Під час благодійного фестивалю SHEVAFEST в м. Каневі 7 липня відбудеться прем’єра документального мультимедійного шоу #freeshevchenko, інформує "Art Ukraine".
Хто він? Поет чи художник? Ікона чи модерніст? Легко чи важко йому було жити? Який він, справжній Шевченко попри всі стереотипи, які нам нав’язані ідеологічними міфами?
Мультимедійне документальне шоу #freeshevchenko дозволить відповісти на всі ці питання. Воно розкриває зовсім іншого Шевченка – художника та поета європейського контексту та значення, невідомого власне в самій Україні, попри розтиражований образ батька Кобзаря, та пам'ятники по всій країні.
#freeshevchenko – новий сучасний формат презентації документального розслідування: перформанс-шоу, що поєднує в собі факти дослідження, графіку та картини Шевченка з музикою Бетховена, ЛІста, Леннона та Курта Кобейна, Романа Коляди та Джакомо Россіні.
Автори використовують живе виконання музики в поєднанні з прямою мовою самого поета та його сучасників, розповідають маловідомі факти й історії, що розкривають особистість постаті Шевченка через сучасні дослідження та тексти.
Одним із головних елементів вистави є графіка, що на годину занурить у відчуття епохи життя Шевченка.
Проект був задуманий і розпочатий режисером Євгеном Степаненком чотири роки тому до війни, і після його повернення з фронту реалізований разом з композитором та автором Романом Колядою та художником Ксенією Шинкарук разом зі спеціалістами Національного музею Тараса Шевченка, разом з консультантами Тетяною Чепель Калініною, Михайлом Назаренком, Ірою Ігнатенко, Юрієм Макаровим
- Це вистава і не вистава. Це історія і не історія. Це – #freeshevchenko. Надто багато смислів хочеться вкласти у 55 хвилин сценічного часу. За такий час ми не встигнемо запропонувати нікому готових рішень – "хто такий Шевченко". Але от "закинути гачків", приводів для асоціацій чи висновків – цим ми вас спробуємо нафарширувати по максимуму, – коментує один із авторів проекту Роман Коляда.
Вистава присвячена бранцям Кремля, кошти від вистави будуть спрямовані на благодійні цілі: добудову Шевченківського центру в м. Каневі.
- Наша мета – повернути Канів на туристичну мапу світу. І завершення будівництва сучасного шевченківського культурного центру – лише перший крок на цьому шляху, - зазначила організаторка форуму та фестивалю, президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна. |