби з корупцію. “За цими критеріями Україна досі не дотягує до стандартів НАТО”, - додав він.

Тарасюк також зауважив, що багато треба зробити і в плані реалізації положень закону про національну оборону. Треба забезпечити діяльність парламентського контролю за діяльністю розвідувальних органів, зокрема, СБУ, навів приклад Тарасюк.

Він наголосив, що вступ залежить від нашої домашньої роботи, але у цьому питанні “ми топчемося на місці багато років”. Тарасюк уточнив, що Україна була найближче до НАТО, тобто, до плану дій щодо набуття членства /ПДЧ/ у 2006 році, але у вересні 2006 року Янукович заявив, що українці не готові до набуття членства, і в такій спосіб зруйнував наближення до альянсу.

Тарасюк наголосив, що “якби не внутрішні кульбіти”, то у 2014 році РФ би не наважилась напасти на Україну.

У свою чергу начальник Управління співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Олексій Генчев наголосив, що “зараз ми маємо наслідки позаблокового статусу України”. Був загальмований розвиток в державній системі євроатлантичної інтеграції. “Зараз НАТО є постійним політичним союзником України і про свою підтримку щодо суверенітету України вони постійно заявляють на всіх міжнародних форматах. Україна вдячна за це. Але щоб стати не партнером, а членом Альянсу, треба проводити трансформації і реформи,” - сказав він.

Голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж нагадав, що НАТО 4 квітня виповниться 70 років. Це найбільш успішний в історії безпековий Альянс.

 прапор NATO UA

НАТО – 70 років: історія, сьогодення і майбутнє

 
Альянс залишатиметься для наступних поколінь опорою стабільності в непевному світі
2 квітня, 2019 - 19:41

НАТО було створено 1949 року для забезпечення миру та стабільності на європейському континенті після двох руйнівних світових війн. Альянс допоміг забезпечити безпрецедентний період миру та безпеки для громадян Північної Америки та Європи.

Створення Альянсу було частиною більш широких зусиль, щоб служити трьом цілям: стримуванню радянського експансіонізму, запобіганню відродження націоналістичного мілітаризму в Європі через сильну північноамериканську присутність на континенті та заохоченню європейської політичної інтеграції.

Упродовж сорока років НАТО успішно стримувала Радянський Союз від агресії проти Західної Європи. В 1990 роках НАТО зіткнулося з новими викликами безпеці в Європі та допомогло покласти край конфліктам на Західних Балканах. У грудні 1995 року Альянс розпочав свою першу операцію поза територією Боснії та Герцеговини для реалізації військових аспектів Дейтонської мирної угоди.

Відтоді НАТО провело понад два десятки міжнародних операцій і місій, включаючи операції з надання допомоги в усьому світі.

Після 11 вересня 2001 року НАТО взяла на себе провідну роль у міжнародній реакції на ситуацію в Афганістані, де вона продовжує тренувати місцеві збройні сили, щоб вони могли перешкодити країні стати притулком для міжнародного тероризму і створити умови для миру.

Сьогодні НАТО та її члени протистоять найскладнішим викликам безпеки протягом багатьох років — включаючи більш агресивну Росію, кібер— та гібридні загрози, тероризм та нестабільність на Близькому Сході та Північній Африці. У відповідь НАТО знову активізувалося, відповідаючи на багато викликів одночасно.

НАТО також проводить свою політику відкритих дверей. Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка в змозі взяти на себе відповідальність та зобов’язання, що випливають з членства, і зробити свій внесок у безпеку в євроатлантичному регіоні.

Перше розширення НАТО відбулося лише за три роки після його створення — Греція та Туреччина приєдналися 1952 року, після чого вступила Федеративна Республіка Німеччина 1955 року та Іспанія 1982-го.

Після падіння Берлінської стіни політика відкритих дверей НАТО та розширення Європейського Союзу сприяли поширенню свободи, демократії та прав людини.

У березні та квітні НАТО відзначила 10, 15 і 20 річниці розширення НАТО. Більшість країн, які були розділені залізною завісою від решти країн НАТО протягом сорока 40 років, тепер стали членами НАТО. Ми перейшли від 16 членів 1991 року до, сьогодні, майже 30 членів Альянсу.

Два роки тому Чорногорія стала 29-м членом, і сьогодні союзники ратифікують Протокол про приєднання до НАТО Республіки Північна Македонія.

Три інші країни заявили про своє прагнення приєднатися до НАТО — це включає Україну разом із Грузією та Боснією та Герцеговиною.

НАТО визнає українські прагнення до євроатлантичної інтеграції та підтримує Україну на шляху її реформ. Реформи мають вирішальне значення для процвітання та миру в Україні та для стабільності в євроатлантичному регіоні.

Реформи є надзвичайно важливими, а стандарти членства в НАТО високі. НАТО надає підтримку реформаторським зусиллям, зокрема й через наш Всеохоплюючий пакет допомоги.

Три стовпи НАТО, визначені Стратегічною концепцією НАТО в 2010 році — колективна оборона, врегулювання криз і спільна безпека — залишаються наріжним каменем сильного і сучасного НАТО.

Наш світ змінюється, і НАТО змінюється разом із ним. Але деякі речі залишаються незмінними: відданість членів НАТО один до одного зберігається, надаючи Альянсу сили для подолання розбіжностей і подолання будь-якого виклику. Обстоюючи єдність та будучи рішучим у захисті своїх цінностей, НАТО залишатиметься для прийдешніх поколінь опорою стабільності в непевному світі.

Барбора МАРОНКОВА, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні


 NATO

Найцікавіше за 70 років НАТО: перевірте, що ви знаєте про Альянс


Але що особисто ви знаєте про НАТО? Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції підготував quiz-вікторину до ювілею Альянсу. Перевірте свої знання: дуже ймовірно, що відповіді на деякі запитання всерйоз вас здивують! ;) ТЕСТ

 NATo UA


70 років НАТО. Чи достатньо ви про нього знаєте? (ТЕСТ)

 

NATO EUROPE 

Анті-гоблін

4 квітня 2019, 17:55

Теги статті:
   NATO 70   Україна   АТО   ООС   війна   диктатура   Росія   СРСР   Сполучені Штати Америки   USA  
Голосів:
1
01

Всього коментарів: 0

Сторінка коментарів: 1

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом

Сторінки коментарів:Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Вбивці ветерана АТО ховаються від правосуддя в Румунії

ПРОЕКТ "БАМБУК"

За добу в Каневі та районі знищені два боєприпаси часів минулих війн

У Каневі надзвичайникам знову довелося витягувати автомобіль із річки

Сергій Притула в інтерв’ю на Черкащині розповів, що його пов’язує з Канівщиною

Війна

Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні

Підкажіть яка компанія обслуговуе Домофон

Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»

Вбивці ветерана АТО Костянтина Стрибко можуть залишитися безкарними

Популярні за тиждень:

Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні [3]

Війна [1]

Підкажіть яка компанія обслуговуе Домофон [0]

Сергій Притула в інтерв’ю на Черкащині розповів, що його пов’язує з Канівщиною [0]

У Каневі надзвичайникам знову довелося витягувати автомобіль із річки [0]

За добу в Каневі та районі знищені два боєприпаси часів минулих війн [0]

ПРОЕКТ "БАМБУК" [0]

Вбивці ветерана АТО ховаються від правосуддя в Румунії [0]

Про що зараз спілкуються:

Asmadeus
Яка ціна для торгу? Скільки комунальні?
здам квартиру [1]

Анті-гоблін
У народі порушників правил дорожнього руху, що переміщуються по узбіччю, характеризують одним ємним словом. Тут ми бачимо, як учасникі трафіку з нетрадиційною орієнтацією на дорозі, прикриваючись .. [весь]
Війна [1]

vlada
Шлюз - це гідроспоруда, що входить до об'єктів Канівськоъ ГЕС. Тому то й дорогу має робити Канівська ГЕС, а не шлюз, який дійсно сьогодні збитковий через низьку завантаженість.
Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні [3]

klimenko_2014
Дописувачу вашого блогу, для чого ви це пишете,,нашому народу все пофиг, для них потрибни видовища и свята,, побильше горилки и ПИВО ВСЕ инше пофиг и те що перехи.. [весь]
Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні [3]

Asmadeus
Цена комнаты и квартиры?
Сдам квартиру [1]

slavikf
Тю, скілько їздили по полосі перешкод на ГЕСу і нічо, а тут якісь ямки
Чому бідні – бо дурні. Чому дурні бо бідні [3]

Mila17
За яку суму здаєте?
сдам квартиру [1]

wedgrand
0957622008
Послуги електрика [1]

Космонавт
Самн краще зробив Каніболоцький, він свій осанній звіт подав у...2016 році. Це можна побачити на сайті. Партія Зелених" (Коржов-Майстренко) не подали огололошень про свої звіти, але на сайті міської ради вони вже прозвітувались
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Космонавт
Вони нас за людей не вважають....
Звіт депутатів фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» [12]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Лютий
НдПнВтСрЧтПтСб
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2019 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"