Чільне місце в діяльності Т.А.К. (Туристична Асоціація Канівщини) займають проекти, які починаються з чітких ідей та йдуть у форматі певних стратегій. Асоціація планує проектну діяльність по всім ключовим напрямкам:
- екскурсійний туризм;
- сільський та зелений туризм;
- еко-туризм;
- активний відпочинок.
Для успішного написання та реалізації проектів Асоціація організувала проведення семінару-тренінгу «Написання проектів», який відбувся 7-8 квітня 2011 року. Для цього було запрошено спеціалістів з міста Черкаси, а саме: Анатолія Рекуна – директора Товариства фахівців з промислового менеджменту та Юрія Новикова – завідувача відділом інформації Товариства фахівців з промислового менеджменту. За 15 років їхньої діяльності було написано близько ста проектів, 20 з яких успішно реалізовано. Гості з міста Черкаси заснували Черкаську обласну громадську організацію «Ресурсний центр АНГО (Асоціація недержавних громадських організацій Черкащини)» та проводять семінари й тренінги для підприємств, безробітних та громадських організацій.
Серед шістнадцяти учасників семінару-тренінгу були високопосадові особи (Лариса Некраса – заступник голови Канівської райдержадміністрації, Жанна Юрженко – начальник відділу в справах сім’ї та молоді Канівської райдержадміністрації, Микола Пономаренко – начальник відділу в справах сім’ї та молоді Канівського міськвиконкому, Костянтин Андрієнко – головний спеціаліст відділу культури та туризму МВ, Світлана Матвійчук – методист Канівського природного заповідника), представники громадських організацій (Олександр Юрчак – голова правління громадської організації «Туристична Асоціації Канівщини», Наталія Луковець – виконавчий директор громадської організації «Туристична Асоціація Канівщини», Яків Прогнімак – голова громадської організації «Шевченків край», Євген Зорін – керівник яхт-клубу «Чайка», Наталія Капустян – голова Фонду підтримки молодих інвалідів) та представники активної молоді міста. Більшість ніколи не писали проектів, то ж навчання розпочалося з так званих «азів». Учасників ознайомили з такими термінами як власне проект, грант, донор. Тренінг складався з теоретичної частини, де слухачі дізналися про структуру, ідеї, проблеми та цілі проекту, кроки співпраці з донором, адже «пошук донора – це мистецтво», – вважає Анатолій Рекун; та практичної частини, де почуте учасники змогли реалізувати на прикладі, працюючи у групах.
«Багато хто сприймає написання проекту як заповнення певної стандартної форми, насправді ж це не так – там є певна логіка», – пояснював Юрій Новиков. В результаті семінару кожен отримав навички написання проекту, пошуку інноваційних ідей, формулювання проблем, визначення цілей та результатів проекту. Учасники зможуть оцінити ризики реалізації проекту, скласти бюджет тощо.
Як виявилось, схожі навчання вже проводились в нашому місті, проте, попри набуті знання, бажання писати проекти так ніхто і не проявив. Активність практично нульова. Лише одиниці пробували та, програючи, одразу затихали, розчаровуючись. Звичайно, коли вже вигравали грант, коли було фінансування з’являється і зацікавленість, тому перший раз – найважче. В Україні найбільшу кількість проектів виграє Західна Україна. Все просто: вони багато подають – багато й виграють. Головне – активність!
Хочеться сподіватися, що семінар дав потрібним людям потрібні знання, а головне бажання – бажання діяти та рухатися вперед. Туристична Асоціація Канівщини найперша в цьому зацікавлена та чекає всіх з ідеями-пропозиціями щодо розвитку туризму Канівщини. |