Відповідь на запитання, винесене у заголовок, стане відома 3 травня після чергової сесії міськради. І відповідь буде ствердною, якщо депутатський корпус підтримає винесений на сесію проект рішення «Про недоцільність включення земель до складу НПП «Середньодніпровський».
Суть документу – у першому його пункті: «Вважати за недоцільне включення 49311 земельних ділянок, які знаходяться в користуванні або власності на території Канівського, Черкаського та Золотоніського районів до складу національного природного парку «Середньодніпровський», який створюється». Тим, хто не зрозумів змісту речення, треба пояснити, що включення до складу НПП майже 50 тис. ділянок, власне, і є головна процедура, шляхом якої буде створено Нацпарк. Тобто, якщо ділянки не включити, то завершальна фраза речення «… який створюється» втрачає логіку. Бо парк через таке рішення вже не створюється.
Таким чином Каніврада власним рішенням і вийде з історії, через майже 3 роки після свого історичного рішення за № 20-25 від 14.05.15, згідно з яким Каніврада підтримала концепцію створення НПП «Середньодніпровський» та звернулася до Мінекології, Черкаської обласної, Золотоніської міської та Черкаської, Золотоніської й Канівської райрад із пропозицією підтримати ініціативу створення даного парку. Екологи та вчені, експерти та громадськість неодноразово наголошували, що ініціатива Канівради створити Нацпарк стала справді непересічним рішення місцевого представницького органу. НПП «Середньодніпровський» - унікальний об’єкт, який має не дати зникнути і зберегти для нащадків дивовижний комплекс природних та історико-культурних об’єктів Середнього Придніпров’я серед яких основними є Канівські гори та заплава Дніпра. Це фактично єдиний природний коридор національної екомережі, який лишився між Правобережною та Лівобережною Україною. В певному сенсі, це останній сполучник, що забезпечує соборність нашої держави у довкільному вимірі – далі по Дніпру з його водосховищами, промисловими агломерціями, АЕСами і т.п. береги з’єднані лише дамбами чи мостами. Для природи це – нездоланний кордон. Про все це докладно було сказано у клопотанні, яке згаданим рішенням і було відправлене у Мінприроди. За три роки з часу ініціативи Канівради зроблено чимало: міністерство підтримало цю ідею, її внесли до планів розвитку природно-заповідного фонду області (ПЗФ), нині створення НПП передбачене Програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, затвердженою Черкаською облрадою 3 червня 2016р. Утворено робочу групу зі створення НПП, розроблено орієнтовну карту НПП і мав, нарешті, розпочатися процес узгодження меж Нацпарку із користувачами чи власниками тих самих ділянок. Тепер цій роботі може бути покладений край.
Важливий і той факт, що створення НПП - не просто ініціатива, а зобов’язання влади: адже відсоток ПЗФ відносно всієї території області нині один з найнижчих в Україні, що не відповідає європейським вимогам, зокрема тим, що взяла на себе Україна, підписавши Асоціацію з ЄС.
Заради справедливості варто вказати на дивну ініціативу обласного управління екології, яке спрямувало до Канівської міськради листа від 24.11.17, «щодо доцільності включення 49311 земельних ділянок, які знаходяться у користуванні або власності, до складу НПП», після якого і з’явився відповідний проект рішення Канівради. Очевидно, що бюрократична машина працює автоматично: на лист йде така ж сама відповідь. При тому, що саме облуправління екології одночасно просить Держгеокадастр погодити включення до складу НПП 5637,6762 га ділянок на території трьох згаданих районів.
Відтак, до депутатів Канівради та самої міськради на чолі з головою І.Ренькасом виникає ряд резонних запитань. Чи вважають себе повноважними шановні депутати та чиновники м.Канева вирішувати питання «доцільності включення 49311 земельних ділянок» на території трьох районів області? Чи проведено для прийняття рішення про «недоцільність» відповідна робота – проаналізована ситуація по кожній зі згаданих «49311 земельних ділянок»? Яким числом та колом експертів ця робота проведена, які висновки отримано, де ці висновки зафіксовано? І чи не буде логічним замість проекту рішення про «недоцільність» відповісти облуправлінню, що Каніврада не може прийняти рішення з такого питання, бо інакше вийде за межі своєї компетенції?
І наостанок, ще кілька важливих зауважень. Вже зрозуміло, що ідея створення НПП «Середньодніпровський» останнім часом перестала користуватися прихильністю обласної влади. Щось там у них з пріоритетами сталося, очевидно, європейські та довкільні цінності змінилися іншими. Що, втім, звичний стан справ. Але чи потрібна канівським депутатам геростратова слава? Хочеться запитати Ігоря Олександровича, який у листопаді 2016 року гордо отримав відзнаку Каневу як переможцю Всеукраїнської акції “7 чудес України: історичні міста та містечка” – чи готовий би він був у тому ж добірному товаристві, яке збиралося тоді у приміщенні Великої лаврської дзвіниці у Києві, зізнатися, що надання земель під Нацпарк недоцільне? Що Нацпарк Каневу непотрібен? Що йти курсом розвитку європейського міста, яке підтримує природоохоронні ініціативи – не шлях Канева?
Втім, навіть розвиток туризму, здається, вже не в пріоритетах міста. Бо як інакше можна трактувати ще одне рішення, винесене на порядок денному сесії Канівради на 3 травня – про ліквідацію КП «Туристичний інформаційний центр»? На початку туристичного сезону раптово без жодних пояснень ліквідують заклад, який хоч як дбав про туристів у Каневі та з Канева. Об’єднання його з іншою, непрофільною установою у загадкову «Агенцію розвитку міста Канева» не має жодної логічної аргументації. Принаймні, канівська громада, про це не чула, та і «Програма розвитку туризму в м.Канів на 2017-2020 роки» цього не передбачає.
Тож і виникає слушне запитання, винесене у заголовок: чи зможе нинішній депутатський корпус міста (яке має в нашій державі унікальний історико-культурний статус) через адекватність власних стратегічних рішень залишити в історії позитивну згадку про себе?
Мабуть це саме головне питання на цій сесії. Якщо знайдуться сьогодні покидьки (депутати, які проголосують "за "),які підтримають це рішення, яке в свою чергу не входить в їхні повноваження, то список підтримавших треба поіменно викласти в цій темі, а канівцям, інтереси яких начебто представляють ці народні обранці, запам'ятати прізвища і ніколи не голосувати на виборах за цих коюківських жополизів, хоч би які обіцянки цяцянки вони не пропонували
Згідно закону створення НПП аж ніяк не заважає нормальній господарській діяльності, але дискомфортно косюкам і порошенкам.
За 6,5 га земельки на Лівому березі р. Дніпро (п.12 проекту рішень сесії, в пакеті. як водиться) деякі обранці заріжуть не тільки НПП "Середньодніпровський", а й батька рідного. В такому разі вмре остання надія, а на в'їзді в Канів можна писати "28 бригада ПрАТ "Наша Ряба". І дарма що ті 6,5га на такому фоні нікому не потрібні будуть.
Помните кино - "Все украдено до нас" и "Нас спасти может только кража"?
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
slavikf Трохи погарячкували з водою, виходить, що в результаті ядерного синтезу з 20к літрів води виходить лише кіло бавовни і, виготовляючи джинси, ми ризикуємо осушити планету
В іншому відмінна стаття, ну і як не згадати класику від Lee
LEVI’S святкує 150-річчя культових джинсів [1]
Олександр Скорина Анті-гоблін, сумно і злісно. Я ні в якому разі не маю претензій до депутата, який не голосує за те чи інше рішення, яке можливо я поділяю, але у нього є аргументи проти такого рішення. Має право г.. [весь] Я йду на сесію! А ти? [3]
Анті-гоблін Совість? У влади немає нічого, окрім грошей.
Весь безлад і розводить місцева влада. Хто стежить за порядком та надає право виступати? Фізичне право.
Такому "депутату" кажуть, що його нема та.. [весь] Я йду на сесію! А ти? [3]
Олександр Скорина Передивився повідомлення на сайті міськради про те, що сесія знову не відбулася.
Але ж відбулася чергова гра в піжмурки. Депутат виступає з трибуни, бере участь в обговоренні проблем, але його не.. [весь] Я йду на сесію! А ти? [3]