Шановні канівчани та жителі навколишніх сіл.
Попередня моя стаття щодо створення нової Стратегії розвитку канівської громади до 2030 року несла так-би мовити декларативний характер та розкривала напрямки формування громадської думки в побудові майбутнього.
Є перші результати. Оголошено про зібрання активістів 16 червня о 10 годині на авторічковому вокзалі.
Приємно, що не бракує і бажаючих у створенні майбутнього нашого краю, його оновленні чи навпаки збереженні історії та природної краси.
Ось декілька прикладів наших громадян, які б хотіли змінити життя на краще. З 2015 року Ю.Павлюк переймається ідеєю створення агенції розвитку канівської територіальної громади. Чудова ідея з європейським підходом. Чому б міській владі не поставити на обговорення створення такого інституту, де б акумулювалися громадські думки?
С. Маланчев вболіває проблемами боксерського клубу, виведенням його з підвалу в добре оформлене стаціонарне приміщення і це потрібно робити, бо не годиться виховувати майстрів спорту, в т. ч. і міжнародного класу, які відстоюють на великих змаганнях честь нашого міста, в тісному пристосованому приміщенні. Джерелом фінансування на створення нового клубу можуть бути міський бюджет та приватні спонсори.
Після останньої зими багато канівчан висловлювали побажання про закупівлю сніговідкидної техніки як для пішохідних тротуарів так і для доріг. Що ж, чекаємо результатів тендерних закупівель для наших комунальних служб.
Залучаються до громадського обговорення Стратегії розвитку і жителі села Пекарі. Так О. Порохов піклуючись про довкілля просить вирішити питання збору та вивезення з села побутових відходів, О. Шолудько питає, коли ж міський автобус №2 зможе їздити в центр села, а Г. Денисенко висловив пропозицію про створення на базі сільської школи будинку для одиноких людей похилого віку, як для міста так і села. Як про мене, це дуже слушно. Але спочатку потрібно об'єднатися в спільну громаду і лише тільки тоді спільними зусиллями та коштами можна добитися необхідних результатів.
З початку 80-х років інститутом транспортних проблем України планувався розвиток міста як крупного транспортного вузла, де б пролягала автотрасса і залізниця від станції Золотоноша до станції Кагарлик. Я ж до цієї ідеї додаю, що доречно було б створити між Бобрицею та Каневом порт та побудувати суднобудівний завод, а поряд виділити територію для логістичного центру з перевалочними базами та складами. Місця для цих об’єктів вистачає як на акваторії так і на прилеглій землі. Це дало б значний поштовх розвитку міста, значно добавило б в створенні робочих місць. При цьому всі об'єкти були б екологічно чисті. Та реалізація цих ідей має знайти відображення в планах як міста так і Міністерства інфраструктури та розвитку.
Як бачите, шановні, ідей у кожного достатньо. Тож чекаємо вас зі своїми ідеями на Громадському форумі.
Володимир Кузнецов |