Сьогодні 21 березня. Цікаво, чим став цей день для історії?
21 березня — Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації.
Сьогодні — Міжнародний день поезії, день людей з синдромом Дауна, день боротьби за ліквідацію расової дискримінації, та день лялькаря.
В 1910-му в Одесі відбуваються перші в Україні й Росії публічні польоти льотчика Михайла Єфимова з пасажирами на аероплані "Фарман-IV".
Аероплан був оснащений мотором "Гном" потужністю в п'ятдесят кінських сил. Це був перший в Росії політ російського льотчика, який лише місяць з невеликим назад отримав у Франції диплом пілота-авіатора.
1919 року була проголошена Угорська радянська республіка , внаслідок пролетарської революції в Угорщині.
1922 рік — у Лондоні відкривають вокзал Ватерлоо.
1927-й — у Києві виходить перше число щотижневої української "Літературної газети". Сучасну назву газета отримала в 1962 році .
1961 - відбувся перший концерт групи The Beatles (Ліверпуль, The Cavern Club)
1943 — провалилася спроба замаху на Гітлера - не вибухнули дві міни в кишенях його шинелі;
У 1962 році першою живою істотою, що катапультувалася на надзвуковій швидкості (майже 1400 км/год), став бурий ведмідь у США, звір благополучно приземлився.
21 березня 1999 року встановлено відзначати Всесвітній день поезії.
Свято встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Генеральний директор ЮНЕСКО закликав усі держави-члени, громадські організації та асоціації у Всесвітній день поезії віддати належне поезії та задуматися про ту фундаментальну роль, яку вона грає в діалозі між культурами. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному "Українському народному календарі" він уперше з'явився 2004 року. 2006 року гарний подарунок місцевим поетам з нагоди Всесвітнього дня поезії зробила міська влада Кам'янця-Подільського: посприяла коштами для видання колективної збірки "Грані тисячоліть на струнах слова", до якої увійшло по три вірші62 авторів.
В цей день народилися:
У 1895 році — Леонід Утьосов (Лазар Вайсбейн), радянський співак, актор, керівник джазового оркестру. Народний артист СРСР (1965 рік).
1889 рік — Олександр Вертинський, російський і український актор, співак, автор музики тексти багатьох пісень („Ваши пальцы пахнут ладаном”, "Только раз бывают в жизни встречи”, "Лиловый негр".
1929 — Юрій Мушкетик, український письменник.
Юрій Мушкетик написав 12 творів ("Семен Палій", "Жовтий цвіт кульбаби", "Крапля крові"…), та 12 романів("Гайдамаки", "Суд над Сенекою" , "Серце і камінь").Мушкетик багато років був головою Спілки письменників України.
1980 рік — Роналдіньйо (Роналдо де Ассіш Морейра), бразильський футболіст, нападник.
Чемпіон світу 2002 року, володар „Золотого м’яча” у 2005-му, бронзовий призер Олімпіади-2008, дворазовий чемпіон Америки, переможець Ліги чемпіонів 2006-го, дворазовий чемпіон Іспанії з "Барселоною". Виступав також за "Греміо", "ПСЖ", "Мілан".
ТСН
Міжнародний день сну
Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати «День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь заходів, присвячених «Міжнародному дню сну», який проводиться 21-го березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%.
Найбільш поширені захворювання сну - безсоння, більш коректна і наукова назва інсомнія. Цією хворобою страждають від 11-35% дорослого населення різних країн світу. Серед основних причин безсоння відзначаються миттєвий або перманентний стрес і неврози, якими наповнені наші будні. Частіше від безсоння страждають люди після 50 років і жінки. Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва - потенційно перебувають у групі ризику до прояву цього захворювання. Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени, це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи і настрої. За статистикою безсонням частіше страждають люди з низькими споживчими можливостями. Інсомнія тягне за собою зниження концентрації уваги, дратівливість і зниження настрою, впливає на зниження імунітету в цілому.
Стара істина говорить, «сон - найкращі ліки», і результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини, спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності самим найкращим чином.
|