"Голос України" надрукував 2.10.18 рекомендації Верховної Ради Кабміну та центральним органам влади за підсумками круглого столу «Екологічні аспекти розвитку гідроенергетики в Україні», який пройшов у ВР. Зокрема, там було сказано чимало і про небезпечність Канівської ГАЕС. У рекомендаціях за підсумками круглого столу сказано, що ухвалена Урядом Програма розвитку гідроенергетики до 2026 року та інші документи з цих питань несуть екологічні ризики, пов’язані з можливістю спорудження ряду гідроелектростанцій та гідроакумулюючих електростанцій на річках України без дотримання екологічних вимог, в тому числі на територіях об’єктів природно-заповідного фонду України та Смарагдової мережі. Це може спричинити деградацію річок, зменшення їх водності та біорізноманіття, погіршення якості води, знищення об’єктів історико-культурної спадщини, спотворення історичних та природних ландшафтів.
Особливе занепокоєння громадськості викликають проекти:
- будівництва каскаду із 6 ГЕС на р. Дністер;
- будівництва Канівської ГАЕС;
- добудови Ташлицької ГАЕС, яка супроводжується подальшим підняттям рівня руслового Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до відмітки +20,7 м
Учасниками круглого столу було проведено всебічне обговорення можливостей реалізації Урядових документів із врахуванням вимог природоохоронного законодавства, забезпеченням повноти і об’єктивності процесу та змісту прийняття рішень. Акцентовано увагу на необхідності унормування питань розвитку української енергетики відповідно до екологічних положень Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Також у документі рекомендовано Мінкультури та Міненерговугілля розглянути питання про збереження природної та культурної спадщини, що потрапляє в зону впливу гідроенергетичних проектів, зокрема збереження об’єктів природно-заповідного фонду та Смарагдової мережі Європи, об’єктів, що входять до переліку природних чудес України, зокрема, Канівських гір.
Крім того, рекомендовано Міненерговугіллю проінформувати про врахування складних геологічних умов при визначенні майданчика будівництва Канівської ГАЕС (район Канівських дислокацій).
Весь документ доступний за лінком http://www.golos.com.ua/article/308163 |