МОЗ повідомляє, що проблему з корупцією має вирішувати місцева влада. Якщо не зможуть – розриватимуть контракт із медзакладами.
«Це буде проблемою місцевої влади, якщо в них є така поліклініка, яка, отримуючи гарне фінансування з держбюджету, продовжує брати кошти з пацієнтів. Місцевій владі доведеться вживати заходів. Наприклад, звільняти головного лікаря та звертатися до Служби з проханням продовжити контракт», — заявляє заступник міністра Павло Ковтонюк.
Фактично всі кошти на фінансування галузі вже передані до Національної служби здоров’я України, з якою поступово підпишуть договори медичні установи. Ці ж договори стануть інструментом для регулювання та покарання: якщо договір буде розірвано в односторонньому порядку за ініціативою НСЗУ, то медзаклад залишиться без коштів для існування.
«Місцева влада може звільняти головного лікаря та звертатися до Служби з проханням продовжити контракт. Або місцева влада буде змушена самостійно утримувати таку поліклініку. Ми не будемо платити за корупцію, за те, щоб з пацієнтів брали гроші», — роз’яснює заступник міністра.
Выходит 50 гривен(за беспокойство мне не накладно и доктору не обидно) в мед карточку при медосмотре в кабинете психиатра не далее как вчера, может дорогого стоить всей больнички. Я как-то не подумала что все так серьезно. |