Яку канівську газету не відкрий - скрізь ціни на нерухомість просто захмарні. За 3-кімнатну, наприклад, просять 49 тис доларів, 4-кімнатну виставляють на продаж за 60 тис доларів. Чи реальні ці ціни? Чи продаються такі квартири? І зрештою, скільки насправді коштує житло в нашому місті? З цими та іншими питаннями по нерухомості розбирався наш кореспондент.
Отже, міф №1: про те, що дорогі квартири активно продаються. Так, оголошень про продаж дорогих квартир останнім часом з'явилося багато. Та погортавши підшивку газети "Дніпрова Зірка" за останній рік, можна зробити висновок: подібні оголошення "висять" на газетних сторінках не один місяць. Висять, а толку немає.
Наведемо приклад. Канівський підприємець Р. - колишній працівник заводу "Магніт", нині власник кількох канівських магазинів, отримавши в 1988 році 2-кімнатну квартиру по заводській черзі й живучи в ній з дружиною та двома дітьми вже більше 20 років, нарешті заробив достатньо грошей і кілька років тому купив ще одну квартиру - простору 4-кімнатну. Родина поступово робила там ремонт, умебльовувала. Розрахунок був такий: комусь із дітей знадобиться. Зрештою, роботи були закінчені - квартира стала як картина. Але діти з тих чи інших причин не захотіли жити в Каневі, поїхали обоє до Києва.
Аж ось настала криза, а разом з нею навалилися на підприємця Р. проблеми. По-перше, за "зайве" житло треба було платити "комуналку", і чималу (одні рахунки від тепломережі чого варті!). По-друге, пускати квартирантів у щойно відремонтовані апартаменти було просто святотатством - від душової кабінки, ламінату на підлозі й дорогих шпалер на стінах за два-три роки могли залишитися лише ріжки та ніжки. Ось і вирішив підприємець Р., що треба виставляти квартиру на продаж. І виставив - за 60 тис. доларів!!! Бо таки добрячих грошей коштував йому ремонт, часу й здоров'я теж було затрачено немало.
Одного тільки підприємець не врахував: купівельної спроможності людей. За останні три роки вона дуже сильно впала. А кредитів банки, як відомо, не дають. Ось і передруковується з номера в номер оголошення про "велику, теплу й світлу" 4-кімнатну квартиру вже кілька місяців поспіль, а попиту на неї - нуль цілих нуль десятих. Отож, міф спростовано: дорогі квартири не знаходять в Каневі реального покупця, пропозиція значно перевищує попит.
Міф №2: про те, що високі ціни на квартири зберігаються і в інших містах. Щоб спростувати цей міф, далеко ходити не треба. Взяти місто Світловодськ Полтавської області, яке розташоване вниз по течії Дніпра й багато в чому схоже на Канів. Там однокімнатна "хрущівка" коштує від 9 до 12 тис. доларів. Майже те саме в Смілі. За 12-15 тис. доларів можна купити пристойну 2-кім-натну квартиру в хорошому стані в центрі міста. До речі, від Сміли до Черкас - 20 хвилин їзди маршруткою.
Нарешті, самі Черкаси. Подивіться лишень місцеві газети: за 32 тис. доларів в обласному центрі можна купити 2-кімнатну квартиру на 3 поверсі (!) в самому центрі міста - в будинку, що розташований навпроти кафе "Макдональдс"! Так що Канів у нас такий один: тут ціни на квартири невиправдано завищені, відтак ринок нерухомості заморожений, практично ніхто нічого не купує, а якщо й купує, то найдешевші 1- чи 2-кімнатні хрущівки за 15-20 тис. доларів. Тимчасом у містах, де ціни на нерухомість адекватні й узгоджуються із українськими реаліями, квартири продаються набагато активніше.
Міф №3: про те, що в Каневі, мовляв, не вистачає робочої сили, відтак до нас будуть приїжджати люди з інших міст, попит на квартири зростатиме, відтак і ціни будуть рости. Відносто цього міфу нас теж чекає роз-чарування. Біль-шість потужностей "Нашої Ряби" в районі вже збудована, потреба в робітниках будівельних професій практично відпала. Та й яка доля будівельників? Збудували об'єкт і поїхали далі. Купують житло й осідають одиниці. Друге. Потребу в робітниках інших професій - пташників, ветеринарів, водіїв тощо - теж не назвеш високою. Згадайте, як активно в "Дніпровій Зірці" три роки тому друкувалися оголошення із запрошенням на роботу фахівців саме цих професій. Сьогодні оголошення майже не друкуються. Скоріш за все, масових вакансій уже немає. Хто з приїжджих мав ресурс - житло купив. Решта живуть у найнятих квартирах і гуртожитках. Багато людей доїжджає із сіл. Можливо, збільшить потужності "Укршампіньйон"? Навряд чи. Для нього сьогодні основна проблема - позбутися смороду, який іде від підприємства на Канів. "Верес"? Тут теж усе як і раніше, масово на-бирати додаткову робочу силу наміру не мають. Музей Т.Г. Шевченка всі ремонтні роботи закінчить цього літа. Отже, міф №3 теж зруйновано: масового припливу робочої сили на канівські підприємства найближчим часом не передбачається. Відтак, попит на квартири не зростатиме, а навпаки - падатиме.
Міф №4: про те, що дорогі канівські квартири скуповують багаті кияни. Це повна нісенітниця. На подібну тему довелося поспілкуватися з кількома операторами канівського ринку нерухомості, і всі в один голос заявили: доля киян в процесі купівлі канівських квартир складає за рік в межах 5-7% від загальної кількості операцій. Більше того, маємо випадки, коли жителі столиці, придбавши кілька років тому "про запас" квартири в Каневі, сьогодні активно їх позбуваються. Що вдієш - криза, кожна копійка на рахунку. До речі, жителям столиці вистачає розуму вказувати нормальні ціни. Саме тому їх квартири швидко продаються.
І останній міф №5: Канів - рано чи пізно стане красивим, затишним, справжнім туристичним центром, неповторною перлиною України, й багато людей захочуть тут купити житло. Немає сумніву, що подібне твердження спрацює хіба що серед учнів 4 класу. А люди дорослі, здатні аналізувати ситуацію й робити висновки, можуть навести безліч аргументів, що Канів віддаляється від статусу курортного та туристичного центру і навпаки - все більше наближається до статусу центру промислового. Чого варті лишень аромати "Укршампіньйона", які зустрічають туристів при в'їзді до міста? А якою туристичною привабливістю віє від сотень курятників, які оточили Канів з усіх боків? А перспектива будівництва ГАЕС, яке призведе до підняття "чорнобильського" намулу з глибин Дніпра?.. Перелік "неповторних перлин" можна продовжувати. Але навіщо? Все одно той, хто сидить і мріє, щоб його дорога квартира завтра стала ще дорожчою, - так само сидітиме і мріятиме далі. Той же, кому квартиру треба реально продати й взяти в руки реальні гроші, зробить наступним чином: опустить ціну до нормального рівня і таки реалізує квартиру.
Ну, а ті, які граються в гру "хто дасть більше", залишаться біля розбитих корит.
5+, браво, стаття дуже сподобалася.
В деяких моментах міг би посперечатися з автором, але в загальному дуже сподобався стиль написання статті, аргументи просто радують.
Сама тема наводить на сумні роздуми - кому це все потрібно, хто душить Канів захмарними цінами?
"...вроде ж не бездельники
и могли бы жить
им бы понедельники
взять и отменить..."
Повністю згідна із автором статті. Нещодавно сусідка, киянка, тільки виставила квартиру 2-х кімнатну на продаж по Дніпробудівській і через 2 тижні продала. А чому? Бо розумну ціну виставила.
У нас, Канівців все не як у людей, куди оком не кинь. Логічно що дорогі квартири "підвиснуть" на етапі продажу, а продаватимуться ті які відповідають більш-меньш реаліям ринку нерухомості. Запах "Укршампіньйонам" всіх замучив, всі і бездіють. Хтось отримує надприбутки, а ми втрачаємо останні надії на життя нормальне. З нами просто не рахуються бо ми того не бажаємо... Тому і пє мо брудну воду і дихаємо какою, а новітні технології, які всього цього позбавляють не використовують, бо надприбутків не буде.
В связи с идущим удорожанием услуг на содержание жилья (отопление, вода, газ, услуги) спросом будут пользоваться менее затратное жилье - 1,2-х комнатные квартиры.
Многим станет не по карману содержать 3,4-х комнатные.
Да и покупка квартиры, как удачное вложение свободной наличности становится сомнительной по выгодности.
Запомните, дамы и господа, земля – единственная вещь, производство которой прекратилось.
И не может жилье стоить дешевле песка, глины и бетона, затраченных на его строительство. Или дешевле ведра с гайками.
Когда во всем мире цены на жилье поднимаются на уровень не ниже инфляции, в Украине цены на жилье упали. Но не потому, что насытились – в Каневе за последние 20 лет выросла новая генерация – и построен аж целый один девятиэтажный дом.
Сложилась такая ситуация, что надо или выполнять требования МВФ – повышение пенсионного возраста, реформа ЖКХ и т.д., или объявлять дефолт. На моей памяти были времена, когда двухкомнатные квартиры в Киеве стоили от 2500 у.е. И сейчас самый интересный вопрос – дефолт или не дефолт? Если да, тогда эти времена вернуться. А если нет, если годик-два протянем – тогда можно ожидать западные банки с их праймом в 2-3% годовых. А как только вернется нормальное кредитование, цены далеко перешагнут докризисные. Спрос потому что...
Демографическая ситуация - частично, т.к. в Украине один из самых высоких коэффициентов отношения людей пенсионного возраста к работающим.
Главный фактор - занятость и кредитование.ИМХО.
щоб не казали, але Канів - курортне і туристичне місто. у Смілі обласний "дурдом" і очисні у самому місті і смердить у багато разів більше за наш шампінйон. у Черкасах нема на що дивитись, а у Каневі на маленікі площі сконцентровано дуже багато памяток і відбулись події які цікаві багатьом людям. а за Світловодськ я взагалі мовчу. від води, яку вони пють просто попадаєш у лікарню. тому у Канева набагато кращі перспективи ніж у багатьох міст Черкаської області. як не крути, а Канів таки є духовною столицею України
1) жилье может стоить дешевле песка и бетона - ведь назад его в песок и бетон не переплавить. 2) да и песок с бетоном дорогие когда жилье дорогое. 3) Сегодня закрывают школу, потому что детей в 3 раза меньше детей чем 10-15 лет назад. А что через 10-15 лет в каневских 5-этажках некому будет жить. Прогноз на в всю страну -10% населения через 10 лет, при этом, для возрастной группы в 20-50 лет (потенциальных покупателей) все -20%. С таким раскладом, в метрополисах хватит жилья на всех, так что канев в бесконечном минусе.
Видишь ли, дружище slavikf, в первую сотню ( повторюсь - сотню) стран с высокой демографией входят именно те страны, где жить не хочется.
В то же время на Манхаттене самая низкая демография, а средняя стоимость пентхауза в пол-Канева.
Just FUI...
Про що мова, хлоп’ятка та дівчатка? Який демографічний сплеск? Які нові робочі місця? У нашій убогій країні тільки недалека людина народжуватиме одну дитину за другою. Що їм давати їсти, тим дітям? А робота? Все що міг, Канів у цьому плані вже отримав. І за ті копійки, які людям платять на супер-пупер підприємствах, квартирку можна буде купити років так через 8-10, не раніше. Так що ринок нерухомості стоїть і не рухається, як і написано в статті. Перегорніть підшивки трьох наших газет: Дніпрової, Віки ну й Зеленої. І що ви там побачите? Одні й ті самі оголошення про продаж висять по півроку. Довелося з однією жінкою поговорити, яка продає свою 3-кімнатну з літа минулого року. То каже, що де тільки оголошення не клеїла - і на під’їздах, і на стовпах, ну і, звісно, в усіх газетах. Вона навмисне не вказувала ціну, щоб заманити більше купців!!!!! То за вісім місяців їй було всього 11 телефонних дзвінків, із них тільки троє (!!!!!) прийшло оглянути помешкання. Подивилися, покрутили носами та й пішли ні з чим. Не спокусилися покупці ні ламінатом на підлозі, ні іспанською плиткою у ванній, ні кондиціонером. "Мабуть доведеться знижувати ціну", каже тепер жінка. А я думаю, що пізно надумала. Раніше треба було знижувати. Зараз люди хочуть квартиру за 18 тисяч. І не більше.
Нехай автор(Олександр ДЯЧЕНКО)заргументуе цiни на решту товарiв!Виходить так що я повинен продати свою квартиру за два клунки картоплi? На базарi два дурнi-один продае,а другий купляе!I нехай поiде в Черкаси i купить квартиру по його надуманим цiнам-хватить на "рай в шалаше"!
Цены на недвижимость в Каневе действительно заоблачны. Особенно это касается аренды и покупки нежилой недвижимости под бизнес. Цены в среднем в 2 раза выше чем в ЧЕркассах, при уровне сервиса в 3 раза ниже. Да и найти анриал. В тех же Черкассах на каждом углу аренда-аренда висит. Если в городе с нашим населением лимиты на нежилую недвижимость по гос. меркам и гос недвижимости колеблется в раене 16-22грн/метр кв. То у частников она от 70-120. Скажем спасибо местным предпринимателям, которые заранее по халяве будучи депутатами нахватались недвижимости, сегодня сдают по космическим ценам, ссылаясь на соседей-предпринимателей сдающих по таким же ценам.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]