Шановні побутові споживачі!
Повідомляємо вам, що з 11 червня 2018 року набрали чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені постановою НКРЕКП України від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ).
Відповідно до п. 4.12 ПРРЕЕ рахунок за спожиту електричну енергію необхідно оплатити протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунка, але не пізніше 20 календарного дня. Споживачу слід чітко розуміти, що у разі несплати або неповної оплати за спожиту електричну енергію у встановлений термін, постачання електричної енергії може бути припинено через 10 робочих днів після попередження споживача (п. 7.5 ПРРЕЕ).
Відновлення електроживлення електроустановок споживача здійснюється протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості після оплати споживачем заборгованості та витрат на здійснення робіт з припинення та відновлення електроживлення електроустановки споживача(п. 7.12 ПРРЕЕ).
Тобто, виникнення простроченої заборгованості та відключення призведе до додаткових витрат споживача.
Пам’ятайте, що своєчасність та повнота розрахунків за електроенергію – запорука світла й добробуту Вашої оселі.
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ!
ПАТ «Черкасиобленерго» закликає споживачів дотримуватись термінів розрахунків за спожиту електричну енергію!
Електропостачальна компанія ПАТ «Черкасиобленерго» з усіма споживачами електричної енергії має юридично закріплені договірні відносини, які зобов’язують споживачів, згідно укладених договорів, вчасно та в повному обсязі сплачувати за спожиту електричну енергію.
Від належного виконання договірних відносин споживачами залежить стан розрахунків електропостачальної компанії з ДП «Енергоринок», забезпечення необхідного технічного стану електричних мереж та обладнання, що в свою чергу є запорукою надійності та якості електропостачання.
Через непросту фінансово-економічну та політичну ситуацію в країні, на жаль, кількість боржників, порівняно з попередніми роками, збільшилася.
На сьогодні більшість споживачів регулярно, вчасно і добросовісно сплачують рахунки за спожиту електричну енергію. Проте решта – мають борги або ж демонструють низьку платіжну дисципліну. За таких умов електропостачальна компанія не може в повній мірі проводити планові заходи з технічного обслуговування та ремонту електричних мереж у зв’язку із відсутністю джерел фінансування. Таким чином, під загрозою припинення електропостачання перебувають усі без винятку споживачі області.
Також негативним явищем є зростання кількості випадків крадіжок електричної енергії, шляхом несанкціонованого втручання в електролічильники та елементи дооблікових мереж.
ПАТ «Черкасиобленерго» звертає увагу та наголошує, що штрафи за крадіжки електроенергії перевищують сумнівну економію в сотні разів.
Місією та функціональним обов’язком електропостачальної компанії є забезпечення якісного та надійного електропостачання споживачів. І, відповідно, товариство не зацікавлене в обмеженні електропостачання підприємств та окремих споживачів.
Згідно з чинними нормативно-правовими документами електропостачальна компанія вимушена вживати заходів щодо активізації процесу погашення заборгованості й вирішення проблемних питань щодо проведення повних та своєчасних розрахунків за спожиту електричну енергію.
Відповідно до пункту 27 Правил користування електроенергією для населення (далі – Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. N 1357 (зі змінами та доповненнями), у разі несплати за спожиту електроенергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного в договорі про користування електроенергією чи в платіжному документі, виписаному Компанією (рахунку), а також неотримання ПАТ «Черкасиобленерго» повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електроенергії.
У разі несплати за спожиту електроенергію на 30 день після отримання споживачем попередження про відключення електроенергії відповідно до п. 35 Правил ПАТ «Черкасиобленерго» має право відключити споживача від електропостачання.
Відновлення електропостачання споживача здійснюється протягом 3 днів у містах та 7 днів у сільській місцевості тільки після оплати споживачем заборгованості за спожиту електроенергію, витрат на повторне її підключення та збитків, завданих енергопостачальнику (пункт 36 Правил).
У разі виникнення заборгованості по оплаті за використану електроенергію та відмови побутових споживачів здійснити її оплату, ПАТ «Черкасиобленерго» змушене звертатися з позовом до судових органів для стягнення заборгованості в примусовому порядку.
Згідно з чинним законодавством України, постачальник зобов’язаний припиняти послуги електропостачання споживачам-боржникам.
Важливо усвідомити, що без коштів, які надходять від споживачів за спожиту електричну енергію неможливо забезпечувати та гарантувати безпечне та безперебійне живлення вцілому, проводити ремонт та оновлення обладнання, обслуговувати лінії електропередачі.
ПАТ «Черкасиобленерго» звертається до споживачів електричної енергії щодо свідомого ставлення до своєчасної сплати рахунків за спожиту електричну енергію, а також з проханням сприяти роботі працівників електропостачальної компанії по зніманню показів лічильників та/або самостійно надавати покази до товариства.
Розрахунки за спожиту електроенергію проводяться на підставі Правил користування електричною енергією для населення. Оплата здійснюється відповідно до укладеного договору.
Побутові споживачі можуть швидко та легко здійснювати передачу фактичних показів лічильника станом на 1 число кожного місяця, згідно з яким буде проведено нарахування за спожиту електричну енергію через офіційний сайт ПАТ «Черкасиобленерго»: надсилаючи повідомлення на інтернет сторінкуhttp://cherkasyoblenergo.com/index.php?do=feedback, або зателефонувавши за єдиним багатоканальним номером телефону (0472) 33-87-87 до Кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго», який працює у цілодобовому режимі.
Дізнатись про нарахування за спожиту електричну енергію, можна з квитанції на оплату, яку споживач щомісячно отримує за адресою проживання або зателефонувавши до Кол-центру Товариства.
З метою підвищення надійності електропостачання та недопущення перебоїв з електричною енергією на території області, енергетики закликають керівників підприємств і всіх черкащан дотримуватись встановлених договорами термінів розрахунків за спожиту електроенергію та не допускати нарощування боргів, які можуть призвести до планового або аварійного відключення електропостачання.
Розрахунок за використану електричну енергію
Розрахунки за спожиту електроенергію проводяться на підставі Правил користування електричною енергією для населення.
Оплата здійснюється відповідно до укладеного договору, якому зазначається порядок і форма оплати.
Розрахунковий період для встановлення розміру оплати використаної електроенергії – календарний місяць. Оплачувати за використану впродовж розрахункового періоду електроенергію необхідно не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим, якщо договором не встановлений інший термін.
Якщо, з тих чи інших причин, доводиться споживати електроенергію без приладу обліку (але не більше 3 місяців), розрахунки здійснюються відповідно до середньомісячного споживання. Величина середньомісячного споживання визначається за попередні 12 місяців, або за фактичний період споживання, якщо він менший 12 місяців. Якщо виникла необхідність тимчасового використання електроенергії без приладу обліку, необхідно звернутись у район електромереж і укласти договір про це.
Дізнатись про нарахування за спожиту електричну енергію, можна із квитанції на оплату (рахунку), яку споживач щомісячно отримує за вказаною адресою або зателефонувавши в Кол-центр ПАТ «Черкасиобленерго» за номером (0472) 33-87-87.
Рахунок на оплату електричної енергії:
1. Унеможливлює помилку під час розрахунку плати за використану електроенергію, гарантує правильне розбиття по блокам, правильне нарахування ПДВ, розрахунок проводиться за календарний місяць, що відповідає вимозі Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою N 1357 від 26.07.1999 зі змінами та доповненнями (далі – ПКЕЕн), Постанові № 497 від 23.04.2012 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» та Постанові №498 від 23.04.2012 «Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію».
2. Відображає фактичний стан розрахунків між Вами, як споживачем електричної енергії, та енергопостачальником, що дає Вам можливість контролювати сальдо особового рахунка і в разі виникнення питань оперативно звернутись за роз’ясненням.
3. У разі зміни реквізитів енергопостачальника (номерів рахунків, банку тощо) гарантує оперативне відображення цих змін і отримання правильних даних про них для проведення платежів.
4. У випадку зміни тарифів гарантує своєчасне їх застосування та унеможливлює помилкове застосування тарифів, як при самостійному розрахунку величини плати за електричну енергію.
Якщо у споживача виникають сумніви щодо правильності нарахувань оплати за спожиту електричну енергію, він зобов’язаний повідомити про це енергопостачальника, тобто звернутись у район електричних мереж по місцю проживання, а представник енергопостачальника повинен протягом 5 днів перевірити прилад обліку та повідомити споживача про результати перевірки.
Це передбачено п.29 Правил користування електричною енергією для населення.
Нагадуємо, що сплатити за надані послуги – це обов’язок кожного споживача.
У разі несплати до боржників застосовуватимуться передбачені чинним законодавством України заходи. |