«На шляхах століть» – таку назву має одна із виставок, що експонуються у ці травневі дні у музеї Тараса Шевченка у Каневі. На ній представлено творчий доробок заслуженого діяча мистецтв України, черкаського художника Віктора Івановича Клименка. Народився на Донеччині, навчався у Дніпропетровському художньому училищі та Київському державному художньому інституті; вже більше півстоліття працює і пише мистецькі твори на Черкащині.
На виставці експонуються монументальні полотна художника, який інтерпретує історію українського народу засобами образотворчого мистецтва. Перед глядачами на картинах оживають героїчні постаті – Іван Сірко, Максим Кривоніс, Семен Неживий, Нестор Махно та історичні сюжети: «Батьківщина в небезпеці», «Земля і воля» та інші. Привертає увагу відвідувачів портрет молодого Тараса Шевченка в Петербурзькій Академії мистецтв, який подарований автором у фондову колекцію музею Тараса Шевченка після персональної виставки у 1997 році.
Традиційно 22 травня, у день перепоховання Тараса Шевченка в Каневі на Чернечій Горі, багатолюдно. Цього року цій події було приурочено багато цікавих заходів. Зокрема у виставковому залі під звуки прекрасної класичної музики (за роялем: старший викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Наталя Мосенко) відбулася творча зустріч з родиною черкаського художника Віктора Клименка – мистецтвознавцем Ніною Михайлівною (дружиною) та художником-реставратором Ксенією Вікторівною (донькою). Перший заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий привітав гостей та подякував родині Клименків за організацію другої персональної виставки мистецьких творів Віктора Клименка у виставкових залах музею Тараса Шевченка. Про творчий шлях митця розповіла гостям заступник генерального директора з наукової роботи Світлана Брижицька. Зі словами вдячності за підтримку і допомогу у творенні народно-декоративних композицій, за довготривалу творчу співпрацю виступили гості з Черкас: заслужений художник України – Тамара Гордова та заслужена артистка України, бандуристка – Наталя Мамалига, яка подарувала присутнім пісні на слова Тараса Шевченка. Портрет бандуристки художник написав у 1992 році, і він експонується на виставці. Учасниками творчої зустрічі стали іноземні гості – професор Кінгстонського університету, доктор Алан Флаверс та французькі друзі з міста-побратима Канева – Ламберсара. Почесними гостями на виставці Віктора Клименка у музеї Тараса Шевченка були голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, його перший заступник – Віталій Коваль, голова Канівської районної державної адміністрації – Дмитро Шелест, канівський міський голова Ігор Ренькас. Оглянувши виставку, поспілкувавшись з родиною, усі вони висловили захоплення роботами Віктора Клименка і отримали в дарунок від родини каталоги його мистецьких творів.
Виставка «На шляхах століть» експонуватиметься у музеї Тараса Шевченка до кінця червня. Запрошуємо на Тарасову Гору пошанувати пам'ять Тараса Шевченка та оглянути мистецькі виставки.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]