Наталія Заболотна про форум Ukrainian ID: Є запит на місто Канів, і інвестори вкладатимуть у розвиток готельного бізнесу
Інвестори, яких запрошують до Канева, зрозуміють, що є запит на це місто, і вони інвестуватимуть в розвиток готельного бізнесу, можливо, якоїсь дитячої розважальної інфраструктури, аби люди прагнули відвідати це місце.
Про це у програмі "Подія" з Миколою Вереснем заявила президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна.
Про перспективи проведення Міжнародного економіко-гуманітарного форуму в Каневі
В чому наш задум, в чому наш форум, який ми започатковуємо у місті Каневі з постійним місцем прописки, реєстрації саме там? Це Міжнародний економіко-гуманітарний форум Ukrainian ID. Його вже назвали колеги-журналісти українським Давосом. Тому що він претендує зайняти саме ту нішу, яка до цього була відносно порожньою, і стати найпотужнішим економіко-гуманітарним форумом у Східній Європи. Можливо, з єдиним рівнозначним слоганом – "гуманітарний". Тому що ми переконані, що не може бути успішної економіки без успішного суспільства, яке принаймні в Україні потерпає від уже очевидного, відчутного гуманітарного дефолту.
Чому Канів? Це унікальна платформа. Це місце, де зберігається душа українського народу. Канів має великий потенціал. По-перше, повернути його значимість в серцях українського народу. Нині Канів, маючи символ українського народу, маючи найбільший заповідник Шевченківський, він сьогодні дійсно має доволі сумний вигляд. Але, на противагу цьому є колосальна інфраструктура, якою нині насичене місто Канів. Як не дивно, це місто з 28 тисячами жителів має найбільший в Україні і найновіший гелікоптеродром, на який одночасно можуть приземлятися десять гелікоптерів.
Канів має найновіший і найреспектабельніший в Україні річковий порт. Але туди фактично нічого не пливе. Має найновіший автовокзал, доволі сучасного вигляду. Звісно, там курсують якісь маршрутки, але не в тій кількості, якої заслуговує місто Канів. Канів має найновіший і наймасштабніший в Україні культурний центр, який був збудований чотири роки тому. І це, до речі, найбільша мрія канівчан з 1984 року. Це масштабний культурний центр – 6 тисяч квадратних метрів, з залою, рівною по масштабу Національній опері, зі сценою з неймовірним колодцем, з оркестровою ямою. Але він закритий на ключ чотири роки поспіль. В 2014 році мало відбутися відкриття до 200-ліття з дня народження Шевченка, але не встигли його завершити.
Саме тому місто Канів, який має таку колосальну інфраструктуру і може, і буде постійним місцем прописки, постійним місцем проведення цього українського Давосу, міжнародного форуму. І де як не в місті Каневі можна започаткувати цей незалежний діалог, який не належить якійсь конкретній персоні, яка платить за конкретний форум і опікується ним… Форум Ukrainian ID має передумови стати незалежною діалоговою платформою глобального значення.
Про структуру та учасників міжнародного форуму Ukrainian ID
Ми абсолютно відкриті для комунікації, відкриті для кооперації. І парадокс цього форуму, що він не є приватною політичною PR-стратегією якоїсь конкретної людини. Я закликаю всіх приєднуватися. Я закликаю всіх ставати учасниками цього форуму, цікавитись ним. Тому що Канів того вартий. Можливо, не випадково Канів і був раніше такою гарячою, стресовою точкою: "канівська четвірка", там мало відбутися якраз підписання Митного союзу. Я закликаю всіх приєднатися до цієї ініціативи. У нас уже є доволі прекрасна когорта людей – американців, європейців, швейцарців.
Форум відбуватиметься саме за канонами світових форумів. І він відбуватиметься в п’яти частинах. Це п’ять панелей. Перша панель – це "Economy ID". Модератором першої панелі буде Джон Гербст, який є одним із очільників Atlantic Council. Це колишній посол США. Він, до речі, не просто погодився бути модератором, а він увійшов в оргкомітет нашого форуму. Членом оргкомітету є Роман Ващук, посол Канади.
Даян Френсіс, яка близько 20 років висвітлювала події Давоського форуму, буде модератором платформи "Community ID". Це друга важлива платформа, яка буде вести дискусію, яким бути в сучасному світі сучасним громадам.
До речі, свою згоду на участь у форумі дала Мирослава Гонгадзе. Вона робить усе можливе, вже оформлює документи на "Голосі Америки", щоб її змогли делегувати на наш форум. І вона візьме участь у панелі "Human security ID". Ця панель присвячена цінності людини в суспільстві, культурному капіталу, людському капіталу.
Третя панель – це "Culture ID", "Культура". Ми будемо говорити про культуру. І ні один економічний форум ніколи не піднімав питання культури. А ми розуміємо, що культура – це сфера національної безпеки країни. Якщо якась країна не займається культурою власних громадян, то їх культурою займається інша країна. Вчора свою остаточну згоду, своє підтвердження для участі у форумі дала Наталія Яресько, яка приїде на три дні в Україну, щоб взяти участь в економічній панелі. Її особисто запросив Джон Гербст, який сказав, що це унікальна особистість взагалі в світі, яка для Україна ключову роль відіграла, і вона скоротила зовнішній борг України.
Про співпрацю з місцевою владою та інфраструктуру Канева
Вчора ми в черговий раз зустрічалися з мером Канева. Ігор Ренькас його звати. Він декілька років очолює місто. До того був головним архітектором міста. І, більше того, ми підписали публічно меморандум про співпрацю між мерією Каневі, особисто з мером і Торгово-промисловою палатою України в присутності журналістів, послів.
Є ще й локальні задачі цього форуму. В 1970 році ніхто не знав про маленьке містечко Давос. Воно було подібне селу. А сьогодні це чи не найвідоміше з маленьких міст світу. І ми розуміємо, наскільки є великий шанс у міста Канева, яке має виключне значення для українців. Я переконана, що через 1,5-2,5 роки ми не впізнаємо місто Канів. Адже це для нього є великий шанс, є великий шанс для українців, які зможуть відпочивати в місті Каневі. Це місто-легенда, це місто-курорт потенційний.
Є там прекрасний готель "Княжа гора", який, сподіваюся, буде приймати наших гостей. Там обмежена кількість місць, але він дійсно респектабельний. Кажуть, що навіть сам Святослав Вакарчук мав дотичність до створення цього готелю.
Я переконана, що ці інвестори, яких ми запрошуємо, вони зрозуміють, що є запит на місто Канів, і вони інвестуватимуть в розвиток готельного бізнесу, можливо, якоїсь дитячої розважальної інфраструктури, аби люди прагнули відвідати, і мали дві мети для відвідування: відвідати Тараса Григоровича Шевченка, відвідати цей унікальний Шевченківський заповідник, і в той же час провести з радістю свій вікенд сімейний або навіть відпустку.
Інфраструктура колосальна, сучасна. І навряд чи сьогодні можна було б створити цю інфраструктури. Ви знаєте, у нас уже посли бронюють гелікоптери. Джон Гербст сказав, що він полетить на гелікоптері, щоб побачити околиці міста Канева і Черкащину побачити.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]