Їх вийшло небагато. Вони вийшли відкрито заявити багатомільйонному курячому монстру про його не сприйняття. Вийшли привернути увагу канівців до тієї екологічної небезпеки, яку створює на Канівщині, і не тільки на ній, «Наша ряба». Вийшли під час перетворення Канева з духовної столиці у курячу.
Коли Ви їсте курочку, замислитесь, як ї виростили, чим годували......
Тваринницькі фабрики чинять як прямий, так і опосередкований вплив на здоров’я людини – через вплив на довкілля або ж при безпосередньому контакті з відходами виробництва.
Про це у коментарі "24 каналу" розповіла експертка з екологізації сільського господарства ЕкодіяAnna Danyliak
Тваринницькі фабрики чинять як прямий, так і опосередкований вплив на здоров’я людини – через вплив на довкілля або ж при безпосередньому контакті з відходами виробництва.
Про це у коментарі "24 каналу" розповіла експертка з екологізації сільського господарства ГО "Екодія" Анна Даниляк.
"Наприклад, цього року багато уваги було присвячено справі "Гаврилівських курчат". Це доволі типова практика несанкціонованого захоронення решток мертвих тварин. Доволі часто подібні проблеми виникають у сільській місцевості і селяни скаржаться на недобросовісну поведінку підприємців", – розповіла експертка.
За словами Даниляк, у випадку, якщо відбулася масова загибель тварин, підприємці не мають змоги нормально утилізувати трупи і захоронюють їх як попало.
Важливо звернути увагу на те, через що саме загинули тварини – це може бути ціла низка хвороб і якщо ці трупи тварин не були утилізовані належним чином, то є ризик розповсюдження вірусів – від туберкульозу до "сибірки" і чуми,– додала експертка.
Окрім того, великою проблемою є поводження з відходами життєдіяльності ферм. Промислове тваринництво передбачає високу концентрацію тварин, які у свою чергу продукують велику масу фекалій. При цьому одиниці з підприємств безпечним чином поводяться з фекаліями тварин.
"У гної та посліді можуть бути рештки різних медичних препаратів, антибіотиків, гормонів. Також тварини можуть бути заражені гельмінтами. Це все по ланцюжку потрапляє у ґрунти, а потім і у колодязь, з якого ми п’ємо. Таким чином відбувається опосередкований вплив на здоров’я людей", – зазначила Даниляк.
Врешті, за словами експертки, коли в певний момент людині буде потрібно використати антибіотик для лікування, він може не подіяти.
Основні елементи гною та посліду – фосфор та азот. Ці елементи з одного боку є добривами, але до того моменту, коли їх можна буде використовувати як добрива, має пройти тривала процедура. Якщо вона не відбувається, то ми отримуємо забруднення підвищеною концентрацією нітратів,– розповіла Даниляк про ще одну проблему.
При тривалому контакті з таким забрудненим ґрунтом чи водою може виникнути ціла низка системних захворювань. Це можуть бути захворювання щитовидної залози, відхилення репродуктивної функції, синдром синюшної дитини.
Окрім того, якщо підприємства доволі близько розташовані до населених пунктів, в повітря потрапляє багато часточок пір’я чи шерсті. Це так званий біологічний пил, який при тривалому контакті може спричиняти хвороби дихальних шляхів, алергії, підвищення ризику виникнення астми. Також ця проблема виникає і при неправильному транспортуванні тварин.
Багато людей, які живуть поруч з такими підприємствами скаржаться на неприємний запах. І з часом це призводить до серйозних проблем, наприклад, нудоти, постійного головного болю, кашлю,– додала Даниляк.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, ва
В мене на руках є звернення до жителів сіл Тубілецької сільської ради Черкаського району...
"Доводимо до вашого відома, що боротьба проти будівництва курятників продовжується. Учасники громадських слухань, проведених 16-17 травня бачили як фальшувала сільський голова результати голосувань.
Виступаючи на цих зібраннях представники владних структур і ТМ"Наша Ряба" розповідали тільки про те "хороше" що принесе селам будівництво курятників:
робочі місця, гідна зарплата відремонтовані дороги та соціальне обслуговування. Візьміть за приклад с.Мошни, де вже 8 років діють три бригади(скільки ж планують побудувати і в нас):
чи ж відремонтовані дороги в Мошнах? Чи багато жителів села отримали робочі місця в компанії "МХП"ТМ"Наша Ряба"?
Чи ведеться соціальне обслуговуванняНа всі ці питання є одна ствердна відповідь - НІ. Така ж участь жде наші села.
Свою "благодійність" "Їхня Ряба" буде творити, допоки отримає дозвіл громади на будівництво курятників.
Збудують курятники швидко! Забрудняться повітря шкідливими домішками, які викликають захворювання: алергію, астму, серцево-судинні та онкозахворювання.
Зникне вода з наших колодязів і свердловин, як це сталося в селах Канівського району. Небайдужі жителі сіл звернулися до президента України, Верховної Ради України і голови Черкаської облдержадміністрації з вимогою визнати неправомочними голосування на громадських слуханнях 16-17 травня цього року і вимогою при повторних громадських слуханнях провести таємне голосування з залученням незалежної лічильної комісії. То ж кожний житель зможе, не боячись гніву і помсти сільського голови виявити своє волевиявлення і сказати "НІ" "Їхній Рябі", яка хоче позбавити нас землі, води і повітря. 04.07.2018 активістами сіл Черкаського, Канівського, Чигиринського районів була проведена акція протесту біля будинку Черкаської обласної ради проти будівництва курятників. Кореспондент газети "Нова Молодь Черкащини" Варвара Горова "освітила" цю подію в статті "Громада ЗА, а крикуни проти", правда свідомо переплутавши хто "крикун" і хто фактично зірвав сесійне засідання обласної ради. По праву сторону стояли 2 хлопців з плакатом, це учасники протестної акції("антирябівці" - так образливо нас назвала кореспондент). Про її упередженість говорить той факт,що вона "не помітила" що нас було більше ста осіб, але до залу засідань зайшли тільки представники нашої протестуючої громади. По ліву сторону зннаходились прихильники "Їхньої Ряби" під "керівництвом" землевпорядника Ттяни Клочко. Вони кричали , галасували і скандували "За ін-ве-сто-ра!!" Там було багато знайомих облич, якщо не всі то деякі з них це люди підкуплені сільським головою з тих 450000 грн, які їй виділила компанія ДП"Перемога Нова"("МХП"ТМ"Наша Ряба") для агітаційної роботи.. Але, як казали учасники опонуючої акції, не обійшлося без обману. Пані Шафікова обіцяла заплатити кожному по 500грн., а дала лишень 400 грн... Досадно і образливо людям!.. Якби знали, то недокричали б на 100 грн.. ІНІЦІАТИВНА ГРУПА"
Нардеп від Черкащини Віктор Вовк звернувся із депутатським запитом до правоохоронних органів щодо розслідування фактів грубих порушень екологічного законодавства птахофабриками.
В Україні нарешті почали звертати увагу на факти грубих порушень екології і ту шкоду, яку заподіюють довкіллю агрохолдинги. Значна частка цієї шкоди припадає на підприємства з виробництва курятини.
Так, згідно даних Державної служби статистики України, станом на 1 лютого 2018 року у сільськогосподарських підприємствах в Україні поголів’я птиці збільшилося на 2,5 % порівняно з аналогічним періодом минулого року і налічує 199,988 млн. голів. Відповідно збільшується і частка відходів у цій галузі, яка вже у 2014 році становила 31 % від загальної кількості відходів тваринництва в Україні. За нинішніх темпів розвитку птахівництва, ця галузь тваринництва може стати основним джерелом забруднення довкілля відходами виробництва тваринного походження.
Описаний Економічною правдою (https://www.epravda.com.ua/publications/2018/06/13/637758/) випадок гучного викриття правоохоронцями незаконної діяльності компанії ТОВ “Комплекс Агромарс” (торгівельна марка “Гаврилівські курчата”) та затримання її власників, які організували в полістихійні сміттєзвалища-могильники та завдали збитків довкіллю на суму понад 200 млн. грн., заслуговує на те аби стати закономірністю. Водночас, важливо щоб така практика охопила всі агрохолдинги та поширювалась не лише на тих, хто був близький до попередньої влади, як Євген Сігал, але й на інших власників подібних екологічно нечистих виробництв.
Реагуючи на численні публікації у ЗМІ, скарги жителів Черкащини, що проживають в отруєному агробаронами середовищі, відповідальний за Черкаську область народний депутат України Віктор Вовк звернувся із депутатським запитом до правоохоронних органів щодо розслідування фактів грубих порушень екологічного законодавства птахофабриками.
Так, у великій кількості матеріалів ЗМІ та громадських природоохоронних організацій наводяться численні факти екологічно нечистої діяльності МХП і його дочірніх підприємств, зокрема про:
несанкціоновані вивезення у поля посліду та решток дохлої птиці,
незаконне створення сміттєзвалищ-могильників,
злиття неочищених стоків у річки, вивезення та злив відходів на поля й посадки,
наднормативні викиди забруднюючих речовин (аміаку, метану та інших газів) в атмосферне повітря,
використання водних ресурсів на виробництві без відповідного дозволу,
негативний вплив на водний баланс прилеглих територій,
створення інших проблем екологічного та побутового характеру, що завдають значної шкоди здоров’ю людини і навколишньому середовищу, створюють соціальну напругу та викликають обурення і протести громадян.
Проте весь масив цих фактів грубих порушень екології компанією ПАТ “Миронівський хлібопродукт” та його дочірніми підприємствами досі не знаходив належного реагування з боку правоохоронних органів.
Можливо, така вибірковість правоохоронців пов’язана з тим, що головний власник агрохолдингу ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрій Косюк є близьким до нинішньої влади, на відміну від Євгена Сігала, близького до попередньої.
У коментарі до свого допису на Facebook (https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri/posts/941440259388483) Генеральний прокурор, відповідаючи на питання користувача соцмережі щодо перевірки аналогічних порушень екологічного законодавства власником ПАТ “Миронівський хлібопродукт” Юрієм Косюком, зазначив: “Перевіряємо. Якщо будуть такі ж факти – буде така ж справа”.
Тож народний депутат у своєму запиті запропонував Генеральному прокурору та Голові Нацполіції перевірити також екологічно нечисту діяльність МХП та покарати винуватців:
«Нереагування правоохоронними органами на численні факти грубого порушення екологічного законодавства ПАТ “Миронівський хлібопродукт”, які є цілком аналогічними порушенням законодавства агрохолдингом ТОВ “Комплекс Агромарс”, за які його власникам оголошена підозра за чотирма статтями КК України, буде свідчити про подвійні стандарти та застосування в роботі правоохоронних органів відомого принципу диктатора Франсіско Франка “Друзям все, а ворогам закон”» -зазначив у запиті Віктор Вовк.
В той же час Віктор Вовк наголошує, що підтримує розвиток сільського господарства країни, однак, на думку народного обранця, цей розвиток, має реалізовуватись виключно з дотриманням екологічного законодавства України, збереженням довкілля та без заподіяння будь-якої шкоди життю і здоров’ю людини.
За повідомленням прес-служби народного депутата Віктора Вовка
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]